1907

15. ledna 2015 11:44
Offline wendulka spravce
14984 příspěvků moje polička 09. října 2019 22:52

Fleur Ti tu služební cestu docela závidím. Ale co, do prosince času dost.

Offline wendulka spravce
14984 příspěvků moje polička 27. března 2020 23:01

Dame d´Or

Maria Altmannová popsala svou slavnou tetu ve vzpomínkách jako trpící neustálými bolestmi hlavy, kouřící jak fabrika, strašně nežnou a zároveň temnou, s oduševnělou tváří, samolibou a především elegantní. Když se nad tím zamyslíte, přesně tak ji zachytil i malíř Gustav Klimt na světoznámé olejomalbě. A z mého pohledu mohu s potěšením říct, že se totéž povedlo i s vůní, která jí vzdává hold.

Adele obklopená záplavou citrusových aldehydů, oděná do zlatých šatů zdobených máslově ovocným ylangem a kvítky jasmínu a pomerančovníku v havraních vlasech. Adele s oduševnělým, hřebíčkově pikantním pohledem, z něhož však zároveň sálá i něžná hřejivá ambrová vřelost. Adele s pižmově bledou pokožkou, pokrytou vanillkovým pudrem. Pokojná elegantní a lehce starosvětská v tom nejlepším smyslu slova!

Offline Korsičanka
10639 příspěvků moje polička 28. března 2020 09:41

wendulka Ještě že tam není ten kouř Velmi noblesní vůně, jak píšeš, ale na doma se teď nosit nedá

Offline wendulka spravce
14984 příspěvků moje polička 28. března 2020 13:43

Korsičanka Já obvykle vůně neškaltulkuji, ale tady souhlasím, že Dame d´Or opravdu nepatří k těm, jimiž bych se navoněla jen tak nadoma.

Offline blackviolet
2742 příspěvků moje polička 13. dubna 2021 22:45

Ballanelle 

Sytá květinová vůně se svěžím nahořklým grapefruitem a bergamotem v úvodu, který už dává tušit, že prim bude hrát konvalinka a jasmín. Ale ještě tu je ovocná mezihra s hruškou a jablkem a pomerančovým květem. Pak se květiny uloží k spánku na pižmově dřevitém základu.

Offline alibi blogger
3320 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 00:00

blackviolet to je naprosto přesné, a ještě bych dodala, že vydrží v té poslední fázi vonět dlooouho

Offline blackviolet
2742 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 08:54

alibi Přesně tak, vydrží hodně dlouho, cítím ji z ruky i další den.

Offline Fleur blogger
4345 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 16:10

blackviolet Výdrž je opravdu úžasná.

Bellanelle je povedená květinová vůně. Kdybych si na podobný typ potrpěla, tak si pořídím právě tuto vůni, protože se vyvíjí, ale přitom pořád zůstává čerstvá a hlavně trvá a trvá...