Krigler

18. října 2014 02:10
Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 13. října 2017 07:40
Reakce na zdensy:

Mohla bys, prosím, uvést pár pocitovych rozdílů, proč Ultra Chateau Krigler 212 ano a Chateau Krigler ne? Moc se mi líbí složení té druhé, u první mě lehce varuje ten šeřík.

Dnes jsem si na cestu autem do práce dala na jednu ruku Chateau Kriglera na druhou Ultra Chateau Krigler 212 a hodinu jsem porovnávala a přemýšlela nad nimi. A musím přehodnotit svůj původní názor, že Chateau Krigler na

mě ne. Minimálně odstřik bych chtěla.

Mé subjektivní dojmy:

Chateau Krigler - zjednodušeně: Lipstick Rose + Farnesiana + mandle.

Bohužel mám neustálý problém s pudrově-rtěnkovým tónem růže a fialky, který je např. v Lipstick Rose nebo v Misia. Líbí se mi, ale když takové vůně nosím, tak mě za pár dnů začnou obtěžovat a dráždit. Chateau Krigler je ale zaoblenější než ty dvě a vzdušnější.

Ultra Chateau Krigler - vůně z úplně jiného soudku navzdory podobnému názvu. Je to klasická aldehydovka typu Chanel No5, s ylangem, konvalinkami a frézií. Díky konvalinkám zelenější než No5. Velká siláž i projekce.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 13. října 2017 07:41
Reakce na Cervanek:

Tak tomu se říká rychlá akce

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 13. října 2017 09:43
Reakce na Martula:

Dala som do porcovacieho vlákna tú správnu?

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 13. října 2017 09:53
Reakce na slniecko:

Ano, děkuji

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 13. října 2017 09:54
Reakce na Martula:

Tuberose určitě vyzkouším, protože tuberóza když se povede .

A překvapuje mě, že mezi Ultra ChK a ChK je takový rozdíl, ale tu Ultra asi nemají.

Ona ani šéfka úplně přesně nevěděla, co má ještě ve skladu, jen ty nové určitě ne.

Cervanek
Avatar
15. října 2017 09:35
Reakce na blackviolet:

UltraChK fakt nemají. Škoda.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. října 2017 19:48

Vedel by tu niekto porovnať vône Lovely Patchouli 55 a 55 Night?

Povodne som chcela tú night ale ako pozerám tak zloženie sa líši len že namiesto ambry je v 55 Night santal. Ja si ale neviem predstaviť ten rozdiel. Ospravedlňujem sa za hlúpy dotaz.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. října 2017 20:08
Reakce na paktofonika:

Asi zatím jenom já.

Ambra v Lovely Patchouli 55 vytváří v kombinaci s dalšími složkami pro mě moc krásný "koňakový" tón, naproti tomu Lovely Patchouli Night je víc dřevitější, kořenitější. Jestli z tohohle budeš moudřejší?

Mně osobně se tedy víc líbí klasika - mimochodem Lovely Patchouli 55 si oblíbila i Jackie Kennedyová.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 21. října 2017 22:33

Cosy Cedar Wood 72

Cosy Cedar Wood je lesní vůně. Je to vůně tropického lesa, suchého a prosluněného, s vysokými cedry. Je proteplená muškátovými oříšky, čerstvě vyloupnutými z dužiny, zakouřenou pryskyřicí a vysušeným oříškovým vetiverem. A nechybí v něm ani pár větviček cypřiše.

www.up-nature.com

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 23:18

Dolce Tuberose 43

Tahle tuberóza dělá čest svému jménu. Je slaďoučká a ovocná. Jednou stranou je žvýkačkově rozpustilá, zároveň je podobně jako Fracas máslová a voní po rozvařených meruňkách s cukrem, ovšem mnohem kultivovanější. Přidaný pomerančový květ přináší tón lesních jahůdek, zatímco tropický ylang zase vůni přezrálých banánů a i nějaký ten zelený výhonek, ale především tuberózu nádherně rozzáří. A ačkoliv tuberózu třeba obvykle vlastně vůbec nemusíte, sladce perlivé tóny otočníku s na jemný prach rozemletými mandlemi a špetkou nadýchané vanilky v další fázi pak zapůsobí jako životabudič podobně jako to umí v Quand Vient La Pluie, že se vám z ní chce jásat, aniž byste vlastně věděli proč.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 23:47

Good Fir

Ano, tohle je skutečná vůně borovicového lesa. Vstupujeme do něj za dešťové přeháňky, která příjemně osvěží. Velmi rychle se však vyčasí a díky slanému podtónu vetiveru, že se jedná o borovici přímořskou. A jak už to už přímořských lesíků bývá, narazíme i na malý kostelík, kde se pálí františky.

LIeber Gustav

Souhlasím se slnieckem, Lieber Gustav by se dala vnímat jako pánská obdoba Jersey, pro mě osobně ale mnohem zajímavější. Levandule v ní je sice hodně zelená, avšak nikoliv kafrová. V úvodní fázi je osvěžená citrusovými tóny pelargónie, aby je po rozvonění vystřídaly lístky černého čaje, které se společně s levandulí suší společně s ní na koženém podkladu. Levandule tím získá nádherný senný akord, lehce oslazený mandlovou tonkou a mléčným santalem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 20:24

Pleasure Gardenia 79

Tahle gardénie je pro mne skutečným potěšením. Nemá v sobě ani náznak houbičkových podtónů jako řada vůní tohoto typu. Naopak je něžná, uvázaná do kytice společně s podobně krotkým jasmínem, nějakou tou konvalinkou a osvěžená pomerančovým květem. Tuhle kytici a sladkou mimózu do vlasů a svatební obřad může začít.

(https://i-pinimg.com)

Cervanek
Avatar
26. listopadu 2017 20:40
Reakce na wendulka:

Trefná fotka k povedené recenzi

Značka Krigler je též podařená s širokým záběrem.

Škoda jen, že vůně jdou  do dost vysokých cen. (oproti doprodeji v Le dix-Neuf)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 23:41
Reakce na Cervanek:

Díky.

Tak to určitě je.

No nebýt Le Dix, tak jednu z těch tří vůní, které mám odtamtud, bych si bývala pořídila za plnou cenu i tak. Za Pleasure Gardenia už bych asi váhala, nicméně teda jsem si ji zařadila hned na následující příčku společně s Manhattan Rose a za nimi Subtle Orchid.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 08:43
Reakce na wendulka:

Už sa teším, keď Dolce Tuberose vyskúšam A niečo mi hovorí, že aj Chateau Krigler by sa mi mohla páčiť.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 08:52
Reakce na sisa.b:

Koukám, že poslední dobou jsou zde vůně Krigler v kurzu. Pro mě je to značka neznámá. Mám však od Alenky vzoreček Manhattan Rose a při prvním letmém očichávání se mi vůně moc líbila. Dolce Tuberose by mě zajímala také.

Kde se dá tato značka sehnat? Na ALZD jsem ji nenašla. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 09:17
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 09:22
Reakce na Korsičanka:

Ta cena ...  ... nechci je zkoušet!

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 09:25
Reakce na Dalia:

Proto tu, Dali, vypukla taková honba za jejich výprodejem ve Vídni

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 09:27
Reakce na sisa.b:

Aby se ti tuberóza nelíbila, Sisi Já zas lituji, že jsem nešla do Pleasure Gardenia