Krigler

18. října 2014 02:10
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 09. října 2017 18:19
Reakce na Cervanek:

No nič, prebrala ho iná sieť.

Bratislavčania veľmi nemajú v láske celý Riverpark, lebo je doslova symbolom developerskej arogancie nad čímkoľvek, zdravým rozumom počnúc, akýmkoľvek vkusom a zmyslom pre mieru a povedomia o Bratislave pokračujúc a slušnosťou končiac.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. října 2017 18:30
Reakce na Cervanek:

Marti, gratuluji k nakupu a tesim se na Tve postrehy.

(ta mydla me tez lakaji - Konkretne Chateau, Patchouli a Ruze z Manhattenu)

 Vzorky bych volila asi jako Ty - mozna i jasmin

Mýdlo Lovely Patchouli mám. A i od Manhattan Rose. Tomu jsem na rozdíl od vůně neodolala. Mýdlo Chateau Krigler jsem v butiku na rozdíl od těchto dvou a od samotné intenzivní vůně bohužel skoro vůbec necítila.

Asi právě proto mě od ní nakonec nejvíc láká přímo flakon.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 09. října 2017 19:18
Reakce na wendulka:

No já jsem se s mýdlem rozhodovala mezi Manhattan Rose a Chateau Krigler. Nakonec zvítězila kulatá krabička a Chatea Krigler. Tak snad ho budu cítit

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 09. října 2017 19:22
Reakce na Cervanek:

Sylvi, Jasmín jsem měla v košíku taky, i Růži. Ale pak jsem se zděsila ceny a vytřídila košík tak, aby byl pod 100 EUR

Budou na řadě příště. Ráda bych zkusila i Jazzy Riviera a Subtle Orchid.

Cervanek
Avatar
09. října 2017 19:23
Reakce na wendulka:

Flakón s Lovely Patchouli láká i mě i s mýdlem., vždycky jsem uvažovala o Lutensově Patchouli - Bornéo 1870,  ale vždy byly jiné priority.

Cervanek
Avatar
09. října 2017 19:32
Reakce na slniecko:

To je škoda s tím Riverparkem.

Bratislava bohužel není jediné město, které trpí vůlí a chováním developéra.

Je to blbý trend dnešní doby. Často jde o přelívání peněz jistého vlastnictví, jak se to dané společnosti hodí. Totéž je i u finančních Skupin, které si říkají Group, když se dorvou k výrobní firmě s potenciálem. Často ji vysajou, vycucnou a jak jim nepasuje do krámu, tak se jí zbaví a co bude s lidmi, to je nezajímá.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. října 2017 19:51
Reakce na Martula:

Jo, ta krabička mě taky lákala, ale zase jsem si řekla, že když už s krabičkou mám Lovely Patchoouli a nos nechtěl spolupracovat, tak se mi to přece jen zdálo dost peněz.

To já jsem tě zase nechtěla plašit předem. Mohl to být problém jenom mého nosu nebo tam to Chateau Krigler měli vystavené už dlouho a mohlo vyčpět...

Já jsem třeba moc necítila ani ty jejich svíčky. I když to taky nemusí nic znamenat, protože jejich vůně bývá intezivnější zpravidla až moc zapálení.

Uvidíš.

Cervanek Lutensovo Borneo je už spíš takové drsnější. To Kriglerovské je přece jen uhlazenější. Ale každé má své vlastní kouzlo.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 09. října 2017 19:54
Reakce na wendulka:

Na mýdlo Lovely Patchouli jsem se taky dívala. Kromě kulaté krabičky má i krásnou barvu Bohužel vůni pačuli moc nemusím.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. října 2017 20:01
Reakce na wendulka:

Já pačuli jooo. Sem s ní:) Navíc má u sebe moje číslo

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. října 2017 20:16
Reakce na Martula:

Vím. Tohle pačuli je sice krotké, schované v hladké kůži, koňaku a mandlích, ale přece jen člověk musí mít k jeho vůni alespoň nějaký vztah.

Korsičanka Jo, Tebe si v Lovely Patchouli už umím živě představit.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 09. října 2017 20:36

Lieber Gustav 14

"Lieber Gustav" - tak začínaly dopisy vnučky zakladatele Alberta Kriglera a současně babičky Bena Kriglera, parfuméra domu v páté generaci, které psala z Provence svému milému do Berlína. Ten bohužel padl v 1. světové válce a tak je tato vůně věnována vzpomínce na jejich lásku a právě levandule z Provence v ní hraje velkou roli.

Mezi slavné nositele patřili třeba Francis S. Fitzgerald a Marlene Dietrich. Vzorky vůně dostali také v roce 2014 všichni členové filmového štábu na natáčení filmu Velký Gatsby.

Levandule se proplétá skoro celým vývojem vůně. Nejdřív spolu s lehkým citrusovým tónem vzbudí dojem, že by se mohlo jednat o klasickou kolínskou. Krémová tonka a jemná kůže zelený levandulový tón skoro úplně překryjí a po kolínské najednou není ani stopy. Vůně se stává sušší, ke kůži a tonce se přidá santalový tón a vanilka a taky jakoby usušené čajové lístky. A v tom krásném koženém, tonkovém a santalově vanilkovém krému s pár suchými čajovými lístky sem tam vykoukne kousek dřevitého stonku z levandule. Anebo taky ne.

www.gala.de

Cervanek
Avatar
09. října 2017 21:39
Reakce na blackviolet:

i na tuto vůni jsem se dívala právě kvůli levanduli, což je má oblibená kytka, nebo spíš bylinka.

Uměla bys prosím ji k nějaké vůni přirovnat? Není podobná té od Carona - která mi také přijde jako kolínská.  Ale asi ne, když má kožený tón

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 09. října 2017 21:43
Reakce na Cervanek:

Přirovnat nevím, mně právě připadá dost originální. A kterou od Carona myslíš?

Cervanek
Avatar
09. října 2017 21:49
Reakce na blackviolet:

myslela jsem tuto, ale ta nemá v sobě kožený tón a snad ani tonku. Je to celkem autentická levandule.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 09. října 2017 21:58
Reakce na Cervanek:

Tak tu ani nevím, jestli jsem zkoušela. Ale bude asi taková hodně pánská. Gustav je určitě unisex.

Cervanek
Avatar
09. října 2017 22:21
Reakce na blackviolet:

Oznaceni na flakonu damska/panska neni nekdy az tak podstatne.

V kazdem pripade diky za tip s Gustavem 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 11. října 2017 22:33

English Promenade 19

English Promenade neboli Promenade des Anglais, a nacházíme se opět na francouzské riviéře. Slunce se už od rána usmívá z blankytně modré oblohy, podél pobřeží rostou pomerančovníky a keře jasmínu a vůně jejich květů zaplňuje teplý vzduch. Krásné ženy ve svítivě bílých šatech a halenkách se procházejí ve stínu pod palmami a jejich snědá kůže voní po krému s tropickým ylang ylangem.

Není divu, že tuto vůni si vybrala i Audrey Hepburn, krásně se k ní hodí.

 

www.rebloggy.com

Cervanek
Avatar
12. října 2017 00:03

blackviolet slniecko wendulka  - dekuji Vam za recenze vuni znacky Kriegler, za jeji zalozeni. Myslela jsem si, ze neexistuje u nas v Evrope moznost ji sehnat. Ted vim, ze existuje a urcite se po ni take podivam. 

Vune popisujete  vsechny krasne a srdcem ,

diky Vendulko i za nazory na mydla, kdy si lze hezky ocichat a doplnit sortiment a zjistit i takto za relativne dobry peniz, do ktereho flakonu jit, nebo cim zacit aspon 

Tesim se na brzke nazory od Martula a od vsech ostatnich clenek a clenu, kteri do toho pujdete

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 12. října 2017 08:14

Tak hlásím, že balíček od Krigler v pořádku včera docestoval. Chválím za bleskové dodání (v pondělí objednáno, ve středu to bylo doma) i za krásné a kvalitní zabalení. Vše v krabici s bublinkami, vzorky i mýdlo vloženy do taštičky Krigler s mašlemi a hedvábným papírem, každý vzorek je zvlášť zabalen v organzovém pytlíčku s černozlatou kartičkou. V balíčku byl i ručně psaný vzkaz s poděkováním za objednávku. A poslali mi jeden vzorek navíc jako dárek. Z mé strany naprostá spokojenost.

(Pozn.: Na webu jsou dvě matoucí informace: Píše se tam o zasílání z Holandska a balíček přišel z Německa. Dále je na webu uvedeno, že odesílají 1x týdně a to ve čtvrtek, mně vyexpedovali zásilku v pondělí.)

Zkoušela jsem zatím jen velmi zběžně, ale už teď vím, že minimálně Tuberózu budu nutně potřebovat

Jak budu mít lépe vyzkoušeno, napíšu sem podrobně dojmy z vůní.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 12. října 2017 11:36
Reakce na Martula:

Teším sa!!!

Apropó, ja som pri momentálnom nadšení naplnila košík vzorkami, ktoré chcem, porovnala výsledok s cenou spiatočného lístka do Berlína a už sa vidím na výlete...

No, možno to ešte prehodnotím, ale zas niekoľko hodím pripútaná v autobuse, alebo vlaku by ma zas donútilo spracovať materiály, na ktoré si tak nejako neviem nájsť čas, ak to chcem robiť neprerušovane, takže by som si to vedela ospravedlniť aj z iného uhlu .

A nad ďalšou vecou, čo uvažujem, je porcovanie. Som myslela, že toto už robiť nebudem, ale Krigler je Krigler.

Mal by niekto záujem? Som ochotná ísť aj do slepákov a porcovať aj na 5ml, možno aj vzorkovať, t.j. na 2ml (vždy prvé balenie konkrétnej vône).