Krigler

18. října 2014 02:10
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 12:14
Reakce na sisa.b:

Nevím, jestli ji zvládnu vzít do Bratislavy, ale Chateau Krigler ti můžu když tak přivézt vyzkoušet ten pátek do Prahy, až dorazíš.

Akorát teda tu už ve Vídni nemají.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 13:19
Reakce na wendulka:

Nenos nič, čo by sa mi mohlo páčiť, ak by som to nevedela za rozumnú cenu kúpiť

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 13:21
Reakce na sisa.b:

Srabe.

Ale teda dobře, nebudu Tě provokovat a budu hodná.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 13:22
Reakce na Korsičanka:

Veru tuberóza sa mi páči, momentálne už asi dva týždne bojujem s pokušením kúpiť tú od Nishane

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 13:23
Reakce na wendulka:

Načo sa nechať pokúšať

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 14:32
Reakce na sisa.b:

Už dlouho je cena některých Nishane hodně výhodná - někde ji notino záhadně nakoupilo - ve světě stále vychází přes 4 tisíce.

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 29. listopadu 2017 11:21

Pokud byste někdo měly zájem, prodám Chateau Krigler z porcování od slniecka, 10 ml v juli, jen dvakrát stříknuto. Nějak si nevoníme (zato dolce tuberose je úchvatná a miluju ji)

Nebo třeba ráda vyměním za jiného Kriglera...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. prosince 2017 23:52

Manhattan Rose 44

Je mimořádně povedenou pastelově růžovou růží, která je kromě perlivých aldehydů osvěžená i citrusovými tóny pelargónie. Po rozvonění se pak do kytice vplete i několik zelených lístků fialek, díky nimž se změní v růži sametovou. Přidané bílé pižmo jí zase dodá vzdušnost. Komu se líbí vůně jako Rosenlust, Ward Momayz a jiných přírodních růží, měl by určitě vyzkoušet.

Cosy Cedar Wood 72

I tenhle les je jehličnatý, jen v něm místo borovic najdeme vysoké cedry, cypřiše a dokonce i jeden citroník. Kromě muškátového oříšku, kadidla a oříškového vetiveru se slaným podtónem je v první fázi i lehce prosluněný ylangem. Jak ale postupujeme do jeho středu, slunce zmizí a les se díky pačuli stává temnější a zemitější. Jen tu a tam potkáme nějakou tu rozmarýnu. Vůně je to krásná, ale pro mne už přece jen jednoznačně pánská.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 20. ledna 2018 16:07

Cosy Cedar Wood 72

Posvátným hájem ze závanu mýdlového větvičníku a několika větviček cypřiše jsem došel k chrámu z cedrového dřeva, který byl vyplněn dýmem z vonných tyčinek, hořících před soškami bůžků vyřezaných z krémového santalu. Někdo jim dokonce obětoval misku oříšků. Krásná vůně s výdrží přes 7 hodin.



Good Fir 11

Nejdřív mi protáhla nos kafrová mast a následně se mi na kůži uvelebil sladce pryskyřičný, připálený živočich, který s časem zvolna krotnul a uhlazoval se. Jestli je tohle původní verze z roku 1911, tak smekám klobouk. Pro mě je to temnější, do sebe uzavřený bratr M/Mink od Byreda. Výdrž přesahuje 9 hodin.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. ledna 2018 17:49

ModestMourek Díky, Jakube za obě recenze. Zrovna u těchto dvou Kriglerů jsem byla na mužské zhodnocení náramně zvědavá. Naprosto souhlasím, že jsou obě výborné.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 20. ledna 2018 18:07

wendulka Rádo se stalo. Ještě doplním, že v závěru si jsou dost podobné.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 03. února 2018 00:48

No, porcovanie flakónov dá človeku tak trochu väčší priestor sa s vôňami dôkladnejšie zoznámiť:

Začnem srdcovkou...

Pleasure Gardenia 79

Ak máte gardéniu zafixovnú ako dominantnú, sebavedomú, silnú až niekedy bolehlavovú vôňu, zabudnite na to.

Gardénia z Kjóta je...ako nepolapiteľný duch gardénie, krehká a nedostižná, jej „kami“...

Túto vôňu vytvoril pán Krigler ako prvú pod vlastným menom – ako svadobný dar pre svoju nevestu. Gardénia z Kjóta je tu doplnená akoby jemným závanom nevestinho púdru a odfúknutým práškovým cukrom zo stolíka s dezertami...ktoré akoby dodávali tvar neviditeľnému, ale prítomnému. V povetrí ešte poletuje trochu nostalgického peľu...celá kompozícia pôsobí jemným, nežným, romantickým, impresionistickým dojmom...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 03. února 2018 00:49

Mediterranean Peach 15

Nádherná zrelá broskyňa, typovo podobná tej od MDCI, ale táto je oveľa vyzretejšia, akoby na človeka sálalo ešte aj to slnko, na ktorom zreje.

 

Chateau Krigler 12

Úvod trošku ostro aldehydový, ale prakticky okamžite  prejde do jemnej pižmovej vône, s veľmi jemnou kvetinovou podmaľbou. Cítim najmä mmózu, ruža a konvalinka hrajú len druhé (ak nie tretie) husle.Dosť mi pripomína Dovanu od Silvaine Delacourte. Ovšem musím skonštatovať, že na ostatných dievčatách pracovala podstatne lepšie, viac sa ukázali kvety a celkovo bola na nich vôňa prepracovanejšia, mnohovrstevnatejšia. S touto mi to proste nevyšlo.

 

English Promenade 19

Radostné leto, kvitnúce pomarančovníky, citrusový nápoj v ruke a decentný ľahký závan opaľovacieho krému.Jemne drevitý potón na slnku vysušeného móla.Veľmi elegantná, nadčasová, luxusn pôsobiaca vôňa. V tomto (novembrovom) počasí vytvára zaujímavý efekt. Akoby okolo človeka utvorila „letnú bublinu“, ktorá sa vôbec nenechá vyrušiť počasím naokolo. Niekedy je to fajn, niekedy to pôsobí až ľahko disharmonicky. Nechám si ju asi na jar a leto.

 

Dolce Tuberose 43

Nežná jemne jahôdková tuberóza, zohriata jemými podtónmi ylangu a zapúdrovaná heliotropom a jemným nádycom pižma. A táto zvláštna nežná hebká jemne teplá vôňa proste so samozrejmosťou sebe vlastnou obsadí priestor. Nie, nie je to tlaková vlna Fracasu, je to proste ako keď do miestnosti vojde dáma s charizmou a odrazu sa všetka pozornosť akoby úplne mimovoľne presunie na ňu. Iba na ňu.

 

Subtle Orchid 10

Vanilková orchidea, neskutočne jemná a krehká...na prvý pohľad jemný a hebký vanilkový práškový cukor, ale kvetinový podtón to odnáša niekde trochu ďalej od typickej gurmánky. Ľahučká ako pierko letiace vo vetre, pritom s nekonečnou výdržou.

 

Cosy Cedar Wood 72

Prechádzka v hlbokom cédrovom lese, suchá vôňa dreva a ihličia...možno sme sa trošku stratili...ale niekde, niekde je tu malinký tajomný stratený starý kostolík, z ktorého cítiť ešte trocha kadidla...

 

Good Fir 11

O Tannenbaum, o Tannenbaum....krásna jedľová, ihličnato-drevená vôňa, podfarbená jemným, skôr orientálne sladkým kadidlom...vetiver s pižmom ju tak akosi uzemňujú a udomácňujú...Vianoce vo fľaštičke.

 

Manhattan Rose 44

Veľmi výrazný a čistý ružový soliflor. Opulentná veľká tmavočervená čajová ruža, pelargónia jej dodáva na zelenosti. Jemne olejovitá. The Rose.

 

Established Cognac 66

Príjemný zimný večer doma v teple. Izba so starým dreveným nábytkom, pohár kvalitného koňaku a na zakusovanie sušené slivky. Nech je vonku čokoľvek, tu je pokoj, ticho a pohoda.

 

Sparkling Diamond 22

Párty, hudba, zábava, záplava dobrôt na dosah, ľahké obžersto.... Strawberry Coconut Bellini vo flakóne. Ľahosť bytia, ľahkosť pitia, ale nič éterické, proste prchavá márnivosť...

 

Lovely Patchouli 55

Pánskejší chľast, než ten Established Cognac. Pačuli je tu zaujímavé, ani hlinito-plesnivé, ani sucho-ľahkodrevové, proste pripomína hutné staré drevo. Ambra s bergamotom zase robia dojem dobre vyzretého brandy, alebo dokonca staréj malt whiskey. Koža umocňuje dojem gentlemana usadeného v kvalitnom starom ale kvalitnom kresle, popíjajúceho ušľachtilý alkohol, či už je to v klube, pracovni, alebo knižnici.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. února 2018 01:14
Reakce na slniecko:

Mediterranean Peach 15

Nádherná zrelá broskyňa, typovo podobná tej od MDCI, ale táto je oveľa vyzretejšia, akoby na človeka sálalo ešte aj to slnko, na ktorom zreje.

 Přesně tímhle mě ze začátku taky navnadila. Škoda, že jí pak na mně došel dech.

Chateau Krigler 12

Úvod trošku ostro aldehydový, ale prakticky okamžite  prejde do jemnej pižmovej vône, s veľmi jemnou kvetinovou podmaľbou. Cítim najmä mmózu, ruža a konvalinka hrajú len druhé (ak nie tretie) husle.Dosť mi pripomína Dovanu od Silvaine Delacourte. Ovšem musím skonštatovať, že na ostatných dievčatách pracovala podstatne lepšie, viac sa ukázali kvety a celkovo bola na nich vôňa prepracovanejšia, mnohovrstevnatejšia. S touto mi to proste nevyšlo.

Jo, ta pro tebe fakt není.

English Promenade 19

Radostné leto, kvitnúce pomarančovníky, citrusový nápoj v ruke a decentný ľahký závan opaľovacieho krému.Jemne drevitý potón na slnku vysušeného móla.Veľmi elegantná, nadčasová, luxusn pôsobiaca vôňa. V tomto (novembrovom) počasí vytvára zaujímavý efekt. Akoby okolo človeka utvorila „letnú bublinu“, ktorá sa vôbec nenechá vyrušiť počasím naokolo. Niekedy je to fajn, niekedy to pôsobí až ľahko disharmonicky. Nechám si ju asi na jar a leto.

Potvrzuji, že kdo rád Allure, nechť směle zkusí English Promenade. Já mám u obou smolíka.

Established Cognac 66

Príjemný zimný večer doma v teple. Izba so starým dreveným nábytkom, pohár kvalitného koňaku a na zakusovanie sušené slivky. Nech je vonku čokoľvek, tu je pokoj, ticho a pohoda.

​Jsem ti to říkala už v listopadu. Chtěla jen o pár stupňů Celsia míň.

No a Plaesure Gardenia, ach, ach, ach. Už se těším. Výjimka mezi všemi.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 03. února 2018 01:18

wendulka hej čo sa toho Cognacu týka, chcel iné počasie a hlavne, chcel na mne čas!

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 03. února 2018 10:03

slniecko Zajímalo by mě, jaký rozdíl vidíš mezi éteričností a prchavou mámivostí ve Sparkling Diamond, Luci?

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 03. února 2018 22:30

Korsičanka nie mámivosť, ale márnivosť....éterickú si predstavujem vílu na polnočnej čistinke, prchavá márnivosť sú bublinky od šampáňa.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 03. února 2018 22:51
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 07. února 2018 20:50

Lovely Patchouli 55

Vůně zklamala mé velké očekávání, je příliš sladká a pačuli v ní nevynikne. Cítím velký ovocný bonbón položený na sladce kořeněné kůži se zemitým podtónem pačuli. Ovocná sladkosti sice postupně ustupuje a kůže se stává příjemně oříškovo-vanilkovou, ovšem nevalný dojem z ulepeného úvodu nezažene. Pokud bych si odmyslel ovocný a zemitý akord, zbyl by mi kvalitněji zpracovaný parfém Leather Essence od Ferrari, který stojí desetinu. Po rozvonění také cítím podobnost s PG 10 – Aomassaï.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. února 2018 00:46

ModestMourek Zkus s ní počkat na další testování, až se trochu oteplí. Mně to teď v mrazu taky dělá, že čistě jen pokojová teplota nestačí a pracuje jinak, proto jsem ji dočasně odložila. Jako sladká bude pořád dost, v tomhle ohledu je jednoznačně dámská, ale už ne do ulepena a pačuli vynikne víc. Tedy ne tak moc, jako v klasických pačuliovkách typu Borneo, Straight to Heaven apod. a dokonce ani tolik jako v Suma Oriental, ale rozhodně trochu víc než teď.