Krigler

18. října 2014 02:10
Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 15:45

Bouquet Baroque 217 – Veľmi zaujímavá, plná, teplá kombinácia opulentnej kvetinovky cez ktorú čas od času zavanie studené, výslovne kostolné kadidlové tóny. Raz vystupuje jedno, raz druhé. Veľmi pekné olfaktorické zobrazenie baroknej zdobnosti a veľkovýpravnosti spolu s jeho návratom k spiritualite a zbožnosti v celej tej ambivalencii. Večný bol medzi Carpe Diem a Memento Mori, tu súperiace v jednej fľaši.


Elegant Schwan 06 – Neskutočne romantická vôňa. Aj kvetinová, aj púdrová, aj ovocná, ale nie je to žiadna „všehochuť“, ale umne poskladané to najlepšie z krehkej, práve zrelej hrušky, púdrového kosatca a romantickej kytice kvetov. Sen o princeznej. Farba tekutiny sa k nej neskutočne hodí, ale pozor, nie je vôbec infantilná, je len rozprávková.


Pleasure Gardenia 79 Édition Précieuse – Tak predsa, v luxusnom flakóne sa skrýva koncentrovanejšia verzia, ako v bežnom. A bohužiaľ – ešte krajšia. Keďže som ju skúšala navoňaná „klasikou“, mala som priame porovnanie. Je menej sladká, zaoblenejšia, menej púdrová, pôsobí luxusnejšie. Rozdiel cítila aj moja dcéra, jej slovami „hm, tá na krku je viac do čokoládova, a tá na ruke viac do mydlova“. Niečo na tom je.


Hermitage Heritage 04 – Výslovne pánsky pôsobiaca vôňa. Je hlboká a prepracovaná, jednotlivé zložky ťažko rozoznať, snáď s výnimkou tabaku, korenia a driev. Predstava prísneho, upraveného starosvetského gentlemana, zabraného do práce v niekoľko generácií starej pracovni z tmavého dreva., knihy uložené v policiach naokolo a niekoľko aj na stole, vedľa nich humidor. Nie, chlast žiaden, tu sa maká.


Oud for Highness 75 – Táto vôňa bola vytvorená v roku 1975 - teda podstatne skôr, než prišla módna vlna oudových vôní do Európy - pre Jordánskeho kráľa Husseina. V dnešnej záplave už asi nebude nejako extra zvláštna, ale vo svojej dobe byť musela. Oud je hlavnou zložkou, ale je veľmi, hm...jemný znie ako slabý, ale slabý nie je. Skôr je mimoriadne málo živočíšny, a mimoriadne málo drsný a nedrevitý. Taká hebko-zamatová esencia oudovosti, doplnená a douhládzaná šafránom a medom, čo celej kompozícii dodáva na hebkosti, ale neuberá na sile. Unisex.


Kabarett Krigler 216 – Zvláštna vôňa, ťažko zaraditeľná. Taká ľahko nakorenená „všehochuť“, ale nič jej nie je vzdialenejšie, ako „parfuméria vo fľaštičke“. Ani na kabaretovú atmošku to príliš nevidím, jedine, že by ten kabaret spočíval v zaujímavom postupnom predstavovaní jednotlivých zložiek. Myslím, že by vedela byť zaujímavá v takú tú sivosivú jeseň. Niežeby ju nejako zohriala, či rozžiarila, to nie, ale robila by jej dobré pozadie k vyniknutiu jednotlivých tónov. Unisex, možno jemne nachýlený na dámsku stranu.


Charming California 215 – Korenistá citrusovka, mierne pikantná, mierne chladivá, jemne zelenokvetinová. Evidentne inšpirovaná kolínskymi, ale bez trpkosti, či horkosti, navrch s výbornou výdržou. Unisex.


Villa Bordighera 20 – nádherná, žiarivá, citrusová štýlovo mi pripomína  Eau d'Hadrien od AG, len je tak nejako hutnejšia, „priestorovejšia“ a slnečnejšia. Bohužiaľ, napriek koncentrácii, tak ako by človek aj od podobnej vône čakal, má slabšiu výdrž. Ale nádherná je, to zas hej.


Topaze Imperiale 213 – „Trblietavá“ zmes korenín s drevito pôsobiacim vetiverom na jemne nasládlom pozadí. Fantastická zimná chumlacia vôňa s prídavkom. Unisex, podľa mňa skôr na dámsku stranu, zato pani predavačka sa dosť divila, jej prišla výslovne pánska. Ale zhodli sme sa na tom, že v mraze bude určite skvelá.


Extraordinaire Camelia 209 – Kamélia – checked, neobyčajná tiež. Vôňa vyrobená pre Princess Charlene of Monaco, pri príležitosti oficiálnej návštevy princa Williama a Kate v New Yorku patrila k darom pre Kate. Podľa pani predavačky v butiku obľúbená vôňa švédskej princeznej Madeleine. Nuž, musím priznať, že vkus majú  princezné vytríbený, minimálne ten parfémový. Ono to totiž kvetinovka je, ale položená na trpkých citrusoch, korení a neskôr sa objaví aj čaj. Výsledok je naozaj neobyčajný. Priestorový, ale ľahunký, neobťažujúci, zato veľmi neotrelý. Použiteľná podľa mňa mimoriadne univerzálne. Bola som ňou nadšená nielen ja, ale aj moja dcéra obľubujúca viac pánske vône a jej kamarátky. A to nadšenie, keď pani predavačka všetky tri slečn bohato nastriekala od hlavy po päty, chrániac im tváre pomocou čierneho čipkového vejára, no vznášali sa odtiaľ ako naozajstné princezné.


Ultra Chateau Krigler 212 – Kým pôvodná Chateau je nádherná, elegantná, jemná, nežná a popritom veselá vôňa – aspoň teda na papieriku, alebo na pokožke kohokoľvek iného okrem mňa, Ultra Chateau ma dosť prekvapila svojou inakosťou. Začína výslovne aldehydovo, ale skôr v štýle Liu, než v štýle Chanelu, a nasledujúca kvetinová nálož je síce náladou pôvodnej podobná, ale charakterom podstatne zrelšia, prepracovanejšia. Je rozhodne výraznejšia ako pôvodná, pôsobí kompozične bohatšie a skvelo drží. A v drydowne má tú pôvodnú.

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 15:55

slniecko Ty jsi normálně chrlič recenzí! Znáš ty obludy na gotických chrámech? Těm nejsi ale vůbec podobná, neboj. Spojuje vás jen ten název. Kdyby tě vytesali do kamene, měla bys podobu anděla, chrlícího dobro

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 16:14

Korsičanka si zlatá ...ale to ja ešte furt prepisujem Berlínske zápisky ...

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 16:36

slniecko To jsem pochopila - hlavně podle těch ovoněných a ovějířovaných princezen.

I když - chvíli jsem si říkala, že snad dorazily Kriglery do Bratislavy ...a my si je 3.12. užijeme 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 16:38

Korsičanka to by bolo pekné, no...

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1061 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 11:54

slniecko Byl Good Fir 11 i dřív v ekluzivní kolekci? Mám dojem, že ne. Teď chtějí za 50 ml 565 $.

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 12:09

ModestMourek Taky myslím, že nebyl-to by se tu asi nemedvědil... Že by šel Krigler v Lutensových stopách?

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 18:22

ModestMourek nie, určite nie....pôvodne mali jednotné ceny, až teraz s tými novinkami sa snažia ísť ešte vyššie...

...myslím, že si spravím výlet do Viedne, len čo ma prejde nachladnutie....

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1061 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 21:05

slniecko Zdražení o 290 $, no kde to jsme. A mají ve Vídni ještě Good Fir 11?

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 21:24

ModestMourek navrch, keď ide o ten istý flakón, o tú istú koncentráciu...u Pleasue Gardenia sa to snažili aspoň takto...ako je to drzosť.

V tej Viedni práve neviem, ako na tom ešte sú.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 11. ledna 2019 22:20

slniecko Mně se Good Fir na stránkách pro Evropu už nějakou dobu vůbec nezobrazuje. Nemohlo by to výrazné zdražení tudíž souvsiet s možným koncem výroby, že zůstal už jen na americkém trhu a proto ten přívlastek "collector"? Protože dřív byla určitě i na těch evropských. To si pamatuju.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 14:25

wendulka hej, bol, a tiež ma toto napadlo.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1061 příspěvků moje polička 04. února 2019 21:36

America One 31

Tento parfém má být poctou Ernstu Hemingwayovi. Cítím v něm sladce kořeněný kardamom, v úvodu osvěžený mandarinkou a mýdlovými tóny neroli, posléze okořeněný jemně živočišným kmínem a kouskem pryskyřičného dřeva. Škoda že je po 2 hodinách cítit jen v blízkosti kůže. Podobnost s parfémem Déclaration bych odhadl na 90 %, America One 31 je poněkud temnější. Je evidentní, kde se Ellena inspiroval.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 10. června 2019 08:30

uz uz jsem si myslela, ze se na slepo koupene Dolce Tuberose zbavim, ta chemicka zvykacka v uvodu nasledovana oblackem dusiveho pudru.. no tak beru zpet, v lete ji unosim- ted v horku je mirna, lehka, sladce pudrove chladiva

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 07. prosince 2019 19:36
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 14:33

slniecko dobrá zpráva

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 17:11

slniecko Ohó!!!

blackviolet To bychom se tam mohly zastavit společně, co?

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 19:14

wendulka Mohly . Jsem zvědavá, jestli tam budou mít všechno. A chtěla bych vyzkoušet ty novější vůně.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 20:10

blackviolet

To já taky.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 18. března 2023 18:02

Palais Monarchie 218 

Netušila jsem, že gurmánská vůně může být elegantní. Tato kriglerovská je. Asi proto, že sladké delikatesy v ní nehrají hlavní roli, jsou jen jednou součástí této komplexní vůně. Neméně důležité je prostředí tradiční vídeňské kavárny. Dřevěné táflování, kříšťálové lustry, bílé čistě vyprané ubrusy na stolcích zaplněných šálky s kávou a zákusky.

Lehká svěžest bergamotu se krátce přidruží k pomerančovému květu, závan hrušky a potom už krém. Kapka skořice a vanilka, mandlová tonka, šlehačka. Vyvážené santalovým balzámem a pačuli.