Krigler

18. října 2014 02:10
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 08. února 2018 09:48

wendulka Díky za doporučení. Dám ji šanci v létě.

Offline Fleur blogger
Avatar
6081 příspěvků moje polička 05. března 2018 15:38

ModestMourek Já jsem se s ní také nesblížila a v létě, troufám si odhadnout, by mi vadila asi ještě víc. Je to ten typ hořkosladké zelené svěžesti, který mi obrací žaludek (nesnesu ani Lutensovu Douce amere, Smeraldo od Sylvaine Delacourt...).

Musím konstatovat, že zdejší kriglerománie mě (naštěstí) minula, zatím jsem nevyzkoušela nic, co bych musela mít.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 05. března 2018 16:05

Fleur Vzal jsem si odstřik naslepo při druhém porcování, ale nelituji, na manželce se mi líbí a jí rozhodně není nepříjemný. Hodně se mi ale zalíbily Cosy Cedar Wood a Good Fir, které jsi už popisovala. Mimochodem jen v Tvém popisu Good Fir jsem se našel: kafr, pryskyřice, připálenina...

Offline Fleur blogger
Avatar
6081 příspěvků moje polička 05. března 2018 16:09

To je výhoda, že vůni můžeš uplatnit i jinde, já bych v domácím konzervativním prostředí neuspěla .

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 05. března 2018 16:16

Lieber Gustav 14

Zajímavá komplexní vůně, kterou pro mě nebylo snadné rozebrat na složky. Závan zelené mýdlové levandule odhalil máslovou tabákovou esenci, výrazností mi připomínající tu v Tabacco od Roi René Parfums, která však je tady, jak jsem se dočetl, vytvořena kombinací několika složek. Po ní se ke slovu dostala nasládlá kůže s travním podtónem, kterou se občas mihla hřebíčková palčivost. Směrem k závěru kůže postupně sládla a krémovatěla. Výdrž se pohybovala kolem 6 hodin.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. března 2018 18:06

Elegant Schwan 06

Vůně Elegant Schwan vytvořil Albert Krigler původně již počátkem minulého století, kdy se nechal inspirovat zámkem Neuschwanstein, nesoucím ve znaku labuť. Jednalo se tehdy o lehkou vůni s dominantní citrusovou notou, která byla ve 20. letech nakonec úplně stažena z trhu.

Nová labuť je jiná. Je vřelá, jemně kořenitá, mléčně santalová. Svými křídly z okvětních plátků růží rozčeří limetkově aldehydovou vodní hladinu jezírka, obklopeného hrušněmi máslovkami. O její eleganci svědčí její dlouhý štíhlý křehký kosatcový krk, pokrytý jemným peřím z bílého pižma.

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 24. března 2018 18:24

wendulka privedieš ma na mizinu

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. března 2018 18:36

slniecko Tak jako když to slečna ve středu v butiku popletla a nabídla mi vzorek za 26 euro místo za 35, tak jsem přece nemohla odmítnout.

(Oni ho totiž s jeho správnou cenou zadali jen na oficiální webové stránky, ale na interní butikový systém nějak zapomněli).

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 24. března 2018 19:11

wendulka no nechaj to tam

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 12. zaří 2018 14:15

dostala jsem zbytek odstřiku a už ho déle suším, stejně jsme si do noty nepadli, tak než ho pošlu dál, podávám report:

Subtle Orchid 10

v začátku mám úplně intenzivní dojem vůně studeného mléka, ve kterém rozmíchávám vanilkový pudinkový prášek..  sladce mléčná a jemně oříšková vanilka, kterou  vzápětí uzemní hrubší navinulý zemitý tón bourbonské vanilky. hrubá drsná kůže s prachem hlíny, vanilkový lusk tak seschlý, že se rozpadá v prach. prach až trochu dusivý.
subtilní? ne. květinový? ne, vůbec, kde?
za čas zjemní do nasládle vanilkové příjemné vůně, za kterou slaboulince cítím květinový závan. na mě je příliš "suchá".

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 13. zaří 2018 10:08

 

Established Cognac 66

poprvé jsem z ní cítila čínskou instantní polívku
při druhém zkoušení z jiného vzorku mám na začátku velmi intenzivní dojem pradávných rumových pralinek, měkká mléčná čokoláda, krystalky cukru a rumová tresť - toto je asi první vůně, ve které výrazně cítím čokoládu. je mléčná, možná je to spíš malkao, které nám maminka vařívala z mléka a prášku na snídani před cestou do školky. za oknem je sychravé podzimní ráno, čas, kdy se nikomu nechce z teplé kuchyně, i když obloha už je způli bledá svítáním. mamince se suché práškové Malcao rozsypalo po kuchyňské lince a na dřevěné prkýnko, na kterém zrovna krájí jablíčka na svačinu. při ruce má položenou tu měkkou krabičku cigaret, ve které se cigarety mačkaly a tabák se vysypával ven. nakonec maminka balí svačinu i pro sebe. sype do hnědého papírového sáčku křížaly z jablíček, které sušila o víkendu v troubě a krabičku pomačkaných cigaret si ukládá do kabelky, do které se jí tuhle vylila špatně zavřená třešnovice, kterou dostala v práci. vůbec to nejde vyčistit a teď voní v ranní tramvaji, jako by jela z palírny:-)
a čím déle, tím víc mi evokuje vůni vnitřní podšívky té obří maminkovské kabelky, už notně nošené. suchá, prašná, s drobečky tabáku a kousky staniolu upatlanými od mléčné čokolády. a zapomenuté scvrklé jablko, nebo spíš ty křížaly. doufám tedy.-))

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 13. zaří 2018 10:41

viktorka_od splavu Established Cognac 66

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 13. zaří 2018 21:14

viktorka_od splavu Tahle vzpomínková recenze se ti taky moc povedla.  A Malcao , vzpomínám si, že mi nikdy moc nechutnalo, byl v něm slad. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. zaří 2018 14:23

viktorka_od splavu Ta vzpomínková recenze na Established Cognac je výborná !

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 16. zaří 2018 16:31

wendulka jee, díky!:-) (a přísahám, že moje maminka není alkoholička

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. zaří 2018 19:35

blackviolet A mně právě pro tu odlišnost od kakaa...ANO

viktorka_od splavu Krásný popis! Umíš

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. zaří 2018 20:50

viktorka_od splavu Ani by mě nenapadlo ji z toho podezřívat.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 16. zaří 2018 20:52

wendulka tu pálenku v kabelce měla vylitou fakt jen omylem

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. zaří 2018 20:54

viktorka_od splavu Ale jo, někmu se vylívá do kabelky neutaženej odstřik (jako mně teď před pár dny), někomu pálenka...

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 23:32

Krigler uvádza novú vôňu Bouquet Baroque 217

Mala by navodzovať opulentnú barokovú atmosféru 17.-18.storočia.

Zloženie: ambra, kardamóm, kadidlo, jazmín, pižmo, santal, fialka, ylang-ylang

A cena na Kriglerovské pomery takmer ľudová: 470€/100ml alebo 360€/50ml.