Atelier Cologne

30. zaří 2014 21:16
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 22:21

wendulka Tak to je smůla. Asi na tobě moc vylezlo pačuli, já jsem ho tam měla jen trochu jako doplněk růže.

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 23:59

wendulka 

Dopadla jsi nachlup stejně jako já. Tohle je zatím jediná vůně od A.C., která mi takto výrazně nesedla.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. prosince 2017 07:18

jerry Tak to jsme už tři! Vyhodnotila jsem ji jako zajímavou, ale pro mě nenositelnou, a to jsem měla původně strach právě z té kávy, která z toho nakonec vyšla nejlépe. Tuberóza mi do toho vnesla vodnatý zelený tón, což v této kombinaci prostě nešlo.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. prosince 2017 23:07

V příštím roce přibude do portfolia kosatec a prý rovnou rebelský a nevypadá vůbec marně, tak schválně...

HLAVA: marocký pomerančový květ, kalábrijský bergamot, vietnamský černý pepř         

SRDCE: marocký kosatec, růže stolistá z Grasse, provensálská levandule         

ZÁKLAD: americké guajakové dřevo, pačuli z Indonésie, bílé pižmo

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 01. ledna 2018 17:03

wendulka zvedavá som

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 01. ledna 2018 17:09

wendulka Tak to se těším, navíc parfumér je Ralf Schwieger .

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 01. ledna 2018 18:00

Že by to bol adept na nákup naslepo? Žiaden céder, žiaden santal. 

I keď ružová etiketa a Rebelle v názve 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 22. února 2018 10:45

Philtre Ceylan

Od začátku do konce vůně čaje Earl Grey. Ze začátku intenzivní, jako by člověk strčil nos do plechové krabičky s čajovými lístky. Po slibném začátku vůně pokračuje dál, je tu navíc zelený čaj a po chvíli se rozvoní kmín, mírně zapocený (vzpomněla jsem si na pověstný Kingdom), naštěstí jen mírně, vůni to nijak nezošklivuje. Pak kmín odezní a je tu čaj s dřevitými podtóny (kdy jsem si nemohla nevzpomenout na Eau Parfumée au Thé Vert Extreme, ale tady není dřevo tak uzené) a s kořením, cítím svěží závan černého pepře. V této podobě "černý čaj+bergamot+dřevo+černý pepř" vůni vnímám celkem dlouho, pak se vůně začne postupně ztrácet. Naštěstí ani po rozvonění nesklouzává do umělých tónů, které většinou cítím v jiných čajovkách. 

Je to nejhezčí čajová vůně, co znám. Svým vyzněním mi připomněla Blu Mediterraneo Fico di Amalfi, díky tomu si ji dovedu představit jako zajímavé osvěžovadlo v horkém létě. Ale nejen to - díky čaji Earl Grey je lahodná i v zimě, dovedu si ji představit doslova v každém ročním období.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. března 2018 17:52

daniela Jj, Philtre Ceylan je skvělá čajovka. Škoda, že to s medvědem na ni tady nevyšlo. Krásná recenze.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 02. března 2018 12:41

wendulka Děkuju  Opravdu krásná vůně.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 04. března 2018 16:50

Café Tuberosa

Krásnou čerstvě namletou kávu rychle vytlačil nepříjemný svíravý akord, z kterého se mi zvedl žaludek. Posléze sice přešel do zajímavé směsi zelených květin s nasládlým prašným kakaem, ovšem celou vůni mi stejně znechutil. Na závěr kakao doplnila sladká vanilka.


Oud Saphir

Oud Saphir voní stejně jako La Yuqawam pour Homme, i když složky mají mírně odlišné. Je tu stejná olejovitá malina se zakouřenou kůží, akorát se mi ještě rychleji vpíjí do kůže.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. března 2018 23:12

ModestMourek Vidím, že jsi s Café Tuberosa dopadl víceméně podobně jako já. Jestli se ti někdy poštěstí, zkus tu Shihan od Piotr Czarnecki. Moc by mě zajímal tvůj názor na ni. Je to sice unisex, ale troufám si tipnout, že na pánské kůži by se mohla předvést ještě lépe. Fakt asi nejlepší kávová vůně, jakou jsem zatím zkusila a že už jich několik bylo.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 05. března 2018 09:53

wendulka Díky za tip. Odkud máš prosím vzorek?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. března 2018 10:08
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 05. března 2018 12:17

wendulka Děkuji.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 17. března 2018 19:28

Vanille Insensée

Ralf Schwieger zde sladkou krémovou vanilku nejprve odlehčil svěžími citrusy, doplnil zeleným listím a špetkou ibiškového čaje a smíchal s prašnou ovocnou ambrou, aby ji nakonec nechal v celé její kráse vyniknout samotnou. Výdrž přesáhla 7 hodin.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 18. března 2018 17:00

Cèdre Atlas

Po plátku citrónu a několika snítkách jehličí následuje štiplavě suché cedrové dřevo, které se zvolna uhlazuje do podoby čerstvých tužkových ořezků zakápnutých několika kapkami citrónové šťávy. Přes výraznou dřevitost je to příjemně osvěžující vůně.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 30. března 2018 13:59

Figuier Ardent

Celý fíkovník. Nejprve ukáže svoje zralé plody, které jsou na můj vkus až příliš sladké, potom mírně trpké zelené listy a na závěr větvičky z cedrového dřeva. Zajímavá vůně, ale spíše dámská.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. července 2018 07:55

Iris Rebelle

Je rebelským kosatcem, který touží po divadelních prknech, co znamenají svět. Od nesladkého pomerančového květu s trpkým bergamotem, drceným pepřem a lehce kafrovou levandulí se ze své počáteční mrkvové podoby jako ten v Iris Prima se po dřevěném tanečním pódiu protančí až růžovým baletním špičkám se stélkami z jemné kůže. Obličej má přitom lehce přepudrovaný bílým pižmem.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 25. července 2018 10:04

wendulka Tu počáteční podobu s Iris Prima v něm mám taky - baletní špičky .