Atelier Cologne

30. zaří 2014 21:16
Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 30. zaří 2014 21:16

Atelier Cologne je první parfémový dům, který se věnuje výhradně tvorbě kolínských.

Založili jej Sylvie Ganter and Christophe Cervasel, které spojuje obdiv ke klasické kolínské. Pro svou firmu ale vymysleli nový pojem - Cologne Absolue. Což má být klasické spojení citrusů a bylin, ale za použití esenciálních olejů ve vysoké koncentraci.

Své butiky, charakteristické výlohami v benátské modři, cihlovými stěnami a industriálním vybavením,  otevřeli po dvou v New Yorku a v Paříži.

V současné nabídce jsou tuto kolekce:

Collection Originale: tato kolekce vznikla jako první a patří sem Orange Sanguine, Grand Néroli, Bois Blonds, Trèfle Pur, Oolang Infini, Cédrat Enivrant

Collection Matières AbsoluesVanille Insensée, Ambre Nue, Rose Anonyme, Vétiver Fatal, Mistral Patchouli

Collection Métal: Gold Leather, Silver Iris, Blanche Immortelle, Santal Carmin

Collection Les Exclusives: Sous le toit de Paris a úplně nová Rendez-Vous

(zdroj: ateliercologne.com)

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 30. zaří 2014 22:19

Gold Leather 

začátek je pořádný panák švestkové brandy. Sotva se z něj otřepete, zjeví se kůže, dobře ošetřená eukalyptovým olejem. Z toho eukalyptového tónu jde chlad jako z pastilek proti kašli a tvoří zajímavý protiklad k teplému tónu kůže. Je to velmi zajímavé, ale spíš na chlapovi. Pak před váma přistane další panák, tentokrát je to spíš whisky. Přirovnávají ji k Byredo Accord Oud, ale to si dovolím nesouhlasit - v Accord Oud je to měkká, jemná kůže a zralé ovoce v likéru, tady tohle je staré kožené křeslo a whisky, vyznívá spíše pánsky, Accord Oud měkce žensky.

Vanille Insensée

Kovově chladná vanilka  nesladká a negurmánská, s lehce větrovým podtónem. Tak asi po hodině se přidá dřevo a  zemitě kouřový až trpký tón a zlehka, ale opravdu jen zlehka vůni proteplí aniž by zesládla. Stále je to ale studené a velmi pánské imho. Myslím, že na chlapovi musí být prostě božská.

Oolang Infini

Krásná čajovka s bergamotem a kouřem změkčená lehounce do krémova nějakým tím květem jasmínu. Jako kvalitní černý čaj s kapkou mléka. K sestavě se posléze přidá i jemná kůže, dřeva i lehký větrový tón. Vůně se drží v intimním prostoru, ale výdrž je slušná. Nosila bych ji. Nemůžu sehnat nějakou inteligentní čajovku na léto, tahle inteligentní je.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. zaří 2014 23:35
Reakce na MirkaU:

Tak to máš s Gold Leather oproti mně celkem dobré, já v ní cítím na férovku francovkua navíc i ten oud tam mám hodně medicinální, než že by zůstávalo jen u samotné kůže. Jinak naprosto souhlasím, narozdíl od Accord Oud vyznívá už opravdu pánsky.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 01. října 2014 09:26
Reakce na wendulka:

Všechny tři mají takový větrový tón v určitém momentu. Gold nejzřetelněji.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 01. října 2014 10:04

Nový počin má název Rendez-Vous a jde zase o "cologne absolue", koncentrace esencí je 18%. Tak jestli to chápu správně - jde vlastně o čistý parfém. Cena by tomu odpovídala.

Je dodáván v dárkovém balení v typicky modré krabičce. Láhev má 200ml, k ní je travel spray a kožené pouzdro.

Složení: 

Hlava: bergamot z Kalábrie, citron ze Sicílie, růžového pepře z Číny

Srdce: osmanthus z Číny, iris máslo z Toskánska, fialové listy z Grasse

Základ: semišový akord, pačuli z Indonésie, bílý musc

(zdroj ateliercologne.com)

Offline Fleur blogger
Avatar
6081 příspěvků moje polička 01. října 2014 18:38
Reakce na MirkaU:

Máš mě na svědomí - podlehla jsem Tvým příspěvkům a vlastní zvědavosti, takže mám právě objednánu sadu 20 vzorků .

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 01. října 2014 20:23
Reakce na Fleur:

 Mají to krásně balené.

Jsem zvědavé na Tvé dojmy

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 01. října 2014 20:28

Hmm, zajímavé recenze a vůně, hodně mě zaujaly... A po dotazu jsem zjistila, že ani finální produkty, ani jednotlivé složky nebyly testovány na zvířatech + nepoužívají žádné zvířecí složky. 

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 01. října 2014 20:35
Reakce na Lalaith:

Tak zvířecí složky se dnes snad už nepoužívají nikde, ne? Cibet i pižmo bývají umělé...

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 01. října 2014 20:37
Reakce na MirkaU:

Já jsem dost ujetá na růže, takže by mne docela zajímalo, jestli jsi zkoušela i Rose Anonyme - složení se mi líbí...

A tu sadu vzorečků.... to jsem asi neměla vidět...

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 01. října 2014 20:51
Reakce na fija:

Mám ji v plánu, ale zatím jsem nestihla. V sadě je, ale momentálně mám na sobě Iris Silver a Bois Blonds.

Jen ještě malá poznámka - opravdu jsou to všechno kolínské, bez ohledu na koncentraci složek. Tedy ne hustotou, siláží  či výdrží, ty jsou skvělé.

Je to určitý "kolínský" tón, jakýsi společný základ, nad kterým jsou vystavěné. A to třeba není právě můj šálek kávy.  

A pak všechny (aspoň co jsem zatím i letmo přičichla) se pohybují na hraně unisexu, někdy i spíše na té pánské straně.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 01. října 2014 20:55
Reakce na Fleur:

Fleur, nemůžu najít Česko, chtěla jsem upadnout na klávesnici:-)

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 01. října 2014 21:00
Reakce na zdensy:

Mělo by tam být, taky jsem objednávala přímo od nich.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. října 2014 21:05
Reakce na fija:

Rose Anonyme by se ti měla líbit, zkoušela jsem loni v Paříži. Je z rodiny Rose d´Arabie, ale ne tolik oudová.

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 01. října 2014 21:11
Reakce na wendulka:

No tak to by mohlo být opravdu dobré... protože právě třeba ta Rose d´Arabie by se mi moc líbila, kdyby ten oud v ní na mne byl o dost mírnější... 2 hodiny dezinfekce je na mne moc... takže pokud je to podobný typ vůně... tak stojí určitě za vyzkoušení... a k tomu mají ještě krásné balení.... a vonné svíčky... tohle jsem fakt neměla vidět.... že já na takovýhle věci vůbec koukám...

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 01. října 2014 21:16
Reakce na MirkaU:

Můžu se vynadívat na seznam a nic. Co jsem mohla vynechat?

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 01. října 2014 21:21
Reakce na zdensy:

Úplně na úvodní straně je vpravo nahoře vlaječka - měla bys tam mít evropskou (Europe store). Máš?

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 01. října 2014 21:27
Reakce na MirkaU:

Už! Díky

Offline Fleur blogger
Avatar
6081 příspěvků moje polička 01. října 2014 22:02
Reakce na zdensy:

Tak přeji měkký dopad !

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 01. října 2014 22:46
Reakce na Fleur:

Coby doplňkový dárek pro našeho mladého pána snad nebude dopad tvrdý