Atelier Cologne

30. zaří 2014 21:16
Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 31. března 2016 13:53
Reakce na wendulka:

Ty dvoustovky se hodí ideálně na porcování .

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 31. března 2016 14:27

Encens Jinhae

Kadidlová vůně jako kolínská? Proč ne. Olibanum je tady lehké a vzdušné, okořeněné jemně nastrouhaným muškátovým oříškem a špetkou pepře a voní po sladce ovocném třešňovém květu. Třešňové květy brzy překryje růže a ani pryskyřice a dřevo nezmění vůni na těžkou orientálku, zůstane vzdušná v asijském duchu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. března 2016 15:56
Reakce na blackviolet:

Ty dvoustovky se hodí ideálně na porcování .

Přiznám se, že už jsem na to taky myslela(ty splash flakony s nasazovacím rozprašovačem jsou oproti Chanelům velká výhoda). Ještě počkám, co Fil Rouge a pak bych se když tak asi i sama odvážila a pustila se do toho, pokud by nikdo jiný nebyl rychlejší.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 31. března 2016 18:31
Reakce na wendulka:

Tyhle orientální cesty bych podnikla s chutí. Vaše dojmy jsou přinejmenším podnětné . Jinak moc hezký semiš mě zaujal už v Rendez - Vous.

V případě značky je mi jen trochu líto, že 30 ml balení nejdou koupit od všech vůní.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 31. března 2016 18:59
Reakce na blackviolet:

Ty dvoustovky se hodí ideálně na porcování .

Tiež na to často myslím:)))...ak by sa niekto podujal...ak nie, tak môžem aj ja, ale asi praktickejšie by to pre väčšinu bolo z Čiech...

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 31. března 2016 20:32

A další kandidát na porcování by pro mě byl

Philtre Ceylan

Zelený čaj s kardamomem, cejlonský černý čaj, bergamotový Earl Grey, tohle všechno se tady dá najít. Čajová vůně par excellence, nic podobného neznám. Další šálek je okořeněný římským kmínem a to se mi taky moc líbí, římský kmín používám v kuchyni hodně často, voní to jako ten čerstvě rozdrcený v hmoždíři. Poslední šálek, který si naservírujeme, bude opět cejlonský čaj, tentokrát se z něho bude ještě kouřit a bude ovoněný kosatcem a naservírovaný na podšálku z guajakového dřeva.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. dubna 2016 15:56
Reakce na blackviolet:

Hm, tak to bychom měly dalšího společného kandidáta. Čajovky zase až tak nemusím, ale tahle mi padla do noty okamžitě.

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 01. dubna 2016 16:09
Reakce na wendulka:

Tahle čajovka je ovšem výjimečná.

Můj třetí kandidát by byl Tobacco Nuit. Jenže mi po rozvonění tím tabákem hodně připomíná Diptyque Volutes, takže dvě podobné vůně nepotřebuju. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. dubna 2016 17:55
Reakce na blackviolet:

Mně zase připomíná Chergui, takže jsem jí nakonec z tužebníku vyřadila. Ale já teda budu potřebovat i tu Encens Jinhae a nejspíš rovnou flakon. Asi je to tím jarem, ale na tenhle typ třešňového květu s kadidlem mám zrovna teď chuť.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. dubna 2016 21:58

Bergamote Soleil

Citrusové svěženky nevyhledávám, nicméně u téhle novinky musím ocenit, že bergamot i hořká pomerančová kůra v ní jsou přírodní a díky mošusovému semínku opravdu vytváří dojem, jakoby byly prohřáté sluncem. Po rozvonění se přidá kardamom s levandulí a mechovými tóny v mlžném vetiverovém oparu a přinesou s sebou příjemné ochlazení, aniž by však Bergamote Soleil ztratila na citrusovosti.

Jasmin Angélique

Název je podle mě malinko zavádějící, protože já osobně v ní jasmín skoro vůbec necítím. Naopak je to vůně plná zeleně, kterou v úvodu společně se svěžím citrónem a pikantním pepřem podtrhuje především andělika. Ale ani ta andělika příliš dlouho nevydrží, jelikož je po pár minutách vystřídána hořkým zeleným galbanem a nezralým fíkem. Po rozvonění potom vůní jednou stranou osvěží cypřišové jehličí a zároveň ji prohřeje kadidlo. Až sem by to bylo v pořádku, kdyby se v další fázi nepřidal lehce čpící cedr s chemickou ambrou.

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 04. dubna 2016 18:42

Tobacco Nuit

Tobacco Nuit je z celé kolekce asi ta nejorientálnější. U tabáku se mihne lehce ovocný tón mandarinky, ale hlavně je tu koření - koriandr a římský kmín, i když v menším množství než ve Philtre Ceylan. I dál pokračuje do orientu koženým labdanem a suchým teplým kadidlem, sladká tonka pak vyváží kořenitost. Tabák se pak na mnoho hodin usadí s pačuli, kadidlem a dřevem v podobě, která je těsně na hraně unisexu. Tabákem a kořením je trochu podobná Volutes, i když ta je jemnější a má navíc ovoce a vanilku, a možná ještě víc Chergui, jak zmiňuje wendulka. 

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 11. dubna 2016 16:52

Poivre Electrique

Jako když vdechnete vůni pepře, černých a červených kuliček, čerstvě utlučených v hmoždíři, až to skoro bere dech, a k němu dokonce troška nového koření. Aby nedošlo k mýlce, že se snad jedná o koření připravené k vaření, doprovází ho suché teplé kadidlo s jemným náznakem orientální růže a nakonec se objeví dřevitý tón s lehce kafrovou myrhou.

Vůně spíše pro pány, ale dovedu si ji docela dobře představit jako základ k navrstvení s nějakou citrusovkou od AC.

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 13. dubna 2016 21:56

Jasmin Angélique

Andělika je ve vůni pouze v počáteční fázi, citrusová a okořeněná pepřem, potom převládá galbanum s kouřovým tónem, který spíš než kadidlo připomíná nedopalky cigaret. Jasmín je utlačován galbanem a daří se mu jen občas prolomit jeho dominanci, než pak definitivně podlehne v nerovném boji, do kterého si galbanum ještě přivolá na pomoc kamarády z lesa.

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 02. července 2016 16:56

Značku Atelier Cologne koupil koncern L'Oreal. 

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 08. července 2016 20:39

Santal Carmin

Santalové krémové smoothie, které jsme okořenili šafránem a sladkou vanilkou. K němu ještě suchý papyrus s koženým podtónem a jemně zakouřené guajakové dřevo, a aby smoothie nebylo příliš gurmánské, pár hoblin cedrového dřeva.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. července 2016 10:54
Reakce na blackviolet:

Tak zase máš větší štěstí než já. Já to měla co do poměru santalového a cedrové dřeva obráceně, nicméně i tak je to jedna z vůní, které se mi od Atelier Cologne líbí asi nejvíc.

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 09. července 2016 16:25
Reakce na wendulka:

Brala bych ji, ten kožený tón je tam moc pěkný a celé je to hlaďoučké. Ale velkou butylku nespotřebuju a za třicítku se mi 90 euro nechce dávat.

Kdyby byl zájem, na podzim bych mohla rozporcovat velkou flašku. U mě připadá do úvahy buď Santal Carmin, Philtre Ceylan nebo Mimosa Indigo.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. července 2016 18:54
Reakce na blackviolet:

No já bych měla zájem určitě o všechny tři, přičemž od Santal Carmin a Philtre Ceylan bych si klidně vzala i trochu víc.

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 09. července 2016 20:02
Reakce na wendulka:

Tak to můžeme na podzim zkusit, zjistím pak, kde by byla nejlepší cena.

Kdoví, co bude, až to vezme do svých rukou L'Oreal.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 09. července 2016 20:23

Na jeseň by sa sakramentsky hodila aj Vanille Insensée. Tú čajovku by som asi brala aj ja.