Atelier Cologne

30. zaří 2014 21:16
Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 31. srpna 2016 18:09

Zkoušela jsem Bergamote Soleil a je to velmi příjemná citrusová vůně, trošku ve stylu Eau d´Hadrien, ale s podstatně lepší výdrží. Po záplavě nahořklých citrusů se vynoří jasmín. Je svěží, zbaven jakékoliv omamnosti a v závěru v něm cítím chladivý, skoro mentolový tón. Na léto ideální.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. prosince 2016 18:59

Camélia intrepide

Ke skutečné kamélii má tahle vůně podle mě daleko. Po kysele svěžím citrusovém úvodu s muškátovým oříškem, aby posléze převzal vládu mohutný fialkový kořen. Samotná kamélie jen chvilku povlává na pozadí a rychle zmizí docela. Nakonec se rozvoní do semiše s nahořklým oudovým tónem, balzamickou ambrou a tureckou růží s nádechem červeného ovoce.

Orange Sanguine

Ano, i já tu mám čerstvě rozloupnutý pomeranč i s kůrou, ale ten můj je červený s pěkně masitou dužinou. Co se týče dalšího vývoje, přikláním se k jerry, taky tu cítím spíš meduňku než pelargónii se špetičkou drceného pepře. Jen ten cedrový základ mi přijde malinko odfláknutý, což ovšem nemění nic na tom, že na léto je to perfektní svěženka.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 26. prosince 2016 15:42

Emeraude Agar

Vůně postavená od začátku do konce na oudu, a to na čistém a uhlazeném oudu. Nechybí v ní oblíbená družka oudu růže s kořením, později ji osvěží eukalyptus a nakonec přidá krémový tón i santalové dřevo. Jedna z velmi povedených neanimálních líbivých oudovek.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 16. ledna 2017 18:00

Camélia Intrépide

Vůně je věnována průkopnici ženského letectví Amélii Earhartové, která jako první žena sama přeletěla Atlantický oceán. Neohrožená kamélie není žádnou křehkou květinkou. Alespoň já v ní mnoho květin necítím. Po nahořkle až štiplavě citrusovém začátku vystoupí uhlazená kůže, kolem které povlává zelená vůně fialek a kosatce s mlékem. Jako kdyby se zpod kožené letecké helmy uvolnil pramen kadeří a třepotáním ve větru se hlásil k ženské rozmarnosti. Vůně sama se příliš nevyvíjí, kožený tón sílí  a ohřívá se ambrou. A určitě bude vyznívat na každém jinak, takže zasluhuje důkladné vyzkoušení.
Parfémové asociace: Balenciaga Paris L´Essence ovšem bez vetiveru, Trussardi Skin díky počáteční pikantnosti prolínající se s fialkově nasládlým semišem, Hermes Kelly Caleche EdP pro souhru hebké kůže s květinami a troškou sena.

Pro mě příjemné překvapení!

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 15. března 2017 23:21

Clémentine California

Sladká a šťavnatá mandarinka Clementinka, čerstvě oloupaná. I s bazalkou a se špetkou pomletého pepře jí to sluší. Ještě pod zelenou větvičkou cypřiše mandarinka vykukuje. Ale proč je potom všechno pryč a zůstane jenom prášek na praní?

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 20:35

Café Tuberosa

Zavoní jako čerstvě uvařené espreso, černé s karamelovou pěnou, vůně, která probudí všechny smysly a vlije energii do žil. Voňavé obláčky z tohoto životabudiče se prolínají s několika okvětními plátky jemné tuberózy, ale než stačíte kávu dopít, je tady růže se stopou pačuli. A když nakonec opouštíte kavárnu, povlávají kolem vás květiny s najemno namletými kakaovými boby okořeněnými kardamomem a vanilkou.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 20:48
Reakce na blackviolet:

Do tej som zamilovaná. Len čakám, kedy budú mať aj inú veľkosť, ako 100-vku.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 20:59
Reakce na slniecko:

teď koukám kde by se dala vyzkoušet a sephora má i 30 ml balení (bohužel teda v brně nic:-(

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 21:07

Můžu ti půjčit k vyzkoušení skoro všechny. Teď jsem 4 zkoušela, 5 minule a ten zbytek mě asi ke zkoušení nijak neláká. Mám 14 vzorků.

Edit..špatně čtu, ty poslední v té kolekci nejsou. Myslím.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 21:08
Reakce na slniecko:

Okouzlila mě hned první zkoušce, ten drydown jsem nečekala, to se hodně povedlo.

Potřebuješ dvoustovku?  

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 21:11

30 ml se moc nevyplatí, ale mají všechny velikosti na jejich webu http://www.ateliercologne.eu/

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 21:20
Reakce na Renusatko:

tak to bych moc ráda!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 23:48
Reakce na blackviolet:

I mně Café Tuberosa teď ve čtvrtek při prvním zkoušení zaujala.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 23:49
Reakce na blackviolet:

Á tak to je nové, ešte prednedávnom mali fakt len 100vku!

Jasné, že 200vku, čo iné ....aj keď...v "predkriglerovskej" dobe som rozmýšľala ich skúsiť porcovať, od nich mi sedí skoro všetko. Teraz sa asi skôr odmením 30-tkou na nejaký sviatok.

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 07:16
Reakce na slniecko:

Do tej som zamilovaná. Len čakám, kedy budú mať aj inú veľkosť, ako 100-vku.

Mám to stejně, v Praze ale mají stovku a já vybraného Ježíška. Překonala i můj dosud nejoblíbenější Figuer Ardent. Ta káva na začátku a tuberoza s ní a pak ten závěr... Je úžasná!

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 07:36

Já od nich stále toužím po Santal Carmin; ty hesperidické jsou sice velmi příjemné, ale to mi už nějak nestačí. Café Tuberosa neznám, budu muset vyzkoušet.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 09:51

Keby niekto vzal väčšie balenie s úmyslom pustiť pár odstrekov, myslite na mňa ...

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 11:35
Reakce na Fleur:

Tá je tiež fajn. Vanille Insensée a Rose Anonyme si skúšala?

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 13:22
Reakce na slniecko:

Ano, měla jsem vzorky. Vanille Insensé mi připadala příliš plastelínová a Rose Anonyme nosí kamarádka, takže tady nic neřeším .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 21:38
Reakce na blackviolet:

Café Tuberosa

Zavoní jako čerstvě uvařené espreso, černé s karamelovou pěnou, vůně, která probudí všechny smysly a vlije energii do žil. Voňavé obláčky z tohoto životabudiče se prolínají s několika okvětními plátky jemné tuberózy, ale než stačíte kávu dopít, je tady růže se stopou pačuli. A když nakonec opouštíte kavárnu, povlávají kolem vás květiny s najemno namletými kakaovými boby okořeněnými kardamomem a vanilkou.

​Tak s odstupem více než měsíce a půl zkoušení musím bohužel konstatovat, že já a Café Tuberosa kamarádi nebudeme. Úvodní fáze s čerstvě upraženou kávou a karamelovým latté se mi ohromně líbí. Bohužel ta tuberóza jde na mně díky vydané dávce pačuli víc do zelena než je zdrávo, čímž růže nemá vůbec šanci vyniknout a z výsledné kombinace ještě se smetanovou vanilkou a mletými kávovými boby se lehce navaluje.