Roja Parfums

07. zaří 2014 13:47
Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 15:07
Reakce na Micuska:

Keď ja už som rozpočet aj s tým MDCI tak veľa prešvihla Ale na travel by som sa možno nechala ukecať, keď dievčence tvrdia, že vydrží dlho No aj tak radšej nebudem pokúšať

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 15:23
Reakce na Micuska:

Nevadi . Je to velmi umiernena oudovka. Ma evokovat perly. Keby perly mali vonat, tak by mohli vonat ako tato vona. Perly to je luxus a ten z nej priamo srsi.

Včera jsem ten Qatar od Tebe začala zkoušet. No a jak mi A Midsummer Dream moc nesedla, tak tohle teda...

Mně by teda spíš než perly evokovala na první dojem sametové pouzdro na perly.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 15:25
Reakce na sisa.b:

Tiez razis teoriu, radsej nic neskusat, aby si mala pokojny spanok? 

Aby som nebola OT, len podotknem, ze Roja ma uz stve. Chrli jednu vonu za druhou a mne sa to vobec nepaci. Z mojho pohladu to znacku dehonestuje. Ale prachy su prachy, ze.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 15:29
Reakce na wendulka:

Vendulka, a co tak perly ulozene v zamate?  Ten zamat by mohol byt tmavomodry az cierny, co povies?

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 15:31
Reakce na Micuska:

Jo, perly, uložené v tmavomodrém (a za mě i temně fialovém) sametovém pouzdru. To je ono.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 15:33
Reakce na wendulka:

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 15:33
Reakce na wendulka:

Včera jsem ten Qatar od Tebe začala zkoušet. No a jak mi A Midsummer Dream moc nesedla, tak tohle teda...

Mně by teda spíš než perly evokovala na první dojem sametové pouzdro na perly.

Přidávám se k tomu sametovému pouzdru na perly Hřejivý samet a sladce rozkošnická vůně ručky, která se pouzdra dotýkala..

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 15:41
Reakce na Martula:

Marti, aj ty si si Qatar vybrala z ich ponuky, ked tu novu trojicu uvadzali na trh?

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 16:18
Reakce na Micuska:

Ano, já taky. Nebyly k dispozici ještě žádné popisy, ale podle složení mi připadalo, že by mohla být z té trojice nejvíce ženská. Na mně je tedy hooodně sladká, ale je to příjemné a zároveň působí tak luxusně..krása.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 16:19
Reakce na Micuska:

"Tiez razis teoriu, radsej nic neskusat, aby si mala pokojny spanok? "

Tak tak, istota je guľomet Stačí, že ma teraz Notino s Nishane pokúša 

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 16:46
Reakce na Martula:

Ja som si ju vybrala preto, ze som si myslela, ze v nej bude oudu najmenej. Mam voci tejto zlozke strasne predsudky a neviem sa toho zbavit. Vona sa mi paci, ale viem, ze "to" tam je a preto by som ju nevedela nosit. Asi by som mala prestat citat zlozenie. A zaujimave je aj to, ze mne neprisla az taka sladka napriek tomu, ze sladke vone velmi nemusim. 

macko.pu
Avatar
25. srpna 2017 08:39
Reakce na Micuska:

Ja som si ju vybrala preto, ze som si myslela, ze v nej bude oudu najmenej. Mam voci tejto zlozke strasne predsudky a neviem sa toho zbavit. Vona sa mi paci, ale viem, ze "to" tam je a preto by som ju nevedela nosit. Asi by som mala prestat citat zlozenie. A zaujimave je aj to, ze mne neprisla az taka sladka napriek tomu, ze sladke vone velmi nemusim. 

.... nič si z toho vierka nerob, "údov"  sa boja aj druhé 

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 09:20
Reakce na Micuska:

Ja som si ju vybrala preto, ze som si myslela, ze v nej bude oudu najmenej. Mam voci tejto zlozke strasne predsudky a neviem sa toho zbavit. Vona sa mi paci, ale viem, ze "to" tam je a preto by som ju nevedela nosit. Asi by som mala prestat citat zlozenie. A zaujimave je aj to, ze mne neprisla az taka sladka napriek tomu, ze sladke vone velmi nemusim. 

Vierko, jak jsi spokojená s A Midsummer Dream? Chystám se objednat flakon, ze vzorečku mě nadchla..

Jak prosím hodnotíš výdrž?

V Qatar je podle mě oudu docela dost. Naštěstí mi oud ve vůních nevadí, naopak. Ale chápu, že každému nesedne.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 11:41
Reakce na macko.pu:

Si ma potešil Macík, že v tom nie som sama.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 11:53
Reakce na Martula:

Výdrž u A Midsummer Dream  hodnotím ako veľmi dobrú. Ja mám už dlhší čas niečo s čuchom. Nikdy som s množstvom strekov nešetrila a v týchto dňoch ich musím dávať raz toľko, aby som si vôňu užila. Táto vôňa má na mne celodennú výdrž a v počiatočnom štádiu sa pekne šíri do priestoru. Keď dorazím flakón, určite si ju objednám zas. Sadla mi ako r*ť na šerbeľ. Objednala som ju z Viedne. Odkaz na obchod sem dávala Blackviolet. Tam je o 35 EUR lacnejšia ako na ALDZ, ale asi sa oplatí ju objednať priamo u značky. Keď zoberieš do úvahy, že ti pošlú aj refan EDP podľa vlastného výberu, GBP nemá akurát zlý kurz...

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 11:57
Reakce na Micuska:

Moc děkuji za informace. Já mám ze vzorečku taky dojem, že drží velmi dobře. Ale přece jen z plného nástřiku to někdy bývá jiné, tak jsem se raději zeptala.

A Midsummer Dream mě naprosto okouzlila - vlastně ani nevím proč, protože složení vůbec neodpovídá tomu, co ve vůních preferuji. Je pro mě takovým šepotem nočního lesa. Uklidňující, vzdušná.

Objednávat chci na oficiálních stránkách Roja, už jsem tak kupovala i Amore Mio a refan 7,5ml k nákupu plně vynahradí poštovné. Refan plánuji vzít s Karenina.

No, myslím že to dnes odkliknu

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 10:03
Reakce na Martula:

Odklikni. Neolutujes. AMD je v 100 ml baleni a na Roja ma celkom zaujimavu cenu.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 21:23

London

Procházku Londýnem začínáme v parku, třeba v Kew Gardens. Zelená louka po dešti, pár jehličnanů, pryskyřice a chodníčky lemované šalvějí, levandulí a v dálce pár záhonků růží. Ale začíná svítit slunce, po dešti není ani památky, tak vzhůru do city. Prolínají se tady vůně orientálního koření - šafránu, kardamomu a hřebíčku - s vůní luxusních kožených výrobků. Sladký benzoin doplňuje pryskyřičnou ambru, kadidlo se prolíná se santalem. Zdá se, že Londýn se přestěhoval na arabský poloostrov,  protože London je nakonec orientální ambrovka ve stylu Ambre Sultan.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 08:05

Karenina

Na začátku musím podotknout, že román Anna Karenina od Lva Nikolajeviče Tolstoje je jednou z knih, se kterými jsem dospívala. V pubertě jsem ji četla asi pětkrát a od té doby ještě minimálně jednou tolikrát.

Postavy i příběh z knihy znám do posledního písmenka.

První velké očekávání mi přineslo filmové zpracování z roku 2012 s Keirou Knightley v hlavní roli. Zpracování nekonvenční, pojaté jako velká divadelní hra s filmovými vsuvkami, se skvělou hudbou a kamerou a s naprosto fantastickou scénou, kdy Karenina a Vronský spolu tančí na plese, mě nadchlo.

A přišlo druhé velké očekávání – vůně od parfémového mága Roja Dove s názvem Karenina. Značka Roja, kterou oceňuji jako jednu z NEJ a k tomu příběh a postava Anny Kareniny. To je pro můj nos velká výzva.

Docela dlouho trvalo, než jsem se ke vzorečku dostala. Jeho pořízení jsem i dlouho odkládala – s podvědomou obavou, že budu zklamaná. Od minulého týdne ale díky jednomu parfémovému anděli zkouším. Jak to dopadlo?

Na začátku mě zasypala sprška ledových krystalků aldehydů. Téměř okamžitě začíná hřát velmi výrazný karafiát spolu s hřebíčkem a vytvoří dojem útulného dámského budoáru s vůní líčidel a fialkového pudru. Budoáru, ze kterého je oknem vidět poletující sníh a mráz na skle vykreslil bílé obrazce. Vzduch v místnosti je těžký, vůně opojná, nálada nostalgická.

Netrvá to dlouho. Ženská postava přistupuje k oknu, otevírá ho a do místnosti začíná proudit čerstvý, chladný vzduch. Aldehydy opět zavanou okolo a začínají se prosazovat další květinové tóny.

Vzpomínka na včerejší ples, s velkými vázami květin lemujících taneční sál. Gardenie a plumerie z dalekého jihu. Bílá nádhera, trochu tropické atmosféry se díky nim přeneslo do mrazivé Moskvy. Růže vetknuté v účesech žen, vanilková zmrzlina servírovaná na malých mističkách a stříbrné lžičky cinkající o porcelán.

Těla dotýkající se při tanci, intimita blízkosti toho druhého, vůně dekoltů stoupající sálem.  Odpočinek v salonku s nábytkem z těžkého dřeva. Musk a cedr dokreslují atmosféru.

A je tu konec plesu, kožešina přehozená přes rozehřátá ramena, chvilka čekání na drožku, ledový vzduch a sníh dopadající do účesu. Malá kytička karafiátů a lístek s rychle napsaným milostným vzkazem schovaný v dlani.

Karenina je vůně zejména květinová. Aldehydy, vanilka, musk i jemný náznak dřevitých tónů ji jen podkreslují. Květiny hrají prim. Záplava květin. Karafiáty, gardenie, plumérie. Plumérie přidává tropický nádech. Když vynechám první momenty, které jsou hodně opojné, je celkové vyznění křehké a nevýslovně něžné.  Nádhera.

Jen malá připomínka nakonec: Ta vůně pro mě přesně a dokonale vystihuje jinou postavu z románu. Anna to není. Je to Kitty.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 09:10
Reakce na Martula:

To je prekrásna recenzia!  Až mi je ľúto, že som vôni nedala šancu a lepšie ju nepreskúmala.