Roja Parfums

07. zaří 2014 13:47
Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 14:01
Reakce na Martula:

 milacka   Tak vám děvčata oběma pěkně děkuji za vzorek, který mě zase bude stát výdaj v řádu tisíců

Marti, po Vierkinej návšteve so všetkými jej krásavicami u nás doma som viac nocí nemohla kľudne zaspávať. Tie jej vône vo vznešených flakónoch a čísla s nimi spojené mi dlho nedali pokoj. Takže ja som v tom nevinne

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 14:04
Reakce na milacka:

Tak to věřím, podobná návštěva by mi asi taky rozhodila spaní na pěkně dlouho A alespoň už vím, kdo za to může, že budu zase utrácet

(stejně je to krásné, jak ty naše vzorečky vyslané do světa mnohdy putují daleko, předaleko - a kolik mohou přinést radosti)

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 14:13
Reakce na Martula:

Marti, ja som Kareninu hľadala na internete dlho, predlho, aj som našla parfumériu v Moskve, kde ju predávajú za neuveriteľnú cenu, len neviem, či môžem tejto konkrétnej parfumérii veriť. Mám priateľa, povolaním steward, lieta občas aj do Moskvy, ochota by bola, ale neviem, neviem....

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 14:17
Reakce na milacka:

Darinko, Karenina se dá koupit na oficiálním webu Roja, už jsem tam 2x objednávala a sice účtují 15 liber poštovné, ale zase si k nákupu můžeš zvolit jako dárek 7,5ml kabelkové balení další vůně (k edp jde vybrat edp, k extrait jde vybrat i extrait - vždy ve stejné cenové hladině). Takže určitě budu objednávat odtud.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 23. zaří 2017 08:52

Roja Dove - Aoud (verze "Crystal", voní identicky jako verze bez Crystal v názvu, rozdíl je v barvě tekutiny)

Značka Roja si se mnou pěkně zahrává. Po zkoušení výrazně orientálních vůní Qatar a United Arab Emirates jsem čekala něco, co zařadím mezi tyto dvě jmenované..prostě oud a růže, jak je z nám z arabských vůní, lehce přizpůsobené evropským nosíkům, ale pořád orient. Přece když se něco  jmenuje Aoud, mluví to za vše.

Dostalo se mi velmi elegantní a až aristokraticky působící vůně, která mi arabská nepřipadá ani trochu.

Oud je zde vycizelovaný a vyleštěný, zbavený všech zrnek prachu a zápachu, načančaný na stříbrný podnos, aby hezky vypadal a nikoho neurazil. Ztrácí se v záplavě májových růží, které sladce dominují a oud nechávají decentně v pozadí. Špetka šafránu (jen tak trochu,  aby se neřeklo), dodává ozvěnu exotických dálek - asi tak, jako když si večer u krbu dobře situovaná dáma v pohodlí čte cestopis pojednávající o výstředně nebezpečné cestě na východ a popíjí u toho čaj.

Dokonale ucelená, nepříliš těžká, trochu odtažitá. Krásná, ale není pro mě.

A to jsem si koupila 100ml flakon

macko.pu
Avatar
23. zaří 2017 09:23

... ináč, tá ich nová "gulf collection", to je teda niečo, na flakónoch sú len arabské názvy, takže super, to všetci ovládame a rozlíšiť sa dajú len podľa budov, typických pre každú krajinu... (celkom hlúpe, by som povedal)

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 23. zaří 2017 10:42
Reakce na macko.pu:

No když ona je ta kolekce asi určena především pro arabskou klientelu..

Osobně mi klikyháky místo latinky nevadí. Stejně tak by mi nevadilo, kdyby Karenina byla nadepsaná azbukou.

macko.pu
Avatar
23. zaří 2017 10:47
Reakce na Martula:

No když ona je ta kolekce asi určena především pro arabskou klientelu..

Osobně mi klikyháky místo latinky nevadí. Stejně tak by mi nevadilo, kdyby Karenina byla nadepsaná azbukou.

... keď ti to nevadí, tak nevadí

mne to vadí

P.S. ten megalomanský nápis dole si mali potom dať takisto do arabštiny, nie???

P.S. 2 videl som na youtube video, ako sa chlapíci bavia o týchto vôňach a chudák ten jeden, furt sa vypytoval toho druhého, že "a táto je ktorá???" no príma, si hovorím :))) 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 23. zaří 2017 11:04
Reakce na Martula:

 Já bych si, Marti, azbuku teda přelepila Ale že bych se kvůli tomu čílila..

To není zdravé, milý macko.pu 

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 23. zaří 2017 11:31
Reakce na Korsičanka:

S tou přelepenou azbukou jsi mě pobavila 

Já teď řeším u Roja daleko závažnější problém než to, jestli jsou názvy napsány v runách nebo v egyptských hieroglifech. A to je flakon Aoud na mé polici - viz můj příspěvek výše.

macko.pu
Avatar
23. zaří 2017 11:32
Reakce na Korsičanka:

 Já bych si, Marti, azbuku teda přelepila Ale že bych se kvůli tomu čílila..

To není zdravé, milý macko.pu 

... ale veď ja nešílim, milá moja (to si ešte nevidela ak áno, to výbuch vezuvu v porovnaní so mnou je zanedbateľná záležitosť) :)))

len mi to pripadá "uživateľsky nekomfortné", (aby som to povedal moderne a dôležito) urobiť 5 rovnakých flakónov

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 23. zaří 2017 11:42
Reakce na macko.pu:

A to máš zas pravdu! Neboť otáčet flakon kvůli budově..?

Tak to pevně doufám, že se v prosinci nerozčílíš, až se setkáme v 1907, ty Vesuve

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 23. zaří 2017 11:48
Reakce na Martula:

Tak šup s ní do inzerce, alespoň část-ať se netrápíš

macko.pu
Avatar
23. zaří 2017 12:04
Reakce na Korsičanka:

A to máš zas pravdu! Neboť otáčet flakon kvůli budově..?

Tak to pevně doufám, že se v prosinci nerozčílíš, až se setkáme v 1907, ty Vesuve

... no, ak budeš na mňa dobrá, tak určite nie

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 23. zaří 2017 23:51
Reakce na Martula:

Ty jsi jí vzala naslepo? Hu.

Já jsem tyhle původní oudovky zkoušela už kdysi v Berlíně ještě v Quartier 206, než ho zrušili a pamatuju si, že žádná z nich mě nezaujala přesně z těch důvodů, které popisuješ. On se v oudovkách zlepšil opravdu až s tou UAE a Qatarem.

Offline haschm
Avatar
212 příspěvků moje polička 24. zaří 2017 00:52
Reakce na wendulka:

Pokud porovnávám s Musc Aoud a Amber Aoud, tak mi UAE přijde už zase skoro bez oudu .  Jsou to tak drsné kompozice, že já se mezi nimi třeba pohybuju úplně na hraně. A to tak, že Musc mi přijde nádherně živočišně nositelná a Amber nejen nenositelná, ale téměř nečichatelná - bolehlav typu Toluen. 

  UAE mi přijde tak nějak "řízně suchá", ale je pravda, že z oudovek bude asi nejvíc nositelná. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. zaří 2017 01:03
Reakce na haschm:

Tomu věřím, že tam mohou být i takovéhle extrémy.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 24. zaří 2017 08:06
Reakce na wendulka:

No jo, už je to tak Koupila jsem ji na základě znalosti Musc Aoud, Amber Aoud, UAE a přečtení desítek recenzí.

S pocitem, že "tohle už přece za ty roky umím odhadnout". A pýcha předchází pád

Nejhorší je, že ta vůně vlastně vůbec není špatná. Je i svým způsobem líbivá, složení je špičkové kvality na první počich. Ale nedokážu se s ní nějak ztotožnit. Zkouším ji na sobě pořád dokola a cítím se s ní jako anglická lady, která se ve svém loveckém kostýmu opatrně prochází na kraji lesa a z vysoka našlapuje, aby se neušpinila. A její přítelkyně mezi tím sviští na svém koni mezi stromy, koňská hříva vlaje, hoří jí tváře a září oči a v hlavě má jedinou myšlenku: Pro tyto okamžiky stojí za to žít.

No a já tam stojím a čekám, že už se lovci budou vracet, dokonale upravená a dokonale nudná. Asi tak..

Jo, Oud Al Melka, to je jiné kafe a taky to byl nákup na slepo Ale to jsem OT.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. zaří 2017 10:43
Reakce na Martula:

Vím přesně, o čem mluvíš. Takhle přesně jsem to měla s Mon Exclusif, kterou jsem taky vzala naslepo. Líbila se mi, ale konkrétně pro mě to nebylo zkrátka úplně ono.

Každopádně ti tleskám za odvahu.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 24. zaří 2017 11:10

Mňa po dlhej dobe, ale predsa, trafil amorov šíp priamo do parfumovej duše. 

RISGUÉ chypré vôňa ušitá priamo na mňa. Nevedela som sa jej nabažiť...

Výdrž veľmi dobrá. Elegancia z nej priam srší.

V databáze v zložení je aj cibetka, ale pochybujem, ja cibetku necítim, tá mi obracia žalúdok, tak ma fakt zaujíma, či ju Risqué obsahuje alebo nie.

Alebo sa mi zmenil nos???