Roja Parfums

07. zaří 2014 13:47
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. května 2017 16:10
Reakce na blackviolet:

Krásná recenze.

Ptala jsem se na ni před dvěma týdny v té Parfumerie Delfi v Berlíně a prý ji nevzali z důvodu, že se jim nelíbila. Ale koukala jsem, že ALZD ji přece jen vzalo. Tak uvidím, jak dopadnu finančně po středeční návštěvě a pak bych když tak konečně spáchala objednávku a odškrtla si z tužebníku konečně tu Kismet. To se nedá vydržet, dyk to je hotový parfémový týrání od Tebe a euridike !

Offline blackviolet
Avatar
3324 příspěvků moje polička 28. května 2017 20:44
Reakce na wendulka:

Díky. Když ten název a ta vůně mi okamžitě evokovaly toho Shakespeara, neskutečně se to k ní hodí. A já jsem při další zkoušce zjistila, že se mi líbí čím dál tím víc, úplně mě okouzlila. Asi u mě nastal čas na lesní vůni .

Tak vkus je různý, ne všem se asi tenhle typ vůně líbí. A třeba zrovna teď jsem se ptala v Le dix neuf, kdy dostanou ty tři nové vůně od Jul et Mad - a prý asi vůbec ne, šéfce se nelíbí  a myslí si, že by se to neprodávalo. 

ALZD má A Midsummer Dream o dost dražší, jak jsem teď zjistila, u nás je za 350 (a od 150 eur bez poštovného):

Maison de Parfum

Vyzkoušela jsem (jenom na papírku) i ty Parfum de la Nuit a nejvíc se mi líbí asi č.3. 

A jsem už moc zvědavá, jestli přijedeš z Berlína s Charm .

Cervanek
Avatar
28. května 2017 20:51
Reakce na blackviolet:

To je ale celkem blbé, když se šéfce z "Devatenáctky" ve Vídni nelíbí vůně z jinak dobře prodávané značky. Protože se vůně může líbit spoustě jiným lidem - jejím zákaznícím, o které pak přijde.

Trošku zvláštní uvažování obchodníka.

Trochu mi to připomíná situaci, kdy je prodavačka hubená a z tohoto titulu nenaskladňuje větší velikosti oblečení.

Offline blackviolet
Avatar
3324 příspěvků moje polička 28. května 2017 22:06
Reakce na Cervanek:

Taky mě to překvapilo, to "nelíbí se to mně, tak se to nebude líbit nikomu". Naštěstí to není jediné místo, kde Jul et Mad vedou. Prý se u nich prodává hlavně Terrasse a Aqua Sextius.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. května 2017 23:00
Reakce na blackviolet:

No jaro je ideální dobou na lesní vůni.

Jsem na ni zvědavá jak vopice.

To je ještě dobrý. V Berlíně není k dostání ani ta první trojice z bílé kolekce a to tak že vůbec nikde.

Dobré vědět s tou cenou. Akorát já ji nejprve potřebuju zkusit.

Jo, zkoušela jsem znovu všechny pořádně v Delfi a souhlasím, ta trojka je z nich nejlepší.

No to jsme zvědavé dvě.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. května 2017 10:53
Reakce na blackviolet:

Sice trochu opozdene, ale napsat to musim - ta recenze na Midsummer Dream je okouzlujici, doslova... 

Offline blackviolet
Avatar
3324 příspěvků moje polička 30. května 2017 12:13
Reakce na euridike:

Děkuji, ta vůně mě totiž okouzlila.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 30. května 2017 13:14
Reakce na blackviolet:

A Midsummer Dream mě hodně láká už dlouho, po přečtení tvé krásné recenze ještě víc.

Chtěla jsem si ze stránek Roja objednat to kabelkové balení 7,5ml, když jsem tam kupovala Amore Mio a bohužel mimo UK tuto vůni nezasílají. Teď se sice objevila na ALZD, ale za daleko vyšší cenu. Ach jo Alespoň ten vzorek že se dá na ALZD koupit..

Offline blackviolet
Avatar
3324 příspěvků moje polička 30. května 2017 14:32
Reakce na Martula:

Zkusila jsem to taky hodit do košíku a posílají , mají tam jenom poznámku, že odesílají jenom z UK, takže objednávky do US musí počítat se clem. Je tam i Czech Republic, poštovné 15 liber.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 30. května 2017 14:40
Reakce na blackviolet:

Aha, tak to jsem blbě četla Mají tuto poznámku jen u A Midsummer Dream a nějak jsem si to spojila s tím, že měla být vůně původně jen pro UK trh. No tak to je dobrá zpráva. Vzorek vezmu z ALZD a pak případně (kdyby se mi nedej bože líbila), je kde objednat i flakon.

Offline blackviolet
Avatar
3324 příspěvků moje polička 30. května 2017 14:44
Reakce na Martula:

A ještě jsem si všimla, že pokud si objednáš velký flakon, přihodí ti k němu zadarmo 7,5 ml atomiser stejné vůně, to je pěkné .

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 30. května 2017 15:08
Reakce na blackviolet:

A ještě jsem si všimla, že pokud si objednáš velký flakon, přihodí ti k němu zadarmo 7,5 ml atomiser stejné vůně, to je pěkné .

Ano, o tom vím. K nákupu plného balení je možné vybrat si atomizér dle vlastního uvážení, jen nesmí být dražší, než kolik stojí atomizér u kupované vůně. Právě jsem si chtěla přihodit 7,5ml flakonek A Midsummer Dream, když jsem kupovala flakon Amore Mio (a nakonec jsem si vzala jiný). Je to od nich milá pozornost, která vykompenzuje poštovné.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 09. června 2017 19:34
Reakce na blackviolet:

A Midsummer Dream

I know a bank where the wild thyme blows,

Where oxlips and the nodding violet grows

Quite over-canopied with luscious woodbine,

With sweet musk-roses, and with eglantine.

There sleeps Titania some time of the night,

Lulled in these flowers with dances and delight.

A Midsummer Dream je vůně z lesa, hemžícího se  pohádkovými bytostmi za tajuplné svatojánské noci. Tady můžete potkat Oberona se svou suitou, tady odpočívá v mechu zamilovaná královna víl Titania a za stromem na vás může vykouknout Puk. Všechno je možné, tento les je čarovný, voní po stromech a pryskyřici, především po té zelené elemi, voní po mechu, po svěžím kardamomu a suché trávě. Taky vůni pomerančových květů, růží a zemitých kosatců sem přivane odkudsi něžný letní vánek a pak, s blížícím se ránem, zůstane po vílách mezi stromy závan vanilky s jemně sladkým benzoinem a čistým pižmem.

Letní sen je pro mě vůně shakespearovského blankversu v A Midsummer Night's Dream a já si říkám spolu s Titanií:

Out of this wood do not desire to go,

thou shalt remain here, whether thou wilt or no.

Tak som sa tesila, ze si k tejto voni vytvorim "moj" pribeh, ale neda sa. Vonu si popisala tak krasne a osobito, ze sa neviem odosobnit a nic lepsie nevymyslim. Tymto ti osobne dakujem za recenziu .

Offline blackviolet
Avatar
3324 příspěvků moje polička 09. června 2017 23:13
Reakce na Micuska:

Děkuju, to je moc milé .

A jak se ti Midsummer Dream líbí?

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 09. června 2017 23:32
Reakce na blackviolet:

Je ako sen. Jednym slovom? MACHOVA. Mala som ju aj v horucavach, ktore tu uz tento rok boli a v tej teplote sa presadilo uzasne paculi, ktore v chladnejsom pocasi je velmi krotke. Mam ju kratko, stale ju este len objavujem? Skumam jej zakutia a ze ich ma neurekom! Pocujem v nej flautu. Je to prva vona, pri ktorej pocujem hudbu. Zatial to boli len farby a moje pribehy. Fascinuje ma, paci sa mi.

Offline blackviolet
Avatar
3324 příspěvků moje polička 09. června 2017 23:51
Reakce na Micuska:

To je taky pěkné s tou hudbou, flétna se k ní hodí, pohádkový les....

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 10. června 2017 07:23
Reakce na blackviolet:

Leni, ty tvé recenze jsou úžasné :-). Tleskám a tleskám!!

Offline blackviolet
Avatar
3324 příspěvků moje polička 10. června 2017 17:40
Reakce na Tana1112:

Díky, Táni, sem tam je nějaká vůně opravdu inspirativní.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 01. července 2017 23:27

4.7.2017 uvedie značka exluzívne pre Selfridges London novú vôňu: LONDON v koncentrácii EDP

Flakóny o veľkosti: 100ml  295 GBP, 50ml 225 GBP a Discovery Atomiser 7,5ml za 35 GBP.

Keďže moja angličtina je viac ako chabá, tak zloženie opíšem, tak ako mi prišlo.

LONDON "A Capital Scent" Oriental - Rich + Soft

Spicy, Very Warm, Very Sensual

Hlava:

Bergamot, Lavender, Clary Sage, Oregano

Srdce:

Rose de Mai, Citrus

Base notes:

Cardamon, Coriander, Clove, Saffron, Patchouli, Cedarwood, Cypress Wood, Sandalwood, Benzoin, Vanilla, Frankincense, Labdanum, Leather

Krabička a aj flakón je veľmi podobný ako A Midsummer Driem, len na etikete sú vda draky.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. července 2017 22:24
Reakce na blackviolet:

A Midsummer Dream

I know a bank where the wild thyme blows,

Where oxlips and the nodding violet grows

Quite over-canopied with luscious woodbine,

With sweet musk-roses, and with eglantine.

There sleeps Titania some time of the night,

Lulled in these flowers with dances and delight.

A Midsummer Dream je vůně z lesa, hemžícího se  pohádkovými bytostmi za tajuplné svatojánské noci. Tady můžete potkat Oberona se svou suitou, tady odpočívá v mechu zamilovaná královna víl Titania a za stromem na vás může vykouknout Puk. Všechno je možné, tento les je čarovný, voní po stromech a pryskyřici, především po té zelené elemi, voní po mechu, po svěžím kardamomu a suché trávě. Taky vůni pomerančových květů, růží a zemitých kosatců sem přivane odkudsi něžný letní vánek a pak, s blížícím se ránem, zůstane po vílách mezi stromy závan vanilky s jemně sladkým benzoinem a čistým pižmem.

Letní sen je pro mě vůně shakespearovského blankversu v A Midsummer Night's Dream a já si říkám spolu s Titanií:

Out of this wood do not desire to go,

thou shalt remain here, whether thou wilt or no.

Po tom, co se k pochvalným ódám přidala i Věrka jsem doufala v podobnou pohádku, no bohužel mně se Puk zatoulal i někam do jalovcového háje. Prošel přitom i kolem několika rozkvetlých pomerančovníků a grapefruitů, než mi konečně zamířil do čarovného lesa, vonícího po mechu, zeleném kardamomu, suché trávě a pryskyřicích. Potom byl ale zrazen a ve své pižmově naškrobané košilce padl do nastražené pasti z ostrého cedrového jehličí.

Bééé, pláču sůl.