Roja Parfums

07. zaří 2014 13:47
Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 16:41

wendulka A Elixir ve verzi č. p. se ti zdá jaká? Za mě má daleko lepší výdrž a žádné rušivé tóny. Ale je ovocnější, což mi přijde škoda.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 08:57

Martula 

Tu mám nazkoušenou jen zběžně. Ano, v ohledu rušivých tónů lepší, ale prostě za mě radši Ahlam, no

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 10:58

wendulka No tak to máš rozhodně pravdu, Ahlam je lepší

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 17:43

Great Britain

Veľkolepá vôňa, ako imperiálna Británia. Je v nej všetko. A keď hovorím všetko, myslím všetko. Koža, veľkolepá flóra (tá skôr vo forme zelene) a fauna, veľkolepé korenia a živice, veľkolepé drevá. Tej kože asi najviac, pravdepodobne to do nej zabalili, keď to nakladali na loď z jednej koloniálnej  výstavy na druhú. Kľudne by mohla slúžiť ako náhrada alegorickej sochy Británie dojčiacej svoje národy, alebo byť vystavená v Britskom múzeu. Alebo – vzhľadom na to množstvo vypracovanej kože – v British Library, pred všetkými tými policami so starými, v koži viazanými dôstojnými knihami. To nie je parfém, to je štátny symbol!!!

H - The Exclusive Black Tier

Šafrán, oud, koža,semiš....temné živice, korenia, brezový decht....túto vôňu by mal iísť edukatívne vyskúšať každý, kto do názvu svojho výtvoru narve „black“ a potom je to taká nejaká  trochu zakalená sladká žbrnda. Toto JE čierne, pevné a husté. Jediné, čo to tam ako tak nadľahčuje, je sem tam závan korenia. Čierneho.

H - The Exclusive Parfum

Veľmi príjemná kvetinová klasika. Začne bergamotom, pokračuje mierne žuvačkovo pôsobiacimi bielymi kvetmi s trochou ovocia, najviac broskyne, mierne osviežené štipkou čiernej ríbezle. Základ je pižmovo-drevitý, veľmi hladký, až hebký, veľmi jemne doplnený vanilkou, pričom ten jemne žuvačkový tón sa stále drží. Luxusná kytica kvetov vo váze vedľa misy ovocia v prevetranom salóne. Vôňa pôsobí neuveriteľne žensky a má úžasnú výdrž.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 18:24

slniecko Great Britain mě dlouho zajímala - jen v recenzi samozřejmě Úžasně jsi ji popsala, zřejmě jsi dnes opět snídala vtipnou kaši

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 20:34

Korsičanka niektoré veci sa proste píšu sami!!!

...ale v skutočnosti len robím novoročné poriadky a prepisujem rôzne papieriky zo stola, z diárov a zápisníkov...

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 20:39

slniecko tak H - The Exclusive Parfum mě právě začala VELMI zajímat

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 21:25

Martula rozhodne je hodna vyskúšania

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 08:16

London

Takto si představuji vůni Londýna někdy v 19. století. Počet obyvatel prudce stoupá, buduje se železnice, industriální čtvrti zahalují okraje města do šedavého kouře. Je zapotřebí nová kanalizace, protože Temže už nedokáže vstřebávat všechen odpad do ní vypouštěný. Stěhuje se sem pestrá směsice národů z kolonií a přivážejí nové vůně, barvy, zvyky. Cholera pustoší obyvatele, okolo lazaretů se vznáší pach smrti, pro útěchu se chodí do chladného přítmí kostelů.. Tohle všechno cítím v London.

Zvláštní směs orientálního koření, kouře, labdana, kůže a živočišna.

Není to děsivé ani depresivní, je to - autentické. Jako život.

Vůně, kterou na jednu stranu obdivuji, nosit bych ji ale nemohla.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 08:47

Martula to zni neuveritelne zajimave!

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 08:52

viktorka_od splavu Zkoušení London mě přeneslo do jiného časoprostoru

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 09:46

Martula Kdybych ji neznala, po tvém popisu bych ji zkoušela asi hodně opatrně. Já v ní naštěstí londýnskou kanalizaci nemám.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 10:01

blackviolet Nemůžu říct, že by mi byla nepříjemá. Je to pro mě taková směsice připomínající něco mezi podzemními chodbami, kostelem, starou továrnou a říčním přívozem. Těžko se mi to popisuje pomocí složek

A věřím, že na někom bude úplně jiná. To je jako A Midsummer Dream. Na tu nedám dopustit, je to pro mě božská vůně lesa a meditace. Na manželovi vysloveně smrdí, hořce a divně.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 11:19

Martula Mě Midsummer Dream taky neokouzlila:) Takže London č.3 by mi možná voněl Č.1 od TF mě taky nebere, jen ta od Widian zatím

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 14:58

Korsičanka Myslím, že tento London by ti mohl vonět. Ale je to limitka a už není ani na oficiálních stránkách. Viděla jsem 50ml flakon na ALZD, jinak nic.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 17:25

Martula Myslím, že vůně od Roja Dove mohu jen zkoušet

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 18:21

Martula Na mně je podobná jako Ambre Sultan a tu mám ráda. Takže mi ji SL nahradí.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 11:31

Pokud je někomu smutno např. po Unspoken nebo Lilac, tak jsou zpátky, v limitované kolekci Heritage a verzi čistý parfém:

https://rojaparfums.com/fragrance/unspoken-heritage

https://rojaparfums.com/fragrance/lilac-heritage

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 08. května 2020 07:51

Lakmé

Vůně byla uvedena v roce 2019 koncentraci EdP pro Royal Opera House Muscat v Ománu. Jinde nedostupná. Zajet si na operu do Ománu a při té příležitosti si koupit exkluzivku Roja mi přišlo jako super nápad, ale realizace tak trochu nevyšla Tak jsem čekala, co bude dál - jestli se časem třeba neobjeví i na oficiálních stránkách. Neobjevila.

Ale objevila se letos v koncentraci parfum exkluzivně pro Harrods. A to už je dostupnější. Navíc vyšší koncentrace.. dopadlo to tak, jak jsem čekala. Neodolala jsem a objednala.

Lakmé je vůně, která má odkazovat na divadelní prkna, na operní árie, svět velkých večerních šatů...a sladkost zakázané lásky. Krabička i flakon jsou oděny do vášnivé červené.

Vůně samotná: Za tou pompéznosti velkých divadelních prken a červené barvy se schovává něha a křehkost. Vůně je na jednu stranu pronikavá a rozvíří vzduch okolo vysokými tóny sladkých růží, má ale i druhou tvář, tělově muskovou, zvonivě konvalinkovou.

Působí na mě jako kombinace dvou jiných vůní Roja, které znám: Elixir parfum a A Goodnight Kiss. Z Elixir má sladkou růži s ovocnými tóny v kontrastu s ledovými konvalinkami, z A Goodnight Kiss má intimní pudrovost a hřejivou tělovost.

Červená barva jí sluší. Ale není to vášnivá španělka tančící tango v rudých šatech, spíš baletka v šifonu s rudým líčidlem na tvářích. Něžná a velmi ženská vůně.

Fotografie - zdroj:

https://fimgs.net/himg/o.88584.jpg

https://fimgs.net/himg/o.88585.jpg

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 08. května 2020 10:01

Martula Nádherný popis-škoda, že na mně  vyznívá jen ta tělová složka Ale člověk nemusí mít všechno, přeju ti ji