Roja Parfums

07. zaří 2014 13:47
Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 08. května 2020 13:04

Martula Tá je nádherná! A určite aj krásna podľa popisu.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 22:24

Lakmé č.p. 

Květiny, santal a myrha se proplétají v této vůni stejně vznosně a radostně jako zní hlasy Lakmé a Malliky v Duo des Fleurs. Co jiného než tento slavný duet mohlo inspirovat autora k vůni Lakmé? Květiny, které se dívky chystají natrhat na břehu řeky v jarní přírodě, jasmín, růže, zpěv ptáků... Tady je ale něco víc, slavnostní atmosféra v opeře, elegantní róby dam i vůně šminek v šatnách.

Po lehkém citrusově aldehydovém úvodu nás obklopí vůně růží, konvalinek a kosatce v balzamické myrze a hladkém benzoinu. Sekunduje jim trochu zeleně a ovocný tón broskve, aby pak všechno splynulo s jemně živočišným pudrem, labdanem a santalem v dokonalosti podobné Delibesovu duetu.

Už jsem přišla na to, co mi připomíná - Parfum Sacré EdP Intense, kterou jsem moc ráda nosila.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 23:31
Reakce na Martula:

Lakmé

Lakmé je vůně, která má odkazovat na divadelní prkna, na operní árie, svět velkých večerních šatů...a sladkost zakázané lásky. Krabička i flakon jsou oděny do vášnivé červené.

Vůně samotná: Za tou pompéznosti velkých divadelních prken a červené barvy se schovává něha a křehkost. Vůně je na jednu stranu pronikavá a rozvíří vzduch okolo vysokými tóny sladkých růží, má ale i druhou tvář, tělově muskovou, zvonivě konvalinkovou.

Působí na mě jako kombinace dvou jiných vůní Roja, které znám: Elixir parfum a A Goodnight Kiss. Z Elixir má sladkou růži s ovocnými tóny v kontrastu s ledovými konvalinkami, z A Goodnight Kiss má intimní pudrovost a hřejivou tělovost.

Červená barva jí sluší. Ale není to vášnivá španělka tančící tango v rudých šatech, spíš baletka v šifonu s rudým líčidlem na tvářích. Něžná a velmi ženská vůně.

​Dostala jsem se k ní až teď a na mně převažuje spíš ta křehkost. Ano, žádná operní diva, nýbrž baletka v šifonu. Souhlasím, že skrze ten aldehydový úvod, intimní pudrovost a hřejivě pižmovou tělovost vychází z A Goodnight Kiss a z Elixir parfum má sladkou ovocnou růží, doplněnou něžnými konvalinkami a citrusovou magnólií. Ačkoliv ji celkově hodnotím lépe než Elixir, pořád mi v ní ale s ohledem na její cenovou kategorii schází např. zrovna ve srovnání s A Goodnight Kiss nějaká přidaná hodnota.

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 06:39

wendulka No jo, když A Goodnight Kiss stojí skoro 3x tolik co Lakmé č.p.

Lakmé jsem si moc oblíbila na běžné denní nošení. Vyznívá nekonfliktně a příjemná pro okolí narozdíl třeba od Ahlam, kterou se úplně každému nezavděčím a musí být na ni ta správná nálada a počasí. A skvěle drží, až jsem překvapená jak.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 08:48

Martula Tak Ahlam je pro mě požitkově o třídu výš (cena necena)

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 09:03

Martula 

Já to nemyslela s ohledem na cenu. Je fakt, že jsem nezvolila úplně nejvhodnější příměr, protože tam se mi ta cena s ohledem na přidanou hodnotu vůně zdá taky hodně přestřelená. 

Jo, ten Ahlam tam je to fifty fifty.

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 08:15

Roja Dove Haute Parfumerie

Tato vůně vznikla jako odraz atmosféry v luxusním butiku Roja Dove Haute Parfumerie v Londýně. Má vás ozářit jako světla křišťálových lustrů při vstupu, má být hřejivá jako péče a pohodlí, kterým budete obklopeni.
Odehrává se to ve dvou rovinách, dva samostatné vonné zážitky, které spolu souzní i kontrastují. Vysoké tóny květin na jedné straně a zemitě hřejivý základ na straně druhé. Pořád pro mě zůstávají oddělené a i když mají chvilky vzájemné harmonie, od začátku až do konce tvoří provokativní a dráždivou atmosféru.
Ať už si o křišťálových lustrech myslím cokoliv, ta ostře fialová jiskřivost aldehydů, fialek a kosatcového pudru je zde opravdu jako odraz světla na stovkách lesklých plošek křišťálu. A zemité pačuli s benzoinem, tonkou a vanilkou je jako zabořit se do pohodlného, sametem potaženého křesla.
Ta vůně je netradiční, extravagantní a přitom i něčím konzervativní. Baví mě to.

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 08:18

Martula 

...nádherné! Ty ingredience, které zmiňuješ v předposledním odstavci - přesně pro mě... Prostě orient pudrovka...

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 08:23
Reakce na Miru:

Martula 

...nádherné! Ty ingredience, které zmiňuješ v předposledním odstavci - přesně pro mě... Prostě orient pudrovka...

​.. zároveň notná dávka dekadence. Asi jako tohle sako autora vůně, to myslím vystihuje vše

Pro někoho je to "za hranou", ale já to vnímám jako příjemnou provokaci a líbí se mi to.

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 08:27

Martula 

...dekadence - další plus...

Hm, pokud jsou umělci(v jakékoliv oblasti) opravdu mistři svého oboru, vnímá je člověk jinak..., je k nim relativně tolerantnější, chápavější, prostě chápe, že jsou to bohémové a k těm jistá dávka excentričnosti patří, je nezbytná. Si myslím...

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 08:28

Martula 

...no, cena za vůni je nejspíš lehce nechutná.?.

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 08:32
Reakce na Miru:

Martula 

...dekadence - další plus...

Hm, pokud jsou umělci(v jakékoliv oblasti) opravdu mistři svého oboru, vnímá je člověk jinak..., je k nim relativně tolerantnější, chápavější, prostě chápe, že jsou to bohémové a k těm jistá dávka excentričnosti patří, je nezbytná. Si myslím...

​Souhlasím

A cena JE vcelku nechutná, i když na Roja to není až tak zlé..na čistý parfém 100ml.

Mám v inzerci odstřiky, které z té ceny vychází.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 11:48

Martula 

Krásně & působivě napsaná recenze, budu muset vyzkoušet...

Offline milacka
Avatar
5454 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 15:41

Martula pri čítaní sa mi zatajil dych, v predstavách som bola v ROJA butiku obklopená krásou flakónov, atmosférou, luxusným interiérom a všetkým, o čom píšeš. Nádhera.

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 16:15
Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 15:42
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 18:54
@Martula bych myslím klidně brala i to sako(se obávám,že to bude v reálu takovej chlapák,že budem mít stejnou velikost)no a mohl by mi ho nechat nevonět něčím že :D
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. března 2021 22:37

51 Essence de Parfum 

Krásná květinovo pudrová vůně. Jsou tady bílé květiny v harmonii, z níž žádná nevyčnívá, a příjemná pudrová sladkost. Potom se mihne zralá malina, náznak čokoládového pačuli, jemného koření a benzoinu. Ale tady je nějak zbytečné rozebírat všechny složky, všechno do sebe zapadá a výsledkem je elegance, čistota a sladká něha. 

Danger Essence de Parfum

Mýdlově aldehydová a citrusová svěžest v náruči květin v čele s růží, hřebíčkovým karafiátem a máslovým ylang ylangem. Teplý kořenitý santal a vanilka. Jemná živočišnost, podprahová smyslnost. Tělo zahřáté v prachových poduškách, mýdlo a elegantní chanelovský kostýmek.

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 24. března 2021 04:05

blackviolet 

...krásné...

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 24. března 2021 08:01
Reakce na blackviolet:

51 Essence de Parfum 

Krásná květinovo pudrová vůně. Jsou tady bílé květiny v harmonii, z níž žádná nevyčnívá, a příjemná pudrová sladkost. Potom se mihne zralá malina, náznak čokoládového pačuli, jemného koření a benzoinu. Ale tady je nějak zbytečné rozebírat všechny složky, všechno do sebe zapadá a výsledkem je elegance, čistota a sladká něha. 

Danger Essence de Parfum

Mýdlově aldehydová a citrusová svěžest v náruči květin v čele s růží, hřebíčkovým karafiátem a máslovým ylang ylangem. Teplý kořenitý santal a vanilka. Jemná živočišnost, podprahová smyslnost. Tělo zahřáté v prachových poduškách, mýdlo a elegantní chanelovský kostýmek.

​To zní moc krásně Vnímáš prosím rozdíl ve vůni saotné ve srovnání s EdP, č.p., nebo je rozdíl jen v  koncentraci?

(Když porovnám Elixir č.p. a Elixir essence de parfum, tak tam mám i rozdíl ve vůni samotné - verze essence je více květinová, verze č.p. s výraznějšími malinami..tak proto se ptám)