Roja Parfums

07. zaří 2014 13:47
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 15. března 2019 18:43

Martula Tvůj popis Elixir sedí přesně, je to líbivka v nejlepším slova smyslu, kvalitně zpracovaná, krásná óda na jaro. Zkusila jsem dnes v parfumérii verzi Parfum. Zdá se, že už to není exkluzivka pouze pro Selfridges.

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 16. března 2019 06:51

blackviolet No že je jako dělaná na jaro? Já už ji pro jistotu nosím od zimy, abych to jaro přivolala

Moc se těším, až někdy vyzkouším i verzi Parfum, protože vážně uvažuji o nákupu dalšího flakonu, až mi dojde a říkám si, že bych v takovém případě už asi sáhla po této koncentraci. Trochu jsem se bála, jestli mě Elixir nezačne po nějaké době nudit, ale musím říct, že je to přesně naopak.

A vypadá to, že v Selfridges byla exkluzivně jen ze začátku prodeje, protože teď už se objevuje všude možně.

Byla by věčná škoda držet ji jen v jednom obchoďáku!

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 30. března 2019 18:57

Danger (Parfum)

Luxusní dámská vůně. Svěží grepová šťáva oslazená měsíčkem mandarinky, opojná gardénie s broskvovou slupkou, jemně banánový ylang-ylang, prašné pačuli, hřejivé santalové dřevo a nakonec kosatcový pudr se stopou živočišného pižma. Při 25 °C výdrž přesahuje 5 hodin.

Enslaved (Parfum)

Nasládlá pryskyřice s podtóny pomerančové kůry, vzdušné levandule a mýdlových květin přechází přes banánový opalovací krém a medový pomerančový květ na labdanovou vanilku, podobnou té v parfému Habit Rouge (Guerlain), kterou v závěru uhlazuje semišový větvičník a prohřívá balzamická ambra. Při 25 °C výdrž přesahuje 10 hodin a projekce je v úvodu velká. Je to nádherná vůně, kterou není třeba nechávat jen dámám.

Risqué (Parfum)

Krásná klasická chypre. Svěží bergamot, ovocný jasmín provzdušněný růží, opojný hyacint, nasládlý heřmánek, sametový mechový větvičník, kousek jemného dřeva a hřejivý cibet s balzamickým labdanem. Výdrž přesahuje 6 hodin.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. března 2019 19:03

ModestMourek Nevím, jak čerstvý jsem měla vzorek, ale Enslaved byla jediná opravdu nepříjemná. Asi tedy pánská

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 30. března 2019 19:39

Korsičanka Proto se mi asi z těch tří líbí nejvíc. Nezkoušela jsi Diaghileva? Stojí za tu cenu?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. března 2019 20:27

ModestMourek Podle mne ne, ale docela se ve vůních rozcházíme:), takže...Já myslím, že žádná cena vůně nad 10 000,- není adekvátní.

Cervanek
Avatar
31. března 2019 18:50

ModestMourek Korsičanka 

adekvátní neadekvátní cena nad 10 tisíc za parfém, i 3 tisíce je hodně i 5 tisíc je hodně za 1 deci

Diaghilev je nádherný, na cenu raději nemyslet, je to to samé jako 190 Ans Absolu - pravda toho Guerlaina je 250 ml + 20 - pro normálního smrtelníka omračující (žádné  vášně nejsou levné), ovšem tyto vůně si myslím mají v sobě něco fakt kouzelného oproti jiným,

dnes často parfémy "běžných" značek Tom Ford, Amouage, Lutens, Hermes, Creed, Royal Crown též nejsou levné v 50 ml/100 ml

Diaghilev je opravdu svatý Grál a jestli to situace dovolí, tak . . . . .

Diaghilev, Britannia, Amber Aoud - jsou to vyjímečné vůně. Každá má své kouzlo, které těžko kde počicháme.

Stejně tak i 190 Ans Absolu

člověk si za rok pořídí vůní několik a je na velké částce ani nemrkne a vůně ani nevyužije

Cervanek
Avatar
31. března 2019 19:23

Právě vychází nová kreace a bude se prodávat pouze v Haute Parfumerie Harrods, v butiku Burlington Arcade v Londýně a samozřejmě v Ománu, když byla vytvořena na počest premiéry v Royal Opera House of Muscat

Rose and Iris, evocative of ‘The Flower Duet’, with Lily-Of-The-Valley, the bell-shaped flower, paying homage to the exquisite ‘Bell Aria’. 

(foto zdroj: od Roja Parfums z osobní mailové korespondence ze dne 29.3.2019)

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 31. března 2019 20:55

Cervanek Lakmé vypadá hodně lákavě, ach jo 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 31. března 2019 21:03

Lakmé a The Flower duet . Snad je bude mít i ve svém online butiku. V discovery atomizéru.

Cervanek
Avatar
31. března 2019 22:22

blackviolet Lakmé se online prodávat nemá jen “in store” a na 3 mistech - v Ománu, v Londýně v Haute Parfumerie v Harrodsu a Roja Parfums butiku v Burlington Arcade - přišlo mi to od Roja Parfums v mailu.

Ale třeba se to změní. 

Martula je to krása - složení i flakón vyráží dech 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 02. srpna 2019 22:29

A Goodnight Kiss

Láska ukrytá ve flakonu. Maminka loučící se s malým synkem před odchodem do divadla.

Květinově aldehydová vůně jejího parfému, pudr a rtěnka. Hedvábné šaty, šperky a teplo jejího těla.

Květinové srdce klasicky snoubící karafiát s růží a ylang ylangem, zemitý kosatec s fialkou.

Semišové rukavičky a malá černá kabelka.

V dětském pokoji zůstává dlouho její stopa, květiny a hřebíček, závan dřeva a mechové zeleně.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 17. října 2019 21:47

Ahlam 

Vůně pro zpěvačku Ahlam Alshamsi, pěveckou hvězdu ze Spojených arabských emirátů. Takže to samozřejmě musí být něco ve velkém stylu.

A po citronu je tady opravdu velká růže, sladká s ovocným rebarborovým krémem, s šafránem, s dřevitým oudem, ale také s tropickým ylang ylangem a kombinací kosatce a pudrové fialky. Přes tuto květinovou opulenci působí ale i čistě, úpravně, zřejmě díky mýdlovému pižmu, pudru a kapce pačuli, asi jako Ahlamin uklizený dům, kde jsou pro rodinu připravené vanilkovo mandlové sušenky.

foto: me.popsugar.com

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 20. října 2019 17:20

Chypré Extraordinaire 

Chypre lehká jako svatební závoj. Umíchaná z tónů chypre a květin.

S aldehydy skvěle harmonizující bergamot a bohatá kytice květin, u které je vlastně jedno, jaké květiny květinář vybral. Hlavní dojem dělá ten bohatý celek, ve kterém se dá, když se chce, vystopovat tuberóza, růže okořeněná pelargónií, ylang ylang, vanilkový otočník, máslový kosatec a pudrová fialka, a také broskev, která do chypre tak nějak tradičně patří, se švestkou. Květiny se prolínají s kořením a chypre tóny mechu, kůže a pačuli, k dokonalosti odlehčené santalem, tonkou a pudrovým pižmem. A třešničkou na dortu je živočišné teplo skrývající se nenápadně pod závojem.

Tak toto si plným právem zaslouží označení Extraordinaire.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 21. října 2019 22:42

Risqué Pour Femme EdP 

Svěží květinově ovocná chypre. Tentokrát se zajímavou kombinací bergamotu, heřmánku,  jasmínu a zeleného hyacintu. Velkou roli hraje i nepříliš sladká masitá broskev. Větvičník uzemňuje, ale neutlačuje letní květinovou louku. A  pěkné je v tom i kožené labdanum.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. října 2019 21:28
Reakce na blackviolet:

Chypré Extraordinaire 

Chypre lehká jako svatební závoj. Umíchaná z tónů chypre a květin.

S aldehydy skvěle harmonizující bergamot a bohatá kytice květin, u které je vlastně jedno, jaké květiny květinář vybral. Hlavní dojem dělá ten bohatý celek, ve kterém se dá, když se chce, vystopovat tuberóza, růže okořeněná pelargónií, ylang ylang, vanilkový otočník, máslový kosatec a pudrová fialka, a také broskev, která do chypre tak nějak tradičně patří, se švestkou. Květiny se prolínají s kořením a chypre tóny mechu, kůže a pačuli, k dokonalosti odlehčené santalem, tonkou a pudrovým pižmem. A třešničkou na dortu je živočišné teplo skrývající se nenápadně pod závojem.

Tak toto si plným právem zaslouží označení Extraordinaire.

​Tak za lehkou jak svatební závoj bych ji zrovna neoznačila, svůj název vyjímečné květinové chypre si ale rozhodně zaslouží a to jak pro úvodní aldehydovou sprchu s příjemně svíravým bergamotem, tak bohatou kytici. Po citrusově kořenité pelargónii s růží se v doprovodu broskve představí meruňková tuberóza s pomerančovým květem a máslově ovocným ylangem z 51 pour Femme, zahalené do švestkově fialkového sametu. Samotný ylang pak v kombinaci s palčivě dřevitým hřebíčkem, kořenitým santalem, vanilkou a mechovými tóny chypre ak částečně dává vzpomenout i na dřívější Unspoken. V tomhle případě je však prostřednictvím hutné tonky, křehkého pižmového kosatce, hladce zbroušené kůže a živočišné cibetky posunutá ještě na vyšší úroveň.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 27. října 2019 08:33

wendulka Mně připadá s těmi květinami taková lehoučká. I ten syntetický mech je jemnější než větvičník.

Moc se mi líbí, až na tu cenu ( v Maison d.P. 1575,-) .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:02

Ahlam

Je mnohovrstevnatým závojem arabské princezny. Nejsvrchnější část je v barvách citrusově kořenité pelargónie. Ta prostřední je utkaná z fialek Insolence a Misie a vyšívaná ozdobnou nití v červenozeleném odstínu rebarbory s bílými perličkami. Nejzajímavější je ovšem nejspodnější vrstva ze semišového šafránu a oudu, pod níž konečně spatříte santalově vřelý pohled očí Její Výsosti, jíž není nikdo jiný, než pačuliově kořenitá růže.

Elixir (Essence de Parfum)

Je představením něžných konvalinek a křehkých růžových poupat, na nichž se třpytí droboučké krystalky ledu jako diamanty. Po chvilce se přidá i ovocný jasmín a máslově ovocný ylang s vůní zralých banánů a vůně broskve, omyté ve sladce aldehydovém heliotropinu. Fialka se šťavnatými malinami v další fázi vytváří mladistvý rtěnkový akord, doprovázený jemnou pudrovou vůní pižmového kosatce. Listy fialek v základu zase evokují dojem zelených sametových rukaviček. Co však Elixiru vzhledem k jeho cenové kategorii nemůžu odpustit, to je mainstreamový ostrouhanotužkový cedr s kašmeranem.

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 08:04

wendulka Krásně a výstižně jsi popsala Ahlam i Elixir

Ahlam jsem si jednoznačně oblíbila, moc dobře se mi nosí a cítím se s ní přímo královsky.

S Elixir ve verzi Essence mám složitý vztah. Po seznámení následovalo okamžité nastěhování na mou poličku, pak dva rozchody a dvě opětovná zamilování. A momentálně cítím, že z toho zase bude jen dočasná epizoda

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 13:43

Martula No s tím Elixirem je to pro mě opravdu škoda, protože na líbivku má zase docela vývoj.