Roja Parfums

07. zaří 2014 13:47
Cervanek
Avatar
17. prosince 2017 11:14

Martula uz to vidim

V patek jsem se vracela se zakaznilem autem z Francie - srdce me bolelo, kdyz jsme na dalnici mijeli ukazatel Bruchsal - ale spechali jsme na dalsi jednani do Prahy, jinak bych panum navrhla pauzu a navrhla jim program vedle v Baden-Badenu nebo Karlsruhe. 

Jednou bych se tam ale rada podivala do centra vuni ALZD. (Na karte si ale pak snizim limit)

ALZD ma krasnou nabidku Roju - s krouzkovanym “u” na konci

Cervanek
Avatar
17. prosince 2017 11:18

Martula mam asi nejakou divnou ph, protoze uz jsem si zde mnohokrat vsimla, ze vune vnimam diametralne odlisne nez ostatni zde. 

Ano Marti, mas dobrou pamet - Karenina s Amore Mio - jsou pro me “ z jedne rodiny”

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 11:46

Martula , wendulka , Cervanek 

Unspoken mam v EDP, cisty parfum som nikdy neskusala. S Kareninou sa mi vobec nepodobaju. Unspoken by som zaradila medzi chypre a Kareninu vnimam ako pudrovu kvetinovku. Amore mio je asi blizsie ku Karenine, ale vzorku som uz niekomu darovala, tak uz to neviem na 100%. Vsetky vsak maju podpis znacky. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 11:55

Micuska Jo to jo. V základu už Unspoken jde do chypre. Tu tématickou návaznost jsem myslela jen do chvíle než se tam dostane, tzn. než se mi v Karenině rozvoní ta plumérie a než přejde do pudrova. Ale platí mi to pro čistý parfém Unspoken. To už si opravdu nepamatuju, nakolik odlišnou jsem vnímala Unspoken EdP. Jsem to v recenzi nechtěla tak detailne rozepisovat, jelikož v pátek v Platýzu zazněly hlasy, že prej ty vůně rozpitvávám až na molekuly, co ony prý nemají šanci vůbec postřehnout.

Cervanek
Avatar
17. prosince 2017 11:59

wendulka UNSPOKEN jsem měla čistý parfém a byla to i příbuzná od Arabie Lutense ale velmi dobře propracovaná

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 12:04

Cervanek Ani tady nic. Pokud bych v souvislosti s čistým parfémem Unspoken měla jmenovat nějakou známější vůni, byla by to L'Heure Bleue. Ale ne, že by si byly podobné, spíš pocitově tam mám určitý tón pomerančový květ, hřebíčkovy karafiát.

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 12:20

wendulka ja mám zas v EdP staré klasické Azzaro tak trochu

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 12:39

wendulka V poslednom case som rada, ze mozem aspon povedat: vonia - nevonia, alebo citim - necitim . Ked sa mi vona na nieco podoba, tak ani za toho krista si neviem spomenut naco.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 13:15

Micuska Blok v hlavě znám velmi dobře. To se nedá lámat přes koleno. Musí se počkat, až sám odezní. Důležité je neztratit i samotné zaujetí pro vůně.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 21:30

A Goodnight Kiss

Roja Dove sice na svých stránkách tvrdí, že k vytvoření tohoto parfému ho inspirovala vzpomínka na vůni jeho maminky, když mu jako šestiletému klučinovi dávala pusu na dobrou noc před tím, než nalíčená vyrazila ve svých chromově zlatých šatech na nějakou koktejlovou party, no osobně ho malinko podezřívám, že Roja přitom nejspíš taky trochu myslel na Marylin Monroe a její slavný výrok o tom, že si do postele bere pouze Chanel No. 5.

A Goodnight Kiss je totiž květinovou aldehydovkou přesně ve stylu slavné pětky jen s tím rozdílem, že její aldehydy jsou lehoučké podobně jako v Liu a navíc obsahuje fialkový pudr, ale především hřebíčkový karafiát, který zde mezi tradičními chanelovskými květinami dominuje, a místo neroli tu najdete sladký pomerančový květ. V základu už se už ovšem rozchází docela. A Goodnight Kiss je v této fázi již výrazně hřebíčkově pižmová s tóny cedru a kosatcového pudru.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 08:10

wendulka Myslím si, že Chanel No5 prostě nosila maminka Na střídačku s L´Heure Bleue.

A Goodnight Kiss je nádherná. V některém z příštích životů si ji doufám koupím

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 09:50

Martula Já myslím, že to zmákneš jaště v tomto, Marti

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 10:11

Martula ja ju našťastie nebudem potrebovať

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 10:15

sisa.b To ti závidím

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 10:51

Martula Mně se líbí, ale v polušení bych byla jedině, kdyby ji Roja měl v té "běžné" řadě. Takhle jsem úplně v klidu.

Cervanek
Avatar
27. prosince 2017 13:18

Martula Mně se Goodnight Kiss líbí - No 05 mi nepřipomíná, vnímám ji jako velmi jemnou vůni, opravdu na spaní a málo adrenalinovou 

Ale nepohrdla bych jí. A raději bych ji též viděla v "běžné" řadě jako wendulka 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. ledna 2018 11:45

Risqué (Eau de Parfum)

Je tradiční květinovou chypre s trpkým bergamotem, výrazně zeleným hyacintem a jasmínem a nezralou broskví, která zajisté potěší hlavně příznivce Mitsouko a případně i Jubilation 25. Jen je místo šeříku prohřátá tropickým máslovým ylangem a posypaná heřmánkovým pylem a v mechovém základu s kouřovými podtóny vetiveru není tak živočišná, ale naopak jde díky labdanu kapku víc do kožena.

Risqué (Parfum)

Čistý parfém je plnější a kulatější. Vedle hyacintu a máslového ylangu v něm ale naopak místo jasmínu víc vyniká jemně kořenitá ovocná růže, disponuje větším množstvím heřmánkového pylu a broskev je v ní už zralá. I základu už tolik nedominuje labdanum, což z ní dělá čistokrevnější květinovou chypre.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 10. února 2018 12:54

Britannia

Fialka z Apres l´Ondee + mimóza z Farnesiana + broskvově-chypre tón z Unspoken, to vše posypané jemným kakaovým práškem. Občas probleskne májová růže, ale rychle se zase schová za modrozlatý závoj fialky, mimózy a broskve.

Klasická vůně, která není ani trochu starosvětská. Opulentní a přitom dobře nositelná. Asi jsem se zamilovala.

Cervanek
Avatar
10. února 2018 13:19

Martula Marti gratuluji k nakupu vonaveho pokladu ze staje Roja Dove.

Zkousela jsem ji minuly tyden v Berline a voni na me naprosto odlisne.

Pudrove jako miminkovsky pudr s lehkou davkou kakaa podobne jako v

Montaleho Chocolate Creedy  a notnou

davkou majove ruze. Vune pusobi velmi plna svetla a radosti, broskev z Shangri- La od

Hiram Green. Trosku mam problem s vydrzi, ale to bude mou ph.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 10. února 2018 13:31

Cervanek Děkuji! No já doufám, že na mně růže vynikne víc, až bude teplejší počasí. Vůbec se nebudu zlobit