Roja Parfums

07. zaří 2014 13:47
Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 19:01
Reakce na Korsičanka:

MiJo, mi hovor, často prezerám zahraničné stránky, sú tam lákadlá, za ktorými mi srdce piští, momentálne mi dochádza Coromandel, začína ma jeho stav vo fľaši mierne znervózňovať....

Po peripetiách s Lilacom som si myslela, že si dám pohov, ale kdeže. Včera som vybalila Cierge de Lune a znovu ten hlodavý pocit....

RISQUE, RISQUE - tepe mi v hlave každý večer, keď zaspávam. Ja potrebujem Chocholouška.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 19:06
Reakce na milacka:

Míříme s Martulou pod most Vítej!

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 19:08
Reakce na Korsičanka:

Len aby sme sa tam všetky pomestili. Pod tým mostom teda bude voňavo

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 19:09
Reakce na milacka:

To si piš!

Cervanek
Avatar
14. listopadu 2017 21:10
Reakce na milacka:

Darinka, nic si z toho nedělej, Chocholouška potřebuji také.

Jsem též na rozpacích - jedna část duše mi říká "dej si pokoj" a druhá "jdi do toho" Jako Blíženec to tak prostě mám - to jediné mě omlouvá, když Bliženci jsou od narození minimálně 2 v 1  

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 18:52
Reakce na Martula:

Karenina

​Zapomněla jsem se ozvat s dojmy, tak napravuji.

Ano, křehká a romanticky založená Kitty se u tolaetního stolku s líčidly a pudrem vypravuje na ples, zatímco venku za pootevřeným oknem mrzne a poletují sněhové vločky. Pak se pozvolna Karenina přesouvá už na samotný ples, kdy tanečním parketem víří růže, máslově ovocný ylang, medová plumérie, nežná gardénie, sladký pomerančový květ a samozřejmě karafiát, který společně s palčivostí hřebíčku vyjadřuje tu chvilku vášně, kdy zamilovaná Kitty tančí s Vronským. A konečně v základu vanilka s bílým pižmem skutečně působí jako hebká kožešina přehozená přes šaty při odchodu z plesu zpět do zimy.

Ale to není jediná věc, kterou Karenina potěší. Kombinací chladivých aldehydů, ylangu, pomerančového květu a hřebíčku totiž zároveň částečně tématicky navazuje na již neyráběnou Unspoken!

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 19:21

wendulka 

Podobá se Karenina nějak Metallice/Metalysu (když vidím aldehydy, karafát a vanilku)?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 19:27

Darya Metallica/Metalys mi u ní nenaskakují, ale přece jen je to už dlouhá doba, co jsem je zkoušela a vzorky od nich už nemám. Úplně zodpovědně ti to řekne asi jen Micuska ,

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 21:24

Darya Nikdy by ma nenapadlo tieto dve vone porovnavat. Podla mna sa nepodobaju.

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 21:29

Micuska wendulka 

Díky za poznatky. Aspoň mě Karenina nebude tolik lákat (Metalliku mám toitž moc ráda).

Cervanek
Avatar
17. prosince 2017 07:21

wendulka Karenina mi pripomina dalsi nadhernou vuni Roja Dove a sice Amore Mio. (ani Metalys ci Metallicu)

ale v drivejsich vunich stopy Guerlainovych vunich vnimam

Lilac Extrait = Guerlinade - bohuzel ani jedna se jiz nedela.

Jinak stoji za to vune Roja Dove zkoumat, vsak clovek nemusi vzdy mit plny flakon

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 08:57

wendulka Vendulko, ráda čtu, že jsi mi v Karenina potvrdila Kitty Jdu se přestříknout ze vzorku.

Minulý týden jsem chtěla Kareninu koupit. už jsem měla prst na spoušti - vlastně na myši - a na poslední chvíli jsem ten závěrečný klik neudělala a raději šla do adrenalinového nákupu na slepo na ALZD. Tím potvrzuji, že i já jsem zralá pro Chocholouška a ústavní péče se neodvratně blíží..

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 09:22

Cervanek To ano, Amore Mio taky trochu ano, ale ta mi přijde mnohem, mnohem víc propracovanější. Víc tam mám určitě tu Unspoken.

Lilac Extrait jsem si teď v pondělí díky Darince připomínala v pondělí v Bratislavě. To je taky krásná vůně, ale ani tadx toho Guerlaina nemám. Jsou to sice oba nádherné šeříky, ale Guerlinade je na mně mnohem více jasminova, tím pádem zelenejsi. Lilac je sice taky zelený, ale do ovocna a celkově mi Guerlinade přijde omamnejsi. Lilac mi i s tím kořením přijde vyloženě něžný. Ale to je samozřejmě, jak obě vůně vyzní na moji kůži.

Martula Já koukám . A trefila ses aspoň? 

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 09:33

wendulka Naštěstí jsem se trefila, pro tentokrát mám víc štěstí než rozumu  Je to ta, co jsem chtěla přidat do databáze - Fenice od Gritti. Napíšu dnes o ní víc do "co jste zkoušely", ať tady nejsem OT.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 09:56

Martula Jj, teď to vidím. Těším se.

Cervanek
Avatar
17. prosince 2017 10:57

Martula Marti, tesim se moc na Tvuj popis Fenice od Gritti - jdu se tez hned na ni mrknout na alzd - je to z te nove rady - bile? EDIT - vidim cervenou - to je zase neco noveho - no alzd je zase v necem napred

( v patek jsem se vracela z Francie autem - bohuzel jsem nebyla kapitanem vozu, jinak bych zatocila do Bruchsalu. Ale jednou se tam stavim - a kartu ale radsi necham doma)

Mam od Grittiho Doped Tuberose, kde tuberoza je spis schovana v paculi a na me pusobi i aldehydove, byt se o nich nepise. Krom vseho je vydrzi skoro na cely den. Ted jsem ji dlouho nepouzivala.

Cervanek
Avatar
17. prosince 2017 11:01

wendulka Amore Mio a Unspoken jsou pro mou kuzi naprosto odlisne vune

AM je extrait od Kareniny

a Unspoken je extrait od Civetu ze Zoologist

jak ty ph klamou  je az k nevire

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 11:04

Cervanek Fenice je z Privee řady - jako jediná je červená.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 11:10

Cervanek Ne, to jsem rozhodně nemyslela, že by Amore Mio a Unspoken měly něco společného. Ale že Amore Mio a Karenina ano, ale ještě blíž Karenina a Unspoken.

Jakože opravdu? To jsem vůbec nepostřehla, že by se někde psalo, že Amore Mio je čistým parfémem od Kareniny. Nebo to myslíš na tvojí kůži?

Ano, u té podoby čistého parfému Unspoken a Civet se shodneme. Zkoušela jsem někdy před 3 roky i Unspoken v koncetranci EdP ještě v Quartier 206, ale tam už nejsem schopná zodpovědně říct, nakolik se s Civet podobá ta.

Jj, s tou kůží je to opravdu zvláštní.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 11:14

wendulka Cervanek Tak za sebe musím říct, že Amore Mio mi jako "verze extrait" od Karenina vůbec nepřipadá. Rozkládají se na mně naprosto odlišně. A určitě Amore Mio není oficiálně čistým parfémem od Karenina, to jen na Sylvě se tak rozkládá. Je to tak Sylvi, že?