Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. března 2017 19:57
Reakce na náťa66:

To jsem přímo nemyslela, že voňavá podoba, spíš jen ta kvalitativní úroveň zpracování a míra sladkosti.

Co se týče podoby, to jsem v ní z těch vůní, co zmiňuje v recenzi Fleur, našla podobný tón jako v Shalimar Souffle de Parfum, akorát bez toho tlejícího pačuli a gumového allurovského jasmínu. Napadá mě, jestli ho nemá na svědomí ta ovocná levandule, zatímco v Souffle je pomerančový květ s heliotropinem. Každopádně v Mon Guerlain je to v kombinaci s tím máslovým karamelem hezky hladké a ne tak ulepené.

Offline razorblade
Avatar
8138 příspěvků moje polička 10. března 2017 20:02

mam ten vzorek! rict si o dalsi dva, ktery bych rada ocuchala, jsem si ale netroufla :D

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 10. března 2017 20:45
Reakce na razorblade:

A? 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 10. března 2017 20:48

Zkrátka, jak AA Bergamote Calabria, tak Mon Guerlain jsou (rozhodně ve svých kategoriích) povedené vůně. A dnes jsem si tak říkala, jakým směrem se asi budou ubírat limitky Mon Guerlain?  A... bude taky čistý parfém? Nebo spíš: kdy?  To by mohla být celkem lahůdka.

Offline razorblade
Avatar
8138 příspěvků moje polička 10. března 2017 20:48
Reakce na domenica:

asi si ji na leto koupim, byt je k mymu typu az moc divci. ale je to zas neco uplne jinyho nez ty moje ulety. a taky asi musim mit lheure bleue, ktera jejeste tskova sofistikovanejsi:)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. března 2017 22:43
Reakce na 0zero7:

Na mně držela dobře, když jsem měla flakon EdP, ale jsou to už tři roky a už tehdy jsem měla jednu ze starších šarží. Totiž Pětka je jedna z vůní, která v závislosti na šarži vždycky voní nepatrně jinak. Teda je to pořád pěka, ale já třeba měla santalovější, zatímco ta novější mi přišla víc vetiverová. Takže těžko říct, zda jiná šarže může mít i jinou výdrž. Možné to je.

Včera mi to psala Ellen, že prý kolem ní jen tak povlává, se jí zdálo.

Taky to ale může záviset na počasí nebo jiných okolnostech.

Mně osobně se No 5 v koncentraci EdP líbí vyloženě jen v létě. O něco radši mám Liu z exkluzivní řady Les Parisiennes - a zrovna jsme ve vlákně Guerlain. Ta mi sedí celoročně.

Offline 0zero7
Avatar
10760 příspěvků moje polička 10. března 2017 22:52
Reakce na wendulka:

Super, dekuji, Liu psala i Barbucha, mrknu se. A dekuji za zevrubne informace velkovezire

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 10. března 2017 23:22
Reakce na 0zero7:

Tak to jsem rada ze to mam schvaleny. Muzete mi prosim napsat jak to mate s vydrzi u Chanel 5? Klidne jinam. Na me ten previt nedrzi, a pritom Eau Premiere drzi dva dny, grrrrr

Ano, současná No. 5 je pěkná, ale pro toho, kdo zná její starší verze (alespoň 80., 90. leta), tak... výdrž je to poslední, po čem brečí. Ano, Liu je spřízněná duše Pětky, ale má (pro mě) větší kouzlo, které se daří udržovat dodnes...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 11. března 2017 05:44
Reakce na wendulka:

Děkuju

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 11. března 2017 10:54
Reakce na 0zero7:

No jo, povlává

Jinak je tedy pěkná. Starší verze si prostě nepamatuju dost dobře, abych mohla srovnávat, flakon mám poprvé. 

Uvidíme v létě.

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 11. března 2017 11:03
Reakce na domenica:

Á jejda...toto som sa práve chcela opýtať, rozmýšľala som kúpiť mame, keďže používala v mladosti, tak že sa opýtam, či to pre ňu nebude sklamanie.

Týka sa to aj čistého parfému?

Offline luciole
Avatar
1083 příspěvků moje polička 11. března 2017 11:29

Letošní limitovaná edice Shalimar Souffle de Parfum

(instagram - kellybakermedia)

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 11. března 2017 11:41
Reakce na luciole:

Tak toto sa podarilo!!!

Dá sa to kúpiť normálne v parfumériách, alebo len v Inštitúte?

Offline luciole
Avatar
1083 příspěvků moje polička 11. března 2017 11:59
Reakce na slniecko:

Nevím přesně, ale asi jen v Guerlain buticích (zrovna Shalimar Souffle moc nemusím/nevyhledávám). I když ta loňská limitka se nedávno objevila na  Notino

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 11. března 2017 11:59
Reakce na luciole:

A já bych toužila po té loňské, nebo ze kdy je, dá se ještě někde sehnat, prosím?

Offline luciole
Avatar
1083 příspěvků moje polička 11. března 2017 12:03
Reakce na Ellen:

Ta je předloňská (2015).  Ano, ta je nádherná... 

Loňská (2016) je tahle:

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 11. března 2017 12:09
Reakce na luciole:

Aha, tak předloňská, díky.

Tak to mám asi smůlu... 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 11. března 2017 13:07
Reakce na Ellen:

A já bych toužila po té loňské, nebo ze kdy je, dá se ještě někde sehnat, prosím?

Asi už jen ebay... 

Ten flakón je fakt krásný a zatím z této řady limitek pro mě nejhezčí: http://guerlinade.cz/2015/09/12/shalimar-souffle-de-parfum-serie-limitee-mini-fotoprehlidka/

ale ne, že ty následující dvě by se mi nelíbily. 

Mně se jenom nelíbí, že klasický Shalimar zůstává teď stranou... ale pak si vždycky řeknu, že to je jedno. Hlavně, že se vyrábí... 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 11. března 2017 13:13
Reakce na slniecko:

Tak toto sa podarilo!!!

Dá sa to kúpiť normálne v parfumériách, alebo len v Inštitúte?

Vedle butiků se dá koupit třeba i v síti Sephory (ale ne té naší a vaší).

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 11. března 2017 13:17
Reakce na domenica:

ďalší dôvod na výlet do Viedne....