Hermès

17. srpna 2014 13:36
Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 06. dubna 2023 10:17

slniecko zhrnula si to jasne a aj úplne podľa mojich pocitov. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 14. dubna 2023 10:04

Un Jardin à Cythère

Tak jsem vyzkoušela včera a stejně jako alibi prvotní nadšení vystřídalo zklamání. Jako je fajn, že ty zahrady nejsou protivně přeslazené jako většina mainstreamové produkce, ale stejně jsou na hony vzdálené původní přírodní přirozenosti, která se dala přiznat té první trojici.

Plátky citrónů se opékají spolu s kmínem na másle, je tam i troška puškvorce utrženého v zahradě na Nilu. Máslově krémová hebkost v propojení s podvratně ostrým kmínem se mi docela líbí, vytváří to zajímavý kontrast a vůně tím pořád hlásí svou přítomnost. Jenomže on je to ve skutečnosti signál SOS, protože zhruba po patnácti minutách tu pulsující citrusově kořeněnou pikantnost úplně zahluší starý dětský zásyp na opruzeniny a zůstane jen rozbředlé mastné pižmo s trochou kuchyňských výparů a citrusovou stopou.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 14. dubna 2023 10:07

Fleur Alefujky, tohle číst dříve, ani bych ji nezkoušela. Ale celkově jsem ráda, že nejsem jediná, komu smrdí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 14. dubna 2023 10:48

Sweet Potato Mně na začátku voněla, to spojení máslové krémovosti s citrusy, puškvorcem a kmínem se mi fakt zvrhle líbilo. Jenomže potom to vzalo rychlý konec... 

Online jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 14. dubna 2023 11:06
Reakce na Fleur:

ale stejně jsou na hony vzdálené původní přírodní přirozenosti, která se dala přiznat té první trojici.

​Přesně.

Pro mě byla tedy dost hrozná už Un Jardin sur la Lagune (a soudě podle počtu negativů v DTB nejen pro mě). Cythère je aspoň o trochu snesitelnější.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 14. dubna 2023 11:07

Fleur přesně tak. Mě to ze začátku hodně bavilo i s těmi slanými kmínovými tyčinkami, pak mi to začalo lézt na nervy :D

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 14. dubna 2023 12:06

jerry Laguna se mi také hodně nelíbila; u mě vede ta první trojice (Nil jsem pak přestala nosit kvůli tomu, že se stala signature mé kamarádky) a potom Jardin de Monsieur Li, která mě nejdříve moc neoslovila, ale pak jsem s ní prožila několik krásných letních měsíců

Online jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 14. dubna 2023 12:12

Fleur 

Nil jsem měla a časem šel dál, protože na mě začalo zelené mango a dělalo na mé kůži čím dál větší neplechu.

A pak přišla Un Jardin Sur Le Toit, pro mě podobná Nilu bez puškvorce (a bez manga) - už jsem ji sice nezopakovala, ale mohla bych

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 14. dubna 2023 12:15

jerry Na Un Jardin sur le Toit mně zase vadilo zelené jablko, ale pořád to bylo o třídu jinde než ty poslední zahrady...

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 06. zaří 2023 11:00

Tutti Twilly je tedy ukázkové zklamání: počáteční ovocná fádní svěžest, řezavé koření (tak trochu do puškvorcova) a nakonec rozbředlý pudr, jako když se rozdělává sádra... Nelíbila se mi na papírku, ani na ruce a nemohu z toho vinit počasí, protože jsem ji zkoušela v místnosti s normální teplotou.

Online jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 06. zaří 2023 11:03

Fleur 

Mně už "Tutti" v názvu přišlo podezřené...a vidím, že intuice mě nezklamala. Bohužel pro Twilly

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 06. zaří 2023 11:14

jerry Třeba bude na někom jiném hezčí, ale mně opravdu přišla jako taková "spatlanina".

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 06. zaří 2023 11:17

jerry Fleur 

...všechno, co je Twilly je na mně splácanina.

Z Hermes na mně voní jen ta exclusivní řada, jinak nic...

Online jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 06. zaří 2023 11:29

Fleur 

Na mě už (oproti předchozím Twilly) T. Eau Ginger byla nepěkná. Je to jak jízda na tobogánu směrem do parfémového pekla

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 06. zaří 2023 11:38

Miru jerry souhlasím, bohužel...