Hermès

17. srpna 2014 13:36
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 07. května 2018 23:05

Hèrmessence Cèdre Sambac

Cèdre Sambac není jen cedr a jasmín.  Navíc je to hutná sytá vůně, která se vymyká stylu Jean Clauda Elleny. Zdá se, že linie Hermèssence se začíná trochu odchylovat od jeho linie. 

Jasmín je na začátku sladký a krémový a s dřevitostí cedru vytváří pro mě velmi příjemný efekt leštěnky na nábytek jako třeba v Ciel de Gum. Ale jasmín tady není sám. V pozadí mám tuberózu a chvílemi i trochu medového pomerančového květu. A místo cedru je tady najednou santal, mléčný a kořenitý. A v obláčku, který vůně vytvoří, vnímám i stopu kůže. Hodně povedené.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. května 2018 05:55

blackviolet 

...to zní krásně.!

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. května 2018 12:23

Miru Jsou pro mě příjemným překvapením a začalo to už Galopem. Zatímco poslední ellenovský Muguet de Porcelaine na mně voněl jako odstátá voda se zvadlými konvalinkami, tyto novinky bych vynosila všechny .

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. května 2018 16:01

blackviolet 

Pro mě osobně Galop je pěkná vůně, zajímavá, kvalitní. Ale není to můj styl.

Od Hermes jsem unešená z

Cuir d´Ange - tu bych chtěla

Ambre Narquile. tu taky

Hermes d´Jour Absolu - bohužel na mně drží hodinu, dvě, intenzita na houby

A strašně ráda bych zkusila ty dvě muskové vůně, co o nich psala domenica

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. května 2018 16:20

Miru Ty jsem zkoušela v butiku, jsou pěkné, jenže ze mě se nějak za chvíli vypařily. Za hodinu jsem necítila vůbec nic, i když je to olej. A zkoušela jsem dvakrát a pokaždé. Tak nevím.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. května 2018 16:29

blackviolet 

...áha.

Tak to není pro mě.

Oleje se drží jen megatěsně nad kůží, žádné prostorovky. A jestli ke všemu mizí... A to nemluvím o ceně...

Hmm

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 08. května 2018 16:42

Miru to já bych zase hned brala Galop !

Cuir d´Ange je na mně spíše pekelnou kůží. A Jour se mi při uvedení nelíbil kvůli příliš kyselému grepu, ale postupně jsem mu přišla na chuť.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 09. května 2018 22:57

Hèrmessence Myrrhe Églantine

Sklenka růžového šampaňského s pěnovou čepičkou, nejdříve je jiskřivě citrusové s plátkem grapefruitu, potom do sklenky někdo vhodí na ozdobu pár okvětních plátků růžové růže. Ty jako by zdůraznily sladce ovocnou příchuť.  Když bublinky vyprchají, jemná myrha vytvoří růžový balzám.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. května 2018 23:40

blackviolet Ano, má v názvu myrhu a přitom je to růže.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 09. května 2018 23:46

wendulka Ony jsou všechny tři názvy dost zavádějící. To, co čekáš, sice nedostaneš, ale přesto je všechny považuju za povedené. Hlavně Agar Ebene, to jsem věděla hned .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. května 2018 23:48
Reakce na blackviolet:

Hlavně Agar Ebene, to jsem věděla hned .

​A já ještě dřív.

A jinak naprostý souhlas.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 09. května 2018 23:53

wendulka  trefila jsi to 

Online slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 10. května 2018 10:54

wendulka Églantine je druh ruže

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. května 2018 11:06

slniecko To jo, ale já tam čekala hlavně tu myrhu, no.

Online slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 10. května 2018 16:22

wendulka chápem

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 18. května 2018 00:14

Eau de Citron Noir - po prvním letmém zkoušení jsem příjemně překvapená, jsou to autentické citróny zakončené opravdu povedeným cedrem.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 18. května 2018 06:54

jerry Mně se také líbila, ale výhradně jako pánská. Toho dřeva je tam na mě až moc.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 18. května 2018 07:54

Fleur 

Máš pravdu - ten cedr na konci je ryze pánský.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. května 2018 23:01

Myrrhe Eglantine

Pokud někdo jako já čekal hlavně vůni s myrhou, toho musím zklamat. Myrrhe Eglantine je hlavně o růži, která svým způsobem typově navazuje na Ellenovu Rose Ikebana. Stejně jako blackviolet mi evokuje sklenku perlivého růžového šampaňského, ozdobenou plátkem grapefruitu. Jakmile vinný efekt růže odezní a promění se v klasickou jemně kořenitou tureckou růži s nádechem červeného ovoce tak, jak ji znáte např. v Une Rose a společně s lehounkou myrhou i mně vytvoří dojem něžného růžového balzámu.

Agar Ébène

Oud? Ale kdeže. Agar Ebene je po odeznění bergamotově svěží hlavy vůní luxusní kožené kabelky v lehce zakouřeném pánském klubu se starožitným nábytkem z navoskovaného dřeva, vyzdobeném jehličím.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 13. června 2018 13:32

S parfémy Hermès jsem neměl příliš dobré zkušenosti...

Voyage d'Hermès

Tohle se Ellenovi příliš nepovedlo. Po hezkém sladce kořeněném kardamomu s trochou štiplavého pepře následuje podivná zeleno-dřevitá směska s několikahodinovou výdrží. O dvanáct let starší Déclaration, vytvořený téměř ze stejných složek, je podstatně propracovanější.

Terre d'Hermès EdT

Tady se trojice parfém-kůže-nos vyřádila. Celou dobu cítím syntetickou citrusovo-dřevitou směs, ze které se mi zvedá žaludek. Hrůza. Ještě že jsem si nekoupil na slepo celý flakón za výhodnou cenu, když jsem na něj narazil.

Hermèssence Santal Massoïa

Několik prvních vteřin je cítit pryskyřičný santal, potom se rozvine příjemný mléčný zelený akord. Že by zelené fíky? Sice jsem je nikdy necítil, ale dovedu si je s touto vůní ztotožnit. Tedy zelené fíky. Fíky s časem dřevnatí, až přejdou na nepříliš zajímavou dřevitou směs se svěžím podtónem, v podstatě odpovídající rozvoněné Voyage d'Hermès vytvořené Ellenou o rok dříve. Za tu exkluzivní cenu vůně rozhodně nestojí.

...až do dnešního dne, kdy jsem vyzkoušel

Hermèssence Vanille Galante

Název klame, tohle je vůně pampelišek. Pampelišek ještě hezčích, než jsou v Ostaře od Penhaligon's. Čerstvě natrhaných, se zlatavým pylem, se zelenými stonky, s kapkou pampeliškového mléka. Předchází je závan krásného heliotropu a následuje je pampeliškový med promíchaný se zbytky zelených stonků. Okouzlující. Výdrž přesahuje 6 hodin.