Hermès

17. srpna 2014 13:36
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. května 2020 07:33

slniecko

I zahrady mohou být zanedbané a plné odpadků, které do nich nepatří...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:35

Fleur Recenze na L´Ombre des Merveilles je skvělá...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:41

euridike Díky! Však to znáš, že když tě vůně osloví, píše se to samo...

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 30. května 2020 14:11
Reakce na Fleur:

slniecko

I zahrady mohou být zanedbané a plné odpadků, které do nich nepatří...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. června 2020 23:03

Fleur Včera jsem měla možnost poprvé vyzkoušet a naprosto souhlasím, jak v předchozích verzích něco drhlo, tady i mně přijde, že ta kombinace slaných mořských tónů, minerálního kadidla a tonkové sladkosti konečně funguje. Rozhodně se k ní musím ještě vrátit, obzvláště teď během léta.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 11:14

L´Ombre des Merveilles

Řada Merveilles v Ellenově podání patřila k jedněm z výjimek, jimiž mě značka oslovila, nicméně k vyložené dokonalosti jim přece jen pro mě ještě něco malinko chybělo. K té ji přivedla až letos Christine Nagel. Vnímám ji jako sprchu na pláži, pod níž se chvilku zchladíte, než se vydáte na procházku podél pobřeží, lemovaném sluncem rozpálenými skalisky, o něž se tříští ledové vlny.

Vzduch je cítit solí. Jediný stín vrhá osamocený čajovníkový keř, který vyrostl u jednoho ze skalních bloků, z něhož do kovového žlábku vyvěrá zřídlo s minerální vodou. Když k němu přijdete blíž, zjistíte, že u něj někdo zapomněl lékořicový pendrek s tabulkou bílé čokolády, která se teplem již téměř celá rozpustila.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 15:24

Stěžuju si, že jsem s pár přestávkami na jeden zátah spotřebovala 100ml flakón Le Jardin de Monsieur Li a zjistila, že vlastně nevím, jak voní

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 17:31

dynda Měla jsem podobnou zkušenost . Voní... prostě příjemně, čistě.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. března 2022 16:16

Eau de Pamplemousse Rose

Nádherná svěženka poskládaná z grapefruitové hořkosti, pár kapek pomerančové šťávy, doteku sladké růže a zemitě dřevitého aroma vetiveru. Krásu celé kompozice však kazí takřka nulová výdrž.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. března 2022 17:33

Hiris

Do chladného ranního oparu se pomalu prodírá sluneční svit, květiny se probouzejí a jemně voní. Kosatce se pyšní velkými květy v odstínu světlounce modré. Jejich barva je stejně něžná jako jejich vůně. A vše zdá se být tiché, klidné a v pořádku.

Vůně něžná, klidná, takřka zasněná s kosatcem krémově hladkým, sladkou růží a několika tenkými lupínky bílé mandle.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 29. května 2022 20:23

Terre d'Hermès Eau Givrée 

Takto navoněné muže bych v létě ráda potkávala. Touto svěží lehkou verzí Terre d’Hermès.

Krásný nahořklý cedrát s růžovým grapefruitem a s aromatickými kousky citronové kůry připomíná osvěžující limonádu s kostkami ledu. Nasládlý jalovec zase vykouzlí gin tonic. A pod tím se skrývá Terre d’Hermes s dřevitým vetiverovým krémem.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 18:07

Mají už někde tu bazalkovou kolínskou?

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 18:45

Ronna také na ni číhám, ale u nás jsem ji ještě neviděla.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 18:53

Fleur Notino už ji má v nabídce. Zítra si tam jdu pro kartáček, tak se podívám. 

Také čekám zda bude letos nějaká nová Un Jardin?

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 26. října 2022 15:46

Hermessence Violette Volynka 

Jednoduchá kožená vůně v ellenovském duchu. Kvalitní kůže zasypaná fialkovým pudrem a zelenými i okvětními lístky fialky, které jí propůjčují něžnou sladkost. Nesklouzne ale vůbec k fialkovým bonbónkům, sladkost se vytratí a vynikne aspekt kůže s lehkými podtóny dřeva a zeleně.

Klasická kombinace, kterou známe třeba z Love in Black, ale tady jde o jemnou a elegantní verzi, aniž by však postrádala hustotu a výdrž.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 26. října 2022 18:28

blackviolet 

Můžu se zeptat, jestli Ti náhodou nějak nepřipomíná Bottega Veneta Eau de Velours? 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 26. října 2022 19:37

euridike BV Eau de Velours nemám moc dobře nazkoušenou, ale řekla bych, že ne. Violette Volynka je opravdu hlavně o kůži a fialce, BV spíš semiš se švestkou a růží.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 26. října 2022 20:38

blackviolet 

Díky! 

Pro mě je Eau de Velours především kůže a fialky, které ve složení vůbec nejsou /takže asi švestky převlečené za fialky/, VV jsem zatím zkoušela jen letmo a EdV se mi úplně automaticky vybavila... 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 26. října 2022 21:26

euridike Fakt? Tak v tom případě tam třeba nějakou podobu najdeš .

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. listopadu 2022 14:32

VIOLETTE VOLYNKA 

Poeticky znějící název Violette Volynka se odvíjí především od výrazu "volynka", což je trvanlivá, pevná, voděodolná kůže, zpracovávaná tradičními postupy pocházejícími od ruských kozáků, kteří ošetřovali své jezdecké boty březovým dehtem a výluhem z vrbové kůry, aby byla kůže odolná proti vlhkosti. Z tohoto typu kůže dnes Hermès vyrábí některé kožené produkty, např. Voyage Bolide či obal na notebook Ulysse.

Celý příběh spojený s tímto druhem kůže je pozoruhodný; v roce 1973 byl poblíž Devonshire objeven vrak dánské lodi Metta Catharina, která léta páně 1786 plula z ruského Petrohradu do Itálie s nákladem porcelánu, skla, tkanin a dalšího drahého zboží, za bouře však ztroskotala. Z vraku byly vyzdviženy mimo jiné i desítky rolí s kůží volynka, která byla prakticky nepoškozená /včetně vtlačovaného vzoru osnovy/, přestože ležela téměř dvě stě let ve slané mořské vodě. Tato kůže byla rozprodána, část odkoupila i značka Hermés, která z ní nechala vyrobit kolekci tašek, jež jsou k vidění v Les Ateliers Hermès. Cílem značky nicméně bylo zrekonstruovat postup zpracování této kůže, což se po šestileté práci podařilo díky anglickým odborníkům, kteří dlouhodobě zkoumali tradiční zpracovávání a ošetřování kůží za pomoci přírodních rostlinných produktů. A jak vlastně tato kůže voní? Nádherně... Jako koření, tabák, kouř, rašelina... A samozřejmě také jako kůže.

A jaká je tedy Violette Volynka? Je to elegantní & sofistikovaná variace na jedno téma o dvou tónech, jimiž jsou měkká, sladce kouřová kůže & lehce, podzimně švestkové fialky, ty které dnes, na začátku listopadu, kvetou a voní v mé zahradě...

Krásná vůně, podzimní.

/Jen k výdrži mám výtku - a to podstatnou; je opravdu nevalná./