Hermès

17. srpna 2014 13:36
Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 02. listopadu 2022 15:38

euridike Parádní popis - škoda, že nedrží, když složky jsou tak lákavé...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 02. listopadu 2022 16:34

Korsičanka 

Díky.

Já si na výdrž obecně obvykle nestěžuju, ale tady jsem byla docela nepříjemně překvapená, i ve srovnání s ostatními vůněmi Hermèssence, VV na mé kůži vydrží asi tři hodiny, ve vlasech/na oblečení déle, což mi připadá málo... Ale vůně sama o sobě je krásná. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 02. listopadu 2022 16:47

euridike No, já mám vůbec poslední dobou pocit, jako by to byl záměr parfumérů, že vůně nemá být přhnanou výdrží otravná. Ale u kůže je to neobvyklé. Třeba právě Guerlainův Oud Khôl, o němž je tu v jiném vlákně řeč, drží jak přibitý

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 02. listopadu 2022 20:09

Korsičanka 

Mijo, který ze tří oudů se ti líbí nejvíc? 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 02. listopadu 2022 20:59

woman27 Žádný Ten Oud Khôl se mi zdál zajímavý, proto šel na zápěstí, ale pak mě svou jednotvárností otravoval. Cherry Oud je pro mě moc líbivý a Oud Nude voněl po nějakém alkoholu, a to já nemusím Ale jednalo se pouze o 1 střik  na kartičku, takže to je subjektivní a pro ostatní nesměrodatné

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 03. listopadu 2022 10:53

Korsičanka 

Já kožené vůně příliš často nezkouším, myslím, že jsem do nich ještě nedorostla, ale na VV jsem byla zvědavá, odstřik jsem dostala od kamarádky, která mi při předávání hned hlásila: "Fakt krásná, ale vůbec nevydrží!" Tak je to možná jen námi... ;)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 03. listopadu 2022 10:57

euridike Já je naopak ráda, ale musí být aspoň trochu proměnlivé. Tak uvidíme:)

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 11. března 2023 18:49

Zkoušel (nebo viděl někde - s výjimkou butiku Hermès) někdo už novou zahradu?

Online Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 28. března 2023 14:38

Fleur Dnes jsem vyzkoušele Un Jardin à Cythère v Sephoře. Ze začátku jen poměrně ostré citrusy, po chvilce se k citrusům přidalo něco nepříjemně sladce páchnoucího a citrusy nabraly směr záchodového čističe. Za další chvíli to naštěstí zmizelo. Po dvou hodinách cítím, s nosem nalepeným na kůži, stopu citrusů a suché trávy. Napínám plachty a tenhle ostrov ráda opoustím.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 28. března 2023 19:29

Sweet Potato Děkuji! 

Škoda, já jsem znechuceně prchala už z té předposlední zahrady na laguně...

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 28. března 2023 22:43

Sweet Potato já ji vyzkoušela zrovna dnes a po pěkném úvodu trvajícím chvilku přišlo něco nepříjemné dřevitě sladkého, ale trvalo to jen moment a pak jsem nemohla odlepit nos. Jak jsem dojela domů, hned jsem objednala. ale já jsem asi jiný případ , ty ostatní zahrady nemůžu nosit, vadí mi

Online Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 29. března 2023 08:52

alibi Tak to ti přeju, ať ti dělá radost. Na mně po tom nepříjemně sladkém nezůstalo bohužel v podstatě nic, jen lehký citrus.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 31. března 2023 22:35

Sweet Potato koupila jsem Un Jardin à Cythère na Notinu, mají tam službu Try it first, tak jsem raději vzala se vzorkem. No a pojede zpátky. Jak zkouším, někde se mi tam objevil kmín a nemůžu se té halucinace zbavit. Takže teď mám místo suché trávy takové ty tlusté slané tyčinky posypané kmínem a citron. No nic. Ušetřím. 

Online Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 31. března 2023 23:32

alibi Tak on v těch letních suchých travách kmín může hrát výraznou roli. Znáš Romanci pro křídlovku? Tam je jedním z hlavních motivů. Pamatuju, že když jsem ji kdysi v -nácti četla poprvé, ten dojem horké letní noci s vůní kmínu byl strašně silný. S netakúplněvůní kmínu v kořence se mi to ovšem spojit nedokázalo. 

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 01. dubna 2023 00:14

Sweet Potato jj, snažila jsem se to s vůní travin spojit. Ale mám tam pořád ty tyčinky. Nejdřív mi to připadalo dost vtipný, ale po celém dni už mi to lezlo na nervy. Na škole jsme s kámoškou jely na vodu a věci měly schované v plastových sudech, ve kterých se skladovaly potraviny. Kámošky sud byl cítit česnekem. Ten můj sud byl od kmínu. Silná vůně. V té koncentrací dost otravná. A kmín umí být taky dost živočišný. No raději ji v pondělí vrátím.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 01. dubna 2023 08:45

alibi Moje dcera cítila kmín v Ninfeo Mio. Pořád to obsedantně komentovala, až jsem tam sama začala vnímat kmín v živočišné podobě (jako pot), takže vůně šla také pryč. 

Ze zahrad se mi naposledy líbila ta Jardin de Monsieur Li. Možná ji v létě zase po čase zopakuji.

Online jerry
Avatar
9012 příspěvků moje polička 03. dubna 2023 19:22

Tak mi to nedalo - a taky kmín, docela dost kmínu. Zkouším už druhý den a je to pořád stejné., hlavně v dojezdu dost velká syntetická divnota. Bohužel v mém případě fungije jeden z Murphyho zákonů: čím méně se mi vůně líbí, tím lépe a déle drží. 

Fleur Jediná zahrada, kterou jsem ráda nosila, byla Un Jardin Sur Le Toit. Sice nedržela, ale jako letní osvěžení byla moc příjemná.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 03. dubna 2023 21:24

Mně to taky nedalo a teď už tam mám ten kmín taky . Přitom při prvním zkoušení asi před týdnem jsem ho tam vůbec necítila a první fáze se suchou trávou se mi líbila. Ale je pravda, že v dojezdu je syntetiky víc než dost.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 04. dubna 2023 19:58

Un Jardin à Cythère 

Krém z citronu a bergamotu uprostřed suchých trav, ve kterých už také vnímám kmín. Na ohníčku ze dřeva olivovníků se pomalu praží pistácie, jejich zelená vůně se stává krémovější a sladší. A syntetičtější.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 04. dubna 2023 21:45

Prvé tri záhrady boli úžasné, ďalšie dve fajn, ale už nie natoľko, aby som ich aj nosila (ale asi by som unosila, keby som ich trebárs dostala), no som zvedavá na túto.