Hermès

17. srpna 2014 13:36
Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 21. března 2019 09:05

Fleur Skvělá recenze 

(kdyby ta vůně byla zklamání "jen" ve smyslu nijaké, tuctové vůně, nebylo by to zdaleka tak zajímavé  Celkem se teď ale bojím vůni vůbec zkoušet...)

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 21. března 2019 09:12

daniela Nenechej se ovlivnit. Já jsem ke zkoušení přistupovala s tím, že dosavadní reakce byly negativní, ale celou značku mám moc ráda a kolekci zahrad v drtivé většině také, takže se to třeba povede... No, nepovedlo se.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 21. března 2019 09:32

Fleur Zahrada jako skládka odpadků , vím, jak to myslíš, ta syntetika je "nepřehlédnutelná". Krásná recenze.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 21. března 2019 09:34

Fleur blackviolet Teď jsem na vůni dvojnásob zvědavá 

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 21. března 2019 09:39

daniela Určitě vyzkoušej, nedej se odradit. Zase taková katastrofa to není, ale na Hermès máme zkrátka vyšší měřítka .

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 21. března 2019 09:47

blackviolet Pravda, třeba bude záležet i na počasí a prostředí (letní vedro, dovolená u moře...)

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 21. března 2019 12:48

daniela ako, ak sa ti páči pôvodná Eau des Merveilles a Hermèssence Epice Marine a hľadáš niečo odľahčené a zelenšie na leto, v zmysle trošku rozčvachtanej zelene zo Sur le Toit, tak toto by teoreticky nemuselo byť úplne zlé.

Ako nie je to úplná katastrofa, len po tých prvých troch záhradách tie ďalšie tri už nejako buď  nedosahujú pôvodnú úroveň, alebo jednoducho čakáme stále viac, neviem.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 21. března 2019 13:17

daniela Rozčvachtanou zeleň ty, Dani, můžeš, ne?

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 21. března 2019 14:46

Korsičanka aj rozčvachtaná zeleň má miesto na svete

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 21. března 2019 15:07

slniecko Já vím - Vert de Fleur

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 21. března 2019 17:27

slniecko Zrovna Eau des Merveilles se mi nelíbí, spíše se mi líbily ty první Zahrady. Budu muset prostě vyzkoušet 

Korsičanka Jak se to vezme, vlahou zeleň nebo lopuchy u potoka můžu. Ale rozčvachtaná zeleň zní nelákavě. Vert de Fleur tam nepočítám 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 22. března 2019 12:06

Korsičanka to je ale úplne iný druh rozčvachtanej zelene. Aj rozčvachtaná zeleň má svoje nuansy!

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 22. března 2019 12:07

daniela je tam proste zeleň a k tomu je cítiť rozhodne to more. Uvidíš, čo to spraví na tebe.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 23. března 2019 18:10

Já teda musím říct, že jsem ji zatím zkoušela jen jednou, stříkla na ruku a rukáv svetru pak ještě tři dny moc hezky voněl.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 21:45

Rocabar: Vedená ako pánska, ale rozhodne vhodná (aj) pre dámy. Bergamotovo-citrusovo-bylinný úvod, prechádzajúci do jemne ihličnato-drevitých, jemne kožených tónov, doladených troškou fialky a asi polmetrákom benzoinu, ktorý ale paradoxne vôbec  nepôsobí ani ťažko, ani orientálne, zato príjemne, sladko, žiarivo, ako jantárový šperk na slnku. Podarené.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 29. května 2020 12:23

L´Ombre des Merveilles

Celou řadu des Merveilles sleduji (a ráda nosím) od roku 2004, kdy se objevila Eau des Merveilles. I nová odnož prozrazuje spřízněnost s ostatními verzemi nasládle pryskyřičným a slaně dřevitým závěrem, ale přesto je v něčem hodně jiná. Stín z názvu vůně je stínem, který vrhá za pravého poledne skalní převis na kamenité pláži u moře. Modrozelené vlny tříštící se o kameny jsou ledové, ale všechno kolem je rozpálené a vzduch je cítit solí. Ze škvíry mezi dvěma skalními bloky s neuvěřitelnou životaschopností vyrůstá jakýsi zelený keř, vydávající nasládlou vůni. Pobřeží v Bretani: divoké moře, vítr, slunce překrývané mraky, na dohled od skalnatého pobřeží řada šedých kamenů, mohou to být menhiry stejně jako náhrobky kdysi utonulých námořníků, z nichž jména už dávno ohladil déšť. A přesto je ta drsná krajina uklidňující, něčím jímavě blízká, stejně jako tahle vůně kontrastů, kterou prostupuje sladká tonka s lékořicovým podkresem a trpce svíravé čajové lístky se slaným kadidlem.

Na začátku jsem váhala, jestli se mi náhodou nelíbí jen proto, že "patří do rodiny", protože z řady des Merveilles jsem spotřebovala minimálně po jednom flakónu od každé vůně (ale třeba Eau des Merveilles jsem nakonec nosit přestala, protože na mně byla příliš dezinfekčně jódová). Ale ne, teď jsem si jistá, že právě ta kombinace slaných a sladkých tónů je tady dobře vyvážená trpkostí (ta se ale na někom může snadno zvrhnout v nepříjemnou čpavost). Na ruce krásnější než na papírku, z něhož jsem chvílemi cítila pendrekovou sladkost.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 29. května 2020 12:46

Fleur Hned bych jela do Bretaně, krásně jsi to napsala . Tento typ sladce slaných vůní moc nevyhledávám, ale díky tobě ho půjdu vyzkoušet. A řada des Merveilles je dobrá, vůbec myslím, že Hermès si drží vysokou úroveň.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 29. května 2020 13:18

blackviolet Také bych hned jela, ale co se dá dělat... Hermès mě sice už několikrát také zklamal (ta poslední "zahrada" se nepovedla), ale dlouhodobě je to opravdu jedna z mála značek, které nepodléhají za každou cenu módním trendům a drží laťku standardně vysoko.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 29. května 2020 16:14

Fleur Ta poslední zahrada, přesně! Ta se opravdu moc nepovedla a mně se podařilo to úplně vytěsnit.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 29. května 2020 17:39

Fleur blackviolet lebo to nie je záhrada, si myslím.

Ja by som ju unosila, ale záhrada to proste nie je.