Tom Ford

11. srpna 2014 17:43
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. března 2016 19:58
Reakce na Miru:

Stručně:
URBAN MUSK Tom Ford

prachově medový jasmín s delikátně opilou černou švestkou a decentně zkouřeným pižmem…

Je to teplé a měkoučké jako mohérový pléd,

je to smyslné jako olizování tekoucí čokolády z prstů…,

je to dráždivé, jako když pubescent pozoruje dívčí šatnu skrz klíčovou dírku…,

je to skrytě zvrhlé jako pohled kněze spočinuvší na mladé dívce…,

je to úplně normální, běžné, samozřejmé jako „chvilka“ ženy a muže, jejichž děti už mají také své rodiny…

Je to božské.

20/04/11

Jak ty to děláš, že dokážeš každého Forda tak dokonale rozpitvat? Ty ho máš fakt pod kůží. Konečně ji zkouším, abych měla původní bílou čtveřici uzavřenou a v podstatě zase nejsem schopná jí vystihnout lépe než ty. I když se mi White Suede pořád líbí nejvíc, Urban Musk je z bílé kolekce asi fordovsky nejzvrhlejší vůně v pozitivním smyslu slova. Na začátku osvěží pikantní pepř, který se rozpustí ve slivovicové lázni a objetí dvou rozpálených těl - nevím, jestli to dělá jen to mošusové semínko s kmínem nebo i nějaká další složka, ale fakt tam je to lidské teplo cítit. V další fázi švestka medově zesládne a spojí se s nazelenalým jasmínem, aby se nakonec proměnila v nadýchanou sladkou pižmovku s bílým semišem, prohřátou kadidlem. Jo, Lutens se může jít s Koublaiem zahrabat, tohle pižmo má koule !

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. dubna 2016 23:25

Oud Fleur

Na fordovské poměry bych řekla, že je Oud Fleur poměrně krotkou oudovkou. Oud v ní zavoní lehce medicinálně jen v první fázi společně se štiplavým kardamomem, jiskřivým zázvorem, nasládlou, příjemně živočišnou skořicí a limonádovým růžovým pepřem. Poté ustoupí o krok do pozadí a nechá zpoza suchého šafránového prachu vynořit tureckou růži s její typickou jemně kořeněnou červenoovocnou vůní.

Po rozvonění růži doplní pačuli společně s broskvovou vonokvětkou a dodá jí hebkou sametovost. Vlažné, lehce mazlavé kadidlo, suchá kouřovost labdana, živočišné kastoreum s kůží a ambra v základu ji zase posunou temnějším orientálním směrem. A musím potvrdit i tu zmínku jerry o Kalematu. V úplném dojezdu se totiž ještě objeví akord zkaramelizovaných datlí, který jej v kombinaci s ambrou vzdáleně připomene. Akorát Kalemat je asi tak desetkrát sladší.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. dubna 2016 21:59
Reakce na blackviolet:

Soleil Blanc

Vůně z ranku těch letních, plážových, která má navodit pocit horkého léta a slunce.

Na začátku se rychle mihne čerstvě rozkrojená limetka, ale pak už tu máme krém na opalování, je v něm kokos, banán, bílé květiny a čisťounké bílé pižmo s trochou sladké vanilky, a přenese nás na krásnou pláž někde v jižním Pacifiku (trochu luxusu musí být) s jemným bílým pískem. Slunce svítí, krém na natřené kůži se zahřívá, jemný vánek k nám přináší vůni tropických květin a my si přejeme, abychom tenhle ráj na zemi nikdy nemuseli opustit.

Pěkná vůně, ale od Toma by člověk přece jenom čekal něco víc originálního.

Dnes jsem ji vyzkoušela a na začátku jsem v ní kromě té limetky cítila i sladkou mandarinku, pak ty slunečné a písečné tóny, bílé květiny, kokosovou gardénii/tiaré s nazelenalými podtóny, opalovací krém a bílé pižmo. No jednou stranou musím taky potvrdit, že pojetím/myšlenkou to možná tentokrát není až tak originální, ale rozhodně z ní mám mnohem lepší dojem než z Venetian Bergamot nebo Fleur de Portofino. Jsem si jistá, že Miru se bude určitě moc líbit.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. dubna 2016 04:48
Reakce na wendulka:

...uaaaaá! To chciiii zkusuuusiiit

Vendulko, podle toho, jak o ní píšeš, mi naskočila jedna z nejkrásnějších gardéniových vůní - 

Monyette Paris.

Takže kdyby to vonělo podobně, ale s Tomovým rukopisem.!

Děkuju, že na mě myslíš

Offline bubena
Avatar
143 příspěvků moje polička 28. dubna 2016 11:03

ja som ju vcera skusila,ale absolutne sa mi nepacila,dokonca mi vadila na ruke.Nic nove

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. dubna 2016 14:20
Reakce na Miru:

Monyette Paris bohužel neznám, tak tohle srovnání nemůžu posoudit, ale jelikož vím, že pokud se mi jakýkoliv Ford líbí, tak Tobě taky, tak si nešlo na Tebe nevzpomenout.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. dubna 2016 14:21
Reakce na wendulka:

...tak nevim, jestli mám byt rada nebo nerada...., chci říct' - jak to půjde, zkusím určitě

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 16. května 2016 15:07

A hele. Kde je Miru? 

(vypadá báječně a jestli bude podle složení taková, jakou si ji ideálně představuju, tak na ni mám vyloženě chuť) 

Složení: hořký pomeranč, růžový pepř, cypřiš, pavoučí lilie, tuberoza, vanilka, kaštanový krém, pačuli a orchidej.

(zdroj: dailyluxury.it)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 16. května 2016 15:28
Reakce na domenica:

...pokud tam tuberózy nebude přespřílis a pokud bude vůně dostatečne hutná, bude skvostná.!

No, já bych tu byla...,

...jen ten vzorek někde schrastit

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 16. května 2016 15:57
Reakce na Miru:

Bude v prodeji od července a má jít o letní verzi Black Orchid

http://www.nstperfume.com/2016/05/16/tom-ford-orchid-soleil-new-fragrance/

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 16. května 2016 16:09
Reakce na blackviolet:

...aha...

Mmch, krásná nude barva flakonu.!

Hm, já bych to, než jako letní verzi, viděla na ten kaštanový krém, hustý tmavý, lehce dekadentní a přesto se slunečními paprsky šimrajicimi pod sukní....

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 16. května 2016 16:18
Reakce na Miru:

Taky bych to viděla spíš na podzim, poslední letní paprsky a ve vzduchu už vůně podzimu, ranní mrazíky a kaštanový krém v čokoládě...

www.haindl.co.at

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 16. května 2016 16:36
Reakce na blackviolet:

...nebo nějak takhle, ty barvné tóny...

Tom Ford

Salvatore Ferragamo Spring 2013

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. května 2016 17:58
Reakce na domenica:

Prodavač v Berlíně se o ní minulý víkend zmiňoval. Prý má vystřídat Saharu Noir, která měla původně "nahradit" Amber Absolute, ale na to byla pro zákazníky moc drsná a tolik se neprodávala, takže půjde ven.

A v Private Blend prý zase bude v té asijské kolekci končit Fleur de Chine.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 16. května 2016 18:22
Reakce na domenica:

Ta barva flakónu je dokonalá a i složení nevypadá marně . Jeden z odstínů růžové, která letos letí - pudrová. Ta mi sice nejde k barvě vlasů ani očí, ale na flakónu bych ji snesla .

Já od Forda zkoušela naposledy Neroli Portofino Forte. Vůně je to moc pěkná, hodně podobná základní verzi, ale nechápu tu cenu....

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 16. května 2016 19:16
Reakce na wendulka:

Sahara Noir??? Prečooo????

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 16. května 2016 19:28

Taky nechápu... Takový krásný kadidlo. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. května 2016 20:07
Reakce na slniecko:

No jo, to není rok, aby něco nevyhodili ven. Koncem loňského roku vlastně totálně rozbili kolekci Jardin Noir a vyrábí se dál už jen Café Rose, která se jako jediná u zákazníků chytla. Ty ostatní tři kytky se už jen doprodávají. Jako souhlasím, ta Café Rose je z těch čtyř nejlepší, ale líbil se mi i ten narcis Jonquille de Nuit a ani Lys Fume není špatná. Jen Ombre de Hyacinth nelituju a nepřekvapilo mě, že si až tolik zastánců nenašla.

Koncert Estée Lauder holt jede podle stejně tvrdých pravidel jako LMVH.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. května 2016 11:37
Reakce na wendulka:

tie 4 som ani nestihla vyskúšať

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. srpna 2016 22:56

 Black Orchid Voile de Fleur

Klasická Black Orchid je pro mě nenositelná zejména kvůli okurkovému láku, který se mi do ní vkrádá, ale i kvůli ne úplně hezkým zemitým tónům s rybízem v úvodu. To tahle verze je jiné kafe. Po okurkách ani památky a dokonce i ten černý rybíz tu působí příjemně ve formě lehce přislazeného džusu. Gardénie se tu rovněž chová krotce a oproti klasice je kromě květinově sladké orchideje obohacená o stejně přívětivou lilii a karamelovou vůni zimolezu.

Spojujícím bodem s klasikou je samozřejmě v první fázi lanýžový tón, zde ozvláštněný kořenitými pečenými švestkami. Další příbuzenství vykáže až v typicky temně sladkém pačuliovém základu se špetkou teplého kadidla. Avšak i ten se přece jen mírně odlišuje a to sklenicí teplého mléka se skořicí, což je další věc, kterou mi rovněž přijde mnohem zajímavější. Proto mi hlava nějak nebere, proč z ní Tom udělal jen limitku.