Tom Ford

11. srpna 2014 17:43
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. února 2017 20:32
Reakce na RoSa:

Já jí zkoušela včera poprvé na těch Příkopech taky. Ta úvodní fáze s galbanem a hyacintem se mi líbila, ačkoliv jsem si taky částečně vzpomněla na Chanel. Ale jak obojí vyprchalo, už to taková hitparáda nebyla. Nicméně se k ní asi ještě znovu vrátím, protože včera jsem toho na sebe naplácala docela dost.

Pak jsem ji viděla i v tom Palladiu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. února 2017 21:57
Reakce na blackviolet:

Velvet Orchid Lumière 

Lumière je lehčí a květinovější verzí Velvet Orchid. Už začátek je svěžejší, víc citrusový a s bílým rumem místo toho, co zrál v sudu pro VO. Je jasné, že tady budou vynechány ty temnější tóny, ale to už napovídá její název - Lumière - a tak taky působí. Potkáme tady nám už známou orchidej a med, růži a jasmín. Chybí tady dřevité, pryskyřicové a zakouřené tóny, chybí i sladký pomerančový květ. Vůně zůstane květinově medová s krémovou balzamickou vanilkou, lehce semišovým labdanem a hoblinkou světlého dřeva.

Je sice líbivá, ale nejsou tady právě ty tóny, které VO dělaly zajímavou, takže možná verze pro ty, kterým u její starší sestry něco vadilo. Výdrž je dobrá, ale zdá se mi, že do prostoru jde o něco méně. Flakonek je na rozdíl od VO matný, nápis Lumière je pouze na spodní straně.

A ještě jedna zajímavost, VOL je o něco levnější než VO.

Už jsem jí taky prozkoušela. Ze začátku je skutečně odlehčenější verzí Velvet Orchid se svěžejším citrusovým úvodem a jen pár kapkami bílého rumu s medem, orchidejí, jasmínem a růží. I ten sladký pomerančový květ tam mám pořád. Každopádně ta hustá tmavá čokoláda je pryč stejně jako pryskyřičnaté tóny. Co je ovšem horší, že pačuli v základu na mně má tendenci malinko tlít a cítím v něm stejný okurkový lák, který mi vadí na začátku klasické Black Orchid.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. března 2017 14:21

Ombre Leather 16

Bezprostředně po nástřiku zavoní důvěrně známá šťavnatá fialka s podtóny kandovaného ovoce z Black Violet, jen zároveň trochu zelenější. Bohužel je však během chvilky zcela pohlcena dekadentním týpkem v dehtově zakouřené kožené bundě a lehce zaprášenými botami. Teprve po rozvonění bundu rozepne a ukáže se, že má pod ní bílou košili se sametově zelenou vestou. Jo, kdyby se Black Violet ještě vyráběla, Ombre Leather 16 by byla jejím pánským protikladem. Zároveň je to asi první vůně, u níž si úplně živě dovedu představit, že by se s ní mohl vonět i sám Tom.

(https://c1.staticflickr.com)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. července 2017 18:22

Zkoušel někdo Black Orchid EDT, prosím?

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. července 2017 19:42
Reakce na Dalia:

Ano, je hezčí, a bez okurek

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. července 2017 19:48
Reakce na Miru:

Děkuji!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 12:20

7. září, den po přehlídce Podzim/Zima 2018 v rámci Týdne módy v New Yorku chystá Tom uvést novinku v řadě Private Blend, která upoutá pozornost už jen samotným názvem.

Jmenuje se totiž Fucking Fabulous.

Podle Harpers Bazaar má jít o sexy odvážnou vůni se zemitými tóny, věrné typickému stylu Toma Forda, přičemž hlavními složkami mají být hořká mandle, tonka, kosatcový kořen, kůže, kašmeran a šalvěj muškátová.

Bohužel se ale jedná jen o limitovanou edici, která bude dostupná pouze na oficiálních stránkách značky a v buticích Tom Ford. A exkluzivní dostupnosti bude odpovídat i exkluzivní cena. 50 ml flakon má stát 310 dolarů a luxusní kožené provedené v témže objemu 495 dolarů.

Nejbližší možnost vyzkoušení tak skýtá pouze jeho značkový obchod v Mnichově na Falckenbergstraße 9.

Online slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 13:39
Reakce na wendulka:

Uaaaa, tak toto potrebujem, aj keby malo ísť len o prázdny flakón s nejakým zvyškom na dne.

Jedine v Mníchove - to v rámci Európy, albo v rámci sveta?

Kto sa chystá do Mníchova? Mníchov je pekné mesto, ako výletný bod odporúčam  !!!

(A idem si niekde splašiť aj Sex Pistos od ELDO so starým názvom, aj ked to patrí do inej témy....)...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 13:50
Reakce na slniecko:

Nejblíž pro nás v rámci Evropy.

Já bych jela hned, ještě jsem tam nebyla. No další dovolenou na září po té, co jsem si vydyndala Nobile 1942 v Brně, už asi fakt neukecám.

To složení právě že vypadá náramně lákavě.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 16:15
Reakce na wendulka:

Jo, to složení vypadá fu... ehm zatraceně dobře (pokud to nepřehnal s kašmeranem, ale u něho i tohle může být zajímavé). Musím vyzkoušet a doufám, že na ni někde narazím.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 12. zaří 2017 21:39

Black Orchid (Eau de Parfum) 

1. zkouška ve velkém vedru:

bergamot, kadidlo, pačuli... cukr a guma. sila typu Angel, ale ten mi negumovati... vydrz dobra, na zaver sladka korenena vanilka, prijemna

2. zkouška v chladu: rozinky? višně v rumu! květiny, silně. intenzivní rumovo-květinová vůně, později se přidá i vanilka a santal. okouzlující směs.. a tentokrát žádná guma. 

a vůbec žádná čokoláda:-( krémově vanilkové hutné květiny, které drží minimálně 12 hodin, úžasný

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 12. zaří 2017 21:43

Jasmin Rouge 

agresivní jasmínová vůně, 

časem se trochu umoudří a prohřeje, možná pustí ke slovu i jiné květy... ale na mě je to příliš.

druhá zkouška v chladnu:

u nějaké vůně psala barbucha, že padla do jasmínového keře a omdlela. tak to by mohla být zrovna tahleta:-) jasmín je sice neindolický, ovšem je ho brutální nálož. opravdu jasmínový keř v plném květu. nic jiného se přes něj nedostane (pokud tam vůbec něco je:-)

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 03. října 2017 14:49

Fucking Fabulous

V butiku Tom Ford.

SA snímá z regálu matný černý flakon jako by to byl svatý grál. Jeden střik na testovací kartu a první dojmy. Na začátku je záblesk svěžesti, ale jenom se mihne. Pak už je tu sladká krémová tonka a kůže, masivní černá, třeba na kabelku. Trochu mandle a stopové množství kosatce.

Vzorky samozřejmě nejsou. A jestli se prodává? Zákazníci jim málem trhají ruce. Zásoba se vyprodá během několika hodin. Bez zkoušení, Tom má přece spoustu fanoušků a navíc je to limitka pouze pro butiky, tedy velmi exkluzivní, klenot do sbírky každého sběratele. Za asi deset minut, které jsem v butiku strávila, se opět jedna prodala. Jedna zákaznice si ji nechala přihodit k nákupu.

Já ale potřebuju vyzkoušet a zkoumat. Popadnu flakon a nastříkám si celé předloktí, ať to zkoušení stojí zato,  a vydávám se do víru velkoměsta. Však se pro ni můžu ještě vrátit, kdyby...  Kdyby se ukázalo, že je opravdu tak fabulous.

I na kůži cítím hlavně krémovou tonku a kůži. Pořád stejně. Vydržela sice do večera, ale byla hodně tělová.

Tak jsem se nakonec nevrátila. Vůně je to pěkná, ale pro mě ne fucking fabulous.

Na kartičce zůstal dřevitý kašmeran se stopou tonky.

Online Sweet Potato
Avatar
34793 příspěvků moje polička 05. října 2017 08:45

Podstrčila jsem včera svému muži papírek mohutně zmáčený Tuscano Leather. První reakcí bylo bohatýrské "Hepčí!" Následovalo přidušené huhlání a nevěřícné "To se mám jako polejvat...."nedořekl, protože patrně zahlédl svit v mých očích. Opatrně znovu nasál:" cítím ňákej dehet!" Po mém vysvětlování, že by to samozřejmě musel vyzkoušet na vlastní kůži, vyskočil z gauče a zamkl se v koupelně. 

Online slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 05. října 2017 10:33
Reakce na Sweet Potato:

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. října 2017 22:59
Reakce na blackviolet:

Hm, tak moje zvědavost tímto opadla.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. října 2017 23:18
Reakce na Sweet Potato:

No ale obávám se, že pokud na něj takto zapůsobila Tuscan Leather, tak East India mu způsobí možná ještě větší trauma.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 22:05

Tobacco Vanille

zelená-vanilka-surové tabákové listy. zelená rychle zmizí. přetrvává ostře štiplavý tabák s hřebíčkem a sladká vanilka. krása. spíš pánská.

a na mně je teda hodně tabáková.

hřebíček, hřebíček.. to se mi moc líbí! kterého pána bych jí navoněla?:D

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. února 2018 11:37

Vert de Fleur

Má být novou interpretací klasických zelených vůní ze 70. let. V úvodní fázi svádí těžký souboj až narkoticky hořké galbanum s hyacintem za dozoru příjemně svíravého bergamotu a neroli. Ten hyacint ještě prohrává. Jakmile však galbanum vyklidí pole a přijde ho povzbudit olejnatá růže se zeleným jasmínem, hyacint se přece jen vzpamatuje a vy se tak přece jen dočkáte zelené kytice na mechovém podkladu, přikrytém kouřovým obláčkem vetiveru.

Fucking Fabulous

V úvodu se mísí kafrová svěžest s bylinně citrusovými tóny šalvěje muškátové. A pak se to nějak díky kombinaci tonky, kůže a značně přehnané dávce kašmeranu zvrhne v poněkud svérázné hrátky dvou lidských těl v kůži, která na sebe místo šlehačky patlají mandlový krém a kosatcový pudr, mísící se slanými krůpějemi potu. Tohle není fucking fabulous, to je fucking crazy.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 03. února 2018 11:46

wendulka 

...obě dvě vůně zní ve Tvém podání velmi zajímavě.!