Tom Ford

11. srpna 2014 17:43
Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 05. listopadu 2014 07:48
Reakce na RoSa:

...jo, Cernovlaska - to je za odmenu, cist jeji tvorbu.!

Dokonale....

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 06. listopadu 2014 18:20

Na Parfums.cz se objevily vůně řady Private Blend - i ve 100ml a 250ml

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 06. listopadu 2014 19:15

Tip - sestříkat se Sahara Noir, dát si vydatnou sprchu a asi tak po hodině budete vonět jak čerstvě polití Sycomore

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 18. prosince 2014 12:53

Překvapilo mě, že v nabídce Elnino je u Neroli Portofino (Private Blend) kromě velikosti 50 a 100ml také velikost 30ml, má s tím někdo zkušenost, jak to vypadá? 

http://www.parfemy-elnino.cz/tom-ford-neroli-portofino

Offline Venea
Avatar
170 příspěvků moje polička 18. prosince 2014 14:25
Reakce na daniela:

podle obrázků na internetu by to mělo vypadat stejně, ale osobní zkušenost nemám, je to ale celkem roztomilé že?

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 18. prosince 2014 14:39
Reakce na daniela:

S tímhle balením jsem se setkala ve Francii. Vypadá podobně jako větší velikosti, jen je adekvátně nižší.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 18. prosince 2014 14:52

Aha, děkuju, to vypadá opravdu roztomile 

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 23. ledna 2015 23:14
Reakce na zdensy:

Tip - sestříkat se Sahara Noir, dát si vydatnou sprchu a asi tak po hodině budete vonět jak čerstvě polití Sycomore

já se sestříkám Saharou Noir, dám vydatnou sprchu a dalších několik hodin pořád voním krásnou tatínkovou kalafunou....nostalgie jak vyšitá.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. března 2015 15:58

Fleur de Chine

Když jsem tuhle vůni zkoušela v Paříži v době jejího čerstvého uvedení, sice se mi líbila, ovšem přišla mi na Forda poměrně lehká. Začíná totiž jiskřivými aldehydy a svěžestí broskvového čaje. Během chvilky se však dostává do popředí šťavnatá švestka a krémová magnólie. Ta sice má citrusové podtóny, ale vůbec nejsou řezavé jako v Eau de Magnolia, jen příjemně osvěžují.

Ke švestce se po rozvonění přidá medovost benzoinu a přemění ji tak na částečně kandovanou a společně s jemně sametovými tóny chypre vás možná donutí vzpomenout si na Black Violet. Narozdíl od ní ji však navíc doplňují tmavá dřeva s lehce doutnajícím styraxem a přece jen vytvoří podobnou hru šerosvitu jako v případě Shanghai Lily, i když v odlehčenější verzi.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 04. května 2015 21:08

Tom Ford Noir Pour Femme

Dámská verze vůně Noir, koncentrace EDP, reklamní tváří je modelka Lara Stone.

Složení není uvedeno zatím ani na oficiálních stránkách, možnost předobjednávky 30 ml balení.

(zdroj fragrantica. com)

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 04. května 2015 21:34

(zdroj FB Tom Ford)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 05. května 2015 06:31
Reakce na cinkja:

...asi umřu.!

Aaaaáách...

(máte někdo toho mega omdlévajícího smajlíka.?...)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 05. května 2015 11:12

...tak jsem sjela pár fotografií

Inez van Lamsweerde and Vinoodh  Matadin a

z nich stříká

chtíč.

Všeho druhu...

...jistá vnitřní neuchopitelná síla, tvrdost, přímost.

Vždy je výraz modelky jasný, víte, co vám chce říci,

a/ale pod ním/pod tím pohledem(ať už vypráví cokoliv...)

je pořád ten

chtíč.

A focené modelky jsou si toho všeho vědomy a užívají si to.

Je to poznat.

Fotografie Inez van Lamsweerde and Vinoodh  Matadin

mluví.

...oni umí z fotografované ženy dostat část jejího nenakašírovaného/nehlídaného charakteru.

Takové přesně ohraničené emoce.

Tom Ford - to jsou emoce v lahvích.

Jenže když se navoníte, ty event. emoce jsou jakoby všude, obklopí vás...

Emoce z fotografií Inez Vinoodh jsou zkrocené, a pojmenované...

Mistrovské.!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. května 2015 12:22

Ja by som TAK CHCELA VEDIEŤ, kde tých Fordv v Čechách vyrábajú...nech sa tam presťahujem......

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 05. května 2015 17:00
Reakce na slniecko:

Nevyrábějí, jen čepují do obalů :-) Je to někde na jihu Čech.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 05. května 2015 17:10

...do téhle novinky bych šla naslepo.

Nevíte někdo, kolik stojí nebo mohla by event. ta 30tka stát.?

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 05. května 2015 17:57
Reakce na Miru:

Na oficiálních stránkách je možná předbjednávka - 30 ml za 80 dolarů .

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 05. května 2015 18:32
Reakce na cinkja:

...dêkuji

Ale - skoro dva tisíce za 30tku.?, nic pro mě...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. května 2015 21:23

Tobacco Oud

Jelikož Fordova Tobacco Vanille je pro mě víc o vanilce než o tabáku, byla jsem na tuhle vůni docela zvědavá, i když v kombinaci s oudem ho obecně zrovna nemusím. A Tobacco Oud mě mile překvapila hned v začátku, jelikož mě přišla pozdravit propolisová ambra s labdanem z Amber Absolute. A i nadále pokračovala v tradičním fordovském duchu: během několika minut se připojil kumarin s vůní vanilky a připáleného karamelu a mandlí a až do konce udržuje v Tobacco Oud moc příjemný tmavě sladký tón.

Samotný tabák se objevil až po rozvonění a nutno říct, že je hodně specifický. Chvilku to vypadalo na surový aromatický tabák. Ten se však s tóny pačuli velmi rychle změnil na popel, odklepávaný z doutníku. Oud jako takový se mi až na tu jeho koženost zde jeví jako poměrně krotký. Za hřejivou, ale příjemnou živočišnost v této fázi je podle mě zodpovědné spíš kastoreum. Celkově tak tahle vůně s ohromující intenzitou a výdrží vyvolává dojem italského elegána v pánském klubu, který si v koženém křesle popíjí kořeněnou whiskey a k tomu pokuřuje doutník.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. července 2015 22:57

Jasmin Rouge

S jasmínovými vůněmi si rozumím málokdy a Fordův jasmín k nim bohužel nepatří. Nevadí mi ta jeho nazelenost, on je na mně totiž příšerně gumový. A gumě to teda s citrusy, kardamomem a teplou prachovou skořicí příliš nesluší. Když se k nim pak po rozvonění přidá ylang, vonící po nahnilých banánových slupkách a trocha živočišné kůže, vypadá to pokaždé, že dílo zkázy je dokonáno.

Jenže pak najednou střih, jasmín zaleze, ylang se umravní a ukáže svou příjemnou tropicky hřejivou stránku. Vedle něj se zjeví ovocná tuberóza s vanilkou a strouhaným kokosem a najednou je tu ta zlatavá slunečná vůně, o níž psala Miru. Na druhou stranu ale zrovna tak podobně na mně v této fázi voní Aloha Tiaré (Comptoir Sud Pacifique), která je podstatně levnější a nijak mi na kůži nezlobí ani v první půlce.