Tom Ford

11. srpna 2014 17:43
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. zaří 2016 11:05

Hurá, další Orchidej. Má být uvedená na trh v listopadu. I když ten rum ve složení vypadá docela zajímavě, ale škoda, že je jen v hlavě. Každopádně určitě ráda vyzkouším- předpokládám, že do Vánoc by mohla dorazit i do Prahy.

hlava: italský bergamot, mandarinka, med, rum

srdce: jasmín, růže, orchidej

základ: santalové dřevo, myrha, vanilka

http://www.parfumanie.cz/database/detail/velvet-orchid-lumiere-tom-ford

Offline Miru
Avatar
13847 příspěvků moje polička 14. zaří 2016 14:21
Reakce na wendulka:

Musim zkusit.! Doufam, ze bude lepší než klasika Velvet Orchid, ta je na mně taková nevyhraněná...?.

Mmch - na elninu mají Venetian Bergamot a  Orchid Soleil...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 25. října 2016 16:03

Mám blbý dotaz: Shanghai Lily se přestala vyrábět? Četla jsem nějaké zvěsti a já ji asi budu potřebovat

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 25. října 2016 20:19
Reakce na Miru:

Orchid Soleil na mě neskutečně puchla. Zlatý London, kdyby mi někdo dal na vybranou z těchto dvou, jako že jednou z nich se fakt navonět musím, tak za London mu utrhám ruce. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 25. října 2016 20:22

Vůbec si říkám, že přesně teď je čas na to, zkusit London znovu. V tomhle počasí. A docela se na to těším a jsem zvědavá. 

Offline Miru
Avatar
13847 příspěvků moje polička 25. října 2016 20:29
Reakce na Ellen:

...jsem nešťastná, že jeho výroba skončila...

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 25. října 2016 20:31
Reakce na Miru:

London skončil??? 

Tak to si honem s tím znovu-zkoušením přichvátnu, protože i když jsem ho de facto pohaněla, stejně mi nejde z hlavy už půl roku...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. října 2016 23:13
Reakce na Evanilla:

No původní informace byla taková, že z té asijské orientální kolekce měla zůstat jenom Plum Japonais, ale zatím byla oficiálně ukončena výroba a zmizela ze stránek jen Fleur de Chine. Tak možná to přehodnotili.

Ellen: Je to tak. London už se taky přestal vyrábět.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 26. října 2016 07:44
Reakce na wendulka:

Dekuju... Jeste ji budu testovat, vcera odpoledne na mne vonela krasne liliove az karafiatove, ale vecer jsem citila jen samy hrebicek...

Offline Miru
Avatar
13847 příspěvků moje polička 27. listopadu 2016 07:42

...zkoušel už někdo tu 

Velvet Orchid Lumiere.?...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. prosince 2016 20:01

Noir Extreme

Pánská verze je stejně povedená jako ta dámská. Společným bodem v úvodu je šťavnatá mandarinka a sladký pomerančový květ s tónem lesních jahod, na rozdíl od ní je ale víc kořenitá s pomocí bylinného šafránu, jemně štiplavého kardamomu a suché dřevitosti muškátového oříšku. Dezert pro pány je ovšem malinko jiný.

Tenhle už je vyloženě pistáciový, žádný perník, ani kondenzované mléko či bílá čokoláda. Místo toho je postrouhaný citronovou kůrou a plněný našlehaným vanilkovým krémem. Základ má ambrově-dřevitý. Chválím jak intenzitu, tak i výdrž. A v žádném případě bych ji nevyhraňovala pouze mužům, neznat její zařazení, považovala bych ji totiž normálně za dámskou.

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 14. ledna 2017 20:22

Velvet Orchid Lumière 

Lumière je lehčí a květinovější verzí Velvet Orchid. Už začátek je svěžejší, víc citrusový a s bílým rumem místo toho, co zrál v sudu pro VO. Je jasné, že tady budou vynechány ty temnější tóny, ale to už napovídá její název - Lumière - a tak taky působí. Potkáme tady nám už známou orchidej a med, růži a jasmín. Chybí tady dřevité, pryskyřicové a zakouřené tóny, chybí i sladký pomerančový květ. Vůně zůstane květinově medová s krémovou balzamickou vanilkou, lehce semišovým labdanem a hoblinkou světlého dřeva.

Je sice líbivá, ale nejsou tady právě ty tóny, které VO dělaly zajímavou, takže možná verze pro ty, kterým u její starší sestry něco vadilo. Výdrž je dobrá, ale zdá se mi, že do prostoru jde o něco méně. Flakonek je na rozdíl od VO matný, nápis Lumière je pouze na spodní straně.

A ještě jedna zajímavost, VOL je o něco levnější než VO.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. ledna 2017 22:51
Reakce na blackviolet:

No...ale zase to zní nadějněji než Orchid Soleil.

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 14. ledna 2017 23:04
Reakce na wendulka:

Tak to určitě . Lumière je pěkná vůně. Mně se líbí, i když to tak možná nevyznělo, ale zůstanu u VO, je přece jenom taková hlubší.

Offline RoSa
Avatar
8175 příspěvků moje polička 31. ledna 2017 00:01

Kde se dá v CZ vyzkoušet (a příp. koupit) ta Vert Boheme?

Offline Miru
Avatar
13847 příspěvků moje polička 31. ledna 2017 07:49
Reakce na RoSa:

Douglas

Offline RoSa
Avatar
8175 příspěvků moje polička 31. ledna 2017 08:06
Reakce na Miru:

fakt? i tuhle řadu? tak vyzkouším - díky!

Offline Miru
Avatar
13847 příspěvků moje polička 31. ledna 2017 08:09
Reakce na RoSa:

Jo, tam jsem je zkoušela, jak se jde k Paladiu

Offline Linda
Avatar
73 příspěvků moje polička 31. ledna 2017 09:49

V Douglasu, ale jen Na Příkopech.

Offline RoSa
Avatar
8175 příspěvků moje polička 01. února 2017 20:23
Reakce na Miru:

Dnes jsem měla cestu kolem. Vyzkoušeno.

Noooo.... taková trochu drahá Cristallka... ale vynikající výdrž má, to jo!