Tom Ford

11. srpna 2014 17:43
Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 10. zaří 2015 17:45

Jak asi voní 'London'? Koukám, že se objevil na Parfums, podle složení to ale bude možná víc pro pány než pro dámy...? 

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 10. zaří 2015 21:32
Reakce na daniela:

Naslepo nedoporučuju - na mě převážil oud fekálního ražení.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 12:43
Reakce na jerry:

Jej, naslepo bych do něj nešla (kvůli ceně), ale možná do budoucna bych o něm uvažovala... no nazdar, pod názvem London jsem si představila něco decentnějšího 

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 13:38
Reakce na daniela:

To já původně taky. Připouštím, že začátek byl pěkný (sladké perníčkové koření s kůží), ale pak přišel Londýn z doby, kdy ještě neměl městskou kanalizaci...

Pro mě je to nejdivnější z vyzkoušených fordovek.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 13:42
Reakce na jerry:

Divnější než Patchouli Absolu? 

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 13:44
Reakce na daniela:

Jo...a to už je co říct.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 13:54
Reakce na jerry:

Tak to jsem na ni zvědavá, až bude někde vzorek, skočím po něm, pokud ji teda někdo statečně nepořídí a nepřinese někdy na sraz 

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 14:01
Reakce na daniela:

Možná by ji mohli mít i v Douglasu na Příkopech.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. zaří 2015 14:56
Reakce na daniela:

Nejen na jerry převážil fekální oud s gumový šáfranem. V pátek jsem si ji byla v Douglasu znovu připomenout a zase to tam bylo. Myslím, že tady se Tom Ford spíš než obraz samotného Londýna, rozhodl podat výjev londýnské stoky plné splašků a spálených dřev. Bez vyzkoušení v žádném případě nekupovat a stejně si myslím, že to nebude nic pro tebe, tohle by se mohlo líbit leda deradovi.

Jinak Patchouli Absolu mi divná nepřijde, ani na Fordovku.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 14. zaří 2015 17:33
Reakce na wendulka:

Teda, zní to čím dál zajímavěji (rozhodně ale ne na zakoupení, neboj :-) ) 

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 14. zaří 2015 19:19

...pche...

Londýn, ponurý, vlhký, deštivý, detektivky, podsvětí, aristokracie, boháči...

...ta vůně musí mít grády.!

Taky mě zajímá.!

Tom je stejně bourák!...

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 16. zaří 2015 20:01

To jsem velmi zvědavá, ale než já se k vyzkoušení dopracuju...

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 27. prosince 2015 19:44

Noir pour Femme

Poprvé jsem ji zkusila nedlouho po té, kdy se objevila a to byla chyba, protože ještě bylo teplo, jelikož Noir pour Femme je gurmánka a potřebuje spíš nižší teploty, aby ukázala naplno svůj potenciál a že to teda umí. Začíná svěží mandarinkovou šťávou, kandovanou pomerančovou kůrou, jiskřivým zázvorem a sladkým pomerančovým květem s podtónem jesních jahod. A pak už se rozjíždí naplno gurmánská jízda, o níž psala už Miru.

Pod nos vám někdo naservíroval křehký tmavý perník, politý vydatným množstvím kondenzovaného mléka a bílé čokolády a kromě již zmiňovaného zázvoru jej posypeme ještě pikantním kardamomem a nastrouhanými pistáciemi. A celý tenhle lahodný dezert nám prohřívá palčivá ambra s citrusově pryskyřičnatým mastixem. Vůně vytváří kolem nositelky nádherný obláček a drží několik hodin. Jen tak dál.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 25. ledna 2016 22:51

Tobacco Vanille

Můj problém s touhle vůní spočívá v tom, že jsem od ní čekala podle složení mnohem víc tabáku. Nejprve vás přivítá směs vánočního koření (pikantní zázvor a teplá skořice s hřebíčkem) a hromádka sušeného aromatického tabáku. Jenže on se mi vzápětí začne ztrácet v záplavě medu, mandlové tonky a nadýchané vanilky.

A nakonec to vždycky dopadne tak, že mi z té medovo-vanilkové lázně vyplavou sušené švestky, o nichž píše jerry, což je sice pěkné a povedené, ale já bych přece jen radši ten tabák. V tabákovém ohledu mi přijde o chlup lepší její cenově příznivější dvojník Tabac Rouge (Phaedon), taky je o něco méně sladký, a potom ještě Tauerova Vanilla Flash. Na druhou stranu, kdo rád gurmánskou vanilku, tak tomu zase bude víc vyhovovat Ford.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 01. února 2016 23:03

Fleur de Portofino

Když jsem loni na jaře recenzovala Tomovy kolínské, zakončovala jsem článek právě zmínkou o této vůni, která měla jeho kolekci rozšířit a byla pochopitelně zvědavá, jestli bude v podobném duchu jako její tři předchůdkyně. A nakonec to dopadlo tak, že Fleur de Portofino mi způsobila hned dvojnásobný šok. Začala jiskřivě svěžími citrusy a vypadalo to na další klasickou kolínskou, ovšem když se vzápětí přidalo hořké nazelenalé neroli s rozmačkanými listy rybízu, najednou jsem měla rázem na kůži čistič koupelen a málem jsem si myslela, že se Tom pomátl.

Po pár minutách však vůně udělala další kotrmelec a najednou se rozvoněla do něžné, hřejivě pudrové vůně s chomáčky čerstvě rozkvetlé mimózy, k níž se postupně přidaly plně obsypané broskvoně se třpytivým lučním medem, evokujicí sluncem rozpálenou letní zahradu nedaleko mořské pláže (nepatrný náznak osvěžujících slaných mořských podtónů v drydownu). Proč takhle jinak krásnou vůni odbyl takovým laciným začátkem, sakra?

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 13. února 2016 20:46

Soleil Blanc

Vůně z ranku těch letních, plážových, která má navodit pocit horkého léta a slunce.

Na začátku se rychle mihne čerstvě rozkrojená limetka, ale pak už tu máme krém na opalování, je v něm kokos, banán, bílé květiny a čisťounké bílé pižmo s trochou sladké vanilky, a přenese nás na krásnou pláž někde v jižním Pacifiku (trochu luxusu musí být) s jemným bílým pískem. Slunce svítí, krém na natřené kůži se zahřívá, jemný vánek k nám přináší vůni tropických květin a my si přejeme, abychom tenhle ráj na zemi nikdy nemuseli opustit.

Pěkná vůně, ale od Toma by člověk přece jenom čekal něco víc originálního.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 15. února 2016 22:03
Reakce na blackviolet:

Tak zní to daleko lépe než Venetian Bergamot, ale naprosto souhlasím v tom, že na ty svěženky už by se Tom mohl vykašlat, v řadě Private Blend je jich už víc než dost.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 15. února 2016 22:17
Reakce na wendulka:

Pro mě se do Private Blend nehodí, viděla bych ji spíš v jeho mainstreamové řadě vedle černých orchidejí v bílém flakonku vedle White Patchouli. I cenově.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 16. února 2016 05:40

...co se divite...

Některé/ne všechny Tomovy zákaznice jsou parfémově uvědomělé, znalé ale jsou i jiné - nenáročné, nekomplikované, duchem slabší třeba, ale chtějí mit na poličce FORDA také...

Na druhou stranu - od svého oblibence mit i zástupce nějaké osvěžující vůně, není vůbec špatné.!

Ale je fakt, ze vůně, ze kterych se ve vás emoce vaří, mu jdou mnohem lépé...

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 17. února 2016 17:08
Reakce na Miru:

Ne, to já se nedivím. Vím, že v dnešní době musí mít každá z větších niche značek i něco pro méně parfémově náročné zákazníky, které taky chtějí Forda a spíš to asi bude dané diktátem koncernu Estée Lauder, než že by to takto chtěl Tom sám - Kilian s jeho bílou a asijskou kolekcí je toho zářným příkladem. To jen, že si myslím, že všeho moc škodí, tedy pokud jde o průměrnost, protože jak sama říkáš, jeho doménou jsou právě ty propracovanější a emotivnější vůněa já chci být ta, která bude mít víc na výběr.