Tom Ford

11. srpna 2014 17:43
Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 11. srpna 2021 18:02

daniela 

Vzhledem k tomu, jak blízká ti byla Black Violet, to naprosto chápu.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 11. srpna 2021 19:28
Online slniecko admin
Avatar
17518 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 03:24
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 02. ledna 2022 16:12

Ébenè Fumé 

Ébenè Fumé se mi zase po delší době od Forda hodně líbí. Krásné balzamické dřevo s palčivým pepřem a kouřovým tónem, který je podobný kadidlu, ale průsvitnější, světlejší a zelenější s lesním jehličím. Pěkné je, jak pod kouřem prosvítají květiny a poprašek pudru. Také kůže, jemnější než u Forda bývá zvykem, a zelené lístky fialky. Vůně postupem času hezky sládne, škoda je jen, že skoro vůbec nejde do prostoru. Chybí ji taky trochu fordovské drzosti, která se ale stejně v poslední době projevovala hlavně v názvech, ale i tak je podle mě povedená.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 24. února 2022 17:37

Black Orchid Parfum (2020)

Ano, je to pořád Black Orchid EdP. Kulatější, bez ostrých hran. 

Problematické rybízové listí s tmavými bobulemi nahradil mnohem příjemnější švestkový koňak s lehce připálenými povidly a lehce živočišnou, čokoládově zemitou hořkost lanýžů tak prohřívá tropický, máslově ovocný ylang se zelenými výhonky. 

Je tu stále vanilková orchidej s tóny červeného ovoce, která v kombinaci s pačuli a balzamickou ambrou typově připomíná Midnight Poison, ovšem sametovější, jak se na moderní chypre sluší, jen doplněná rumovou hřejivostí, která po rozvonění vystřídá úvodní koňak. 

Možná to není tradiční stará Fordovina, rozhodně to ale není ani nudná líbivka.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 06. března 2022 18:40

Kdo ještě nevyzkoušel Rose de Russie (jako já), tak si bude muset počkat. Všechno stáhli z prodeje, ano, kvůli názvu s Ruskem. Objeví se později pod novým jménem. 

Rose d'Amalfi a Rose de Chine jsou pěkné, ale zkoušela jsem jen na papírku.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 06. března 2022 18:59

blackviolet To jsem zvědavá, jaký zvolí náhradní název

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 06. března 2022 20:58

Korsičanka Já taky, ale myslím, že Ukrajina to nebude .

Offline 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 27. března 2022 09:36

blackviolet Moc dlouho jim to nevydrželo, Rose de Russie je normálně v prodeji v Douglas. Na rozdíl od Rose d'Amalfi a Rose de Chine, které prý budou mít někdy v dubnu.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 27. března 2022 10:50

999 Máš pravdu, na některých místech se opravdu prodává. Někde ji nemají, jen ty dvě ostatní.

Tak třeba ještě prodávají to, co dostali a později bude pod novým názvem. Uvidíme. 

Já si Rose de Russie určitě nekoupím.

Offline 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 27. března 2022 11:22

blackviolet Já taky ne :-).

Offline milacka
Avatar
5454 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 19:29

Natrafila som na nete na Tom Ford Chocolate, v našej dazabáze nie je, pozná niekto?

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 09. července 2022 21:32

Soleil Brulant

Stejně jako jerry v ní mám bylinkovou zahrádku s koriandrem, koprem, citrusy a kvetoucími pomerančovníky. Našla jsem v ní ale navíc i záhon se žvýkačkově ovocnou tuberózou a allurovský jasmínem. Nechybí ani lehce kýčovitý dřevěný altánek s koženou sedačkou a zaprášená kamenná zídka, na níž někdo zapomněl sklenici se zcukernatělým medem a kadidelnici. To všechno by tak nějak dohromady nevadilo, kdyby tuberóza po kontaktu s medem nezačala zelenat.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 29. prosince 2023 17:19

Myrrhe Mystère 

V úvodu voní myrha po jehličí, dřevu, lesní prykyřici a svěží zeleni. Zakouřené kadidlo všechno vysuší na prach a zbude trochu balzamické vanilky. Na kůži je výdrž docela tristní. Z papírku voní déle, je hezky kadidlová a balzamická.