Tom Ford

11. srpna 2014 17:43
Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 13. srpna 2014 20:00

TOBACCO VANILLE Tom Ford 

…tabák je uveden jako první složka na prvním řádku.
A on se opravdu i jako úplně první ukáže. Ale to je jemný tabák, sice čerstvý ale decentní a delikátní.
Ve chvilce však začíná ustupovat, uvolňovat místo dalším složkám…

Nechá se pohltit, zajmout, zkrotit…

Stáhne se do pozadí. Ale je tam. Tiše. Pořád.
Vůně začíná sládnout. V podstatě hned se usadí do tak moc příjemné podoby.!
Ale nebezpečné, protože návykové. Nelze přestat si přičichávat ke kůži. Nelze přestat…
Jenže jednou to stejně vyvane…:

Lehce pobavený až arogantní výraz v očích

…pohodlně zvrácený v pracovním křesle dozadu a nohy překřížené na stole

…téměř nonšalantní pokuřování z doutníku a řeči…
(sakra!. …pořád mu to sluší.!… …nesnáším ho a
stejně ho chci… …nesnáším sebe…)

Znala jsi pravidla.

…věděla jsi do čeho jdeš…, říkal jsem ti, že moje hra je asi na tvůj vkus poněkud(dost?) povrchní…, že jinak hrát neumím…
Varoval jsem tě, že bych ti nechtěl ublížit…
Vzala jsi to.

(…hlavně nezačít fňukat.
H-l-a-v-n-ě udržet hlas.!..)
Jasný,
(a snažím se do hlasu narvat ten nejlhostejnější možný tón, co vůbec existuje…)
v pohodě,
(a držím dlaň na ústech křičícího srdce černého jak noc a syčícího jak plazící se had…)
ok
(a hrozivým pohledem dovnitř sebe se snažím umlčet duši drcenou mezi kamennými lisy na šarlatovou šťávu…).
Jo, nic se neděje…
(a zoufale se snažím vdechovat ze vzduchu kolem sebe poslední mikrozbytky vanilkového kouře… Kouře z úst… Z jeho úst…)
(a do očí, pohození hlavou, celého svého výrazu cpu lehký pobavený a jemný vzdor, ignoraci…)
Ano, dohoda platí, domluvili jsme se…

Na kůži mám onu sladkost – je to hustá tekutina, konzistence sirupu či řidšího medu – to ta sladká míza s velmi tlumenými ovocnými akordy…, pak oslazeno vanilkovým tónem fazole tonky, ze které je patrna i stopa zavadlého sena v odpoledním slunci. Někdy tak spalujícím…
A kakao. Nasládlé, tmavé, husté tak, že sotva teče, když nakloníte hrnek a čekáte než vám ta dobrůtka steče do krku…
Jenomže tohle se nemůže přejíst…
Díky na superjemno namletému koření váženého na lékarenských vahách je to luxusně jemně pikantní a zásluhou právě tónů sena a „bílého koně“ – tabáku, má vůně i svoji hořkost. Skrytou, hladkou, uklidňující a provokativní zároveň…
Jako život – hořký a sladký…

…beru tašku ze země a s úsměvem na rtech, jakoby cizím hlasem, zdálky se slyším říkat
(a celé mé útroby zmáčené pálivými slzami volají o pomoc… Ještě ne.!.., prosííím… Ještě ne…)
 Ahoj…

…o nic nešlo. Nikdy o nic nešlo. …jen o trochu vůně vanilkového tabáku z doutníků…

18/03/11

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 13. srpna 2014 20:01

JAPON NOIR Tom Ford 

…bergamot utopený v portském…

…v těžkém tlumeně sladkém tmavě rudém víně …líná hustota…

…tíha a zároveň nadpozemská lehkost…
Japon Noir

…proč japonská noc?
Nebo spíš čerň..?.
Ta uhlově černá, kterou zkušené tahy štětcem píší, malují obrazy, znaky..?.,
kdy velmi záleží na úhlu sklonu a síle tlaku na hebké štětinky, jež kloužou po papíře…

…a když noc…, tak

…umíte si třeba vůbec představit Japonce pohlceného vášní?
Je vůbec schopen zapomenout tisíce let tradic, zvyklostí, oprostit se od nekompromisní výchovy..?..
Umí povolit tu kamennou tvář, bez výrazu, bez emocí..?.

A když úsměv, tak tak zdvořilý, že vás až zamrazí, jak z něj „upřímná srdečnost“ vyloženě cáká…

…proto noc…:
Protože není nic vidět.
Lze jen tušit. A vnímat…

A slyšet… A cítit…
A člověk se uvolní, nechá se unášet ohromnou energií, poddá se nejpřízemnějšímu pudu… Nejpřízemnějšímu?
Ne.
Té nejvyšší nejkrásnější nejčistší síle, která od prádávných věků hýbe světem…

…může to být vlastně jakákoliv noir…

…praskání dřeva v krbu, prskající jiskřičky z řežavých uhlíků rozletující se do všech stran, nasládlost kouře, dvě siluety v odlescích ohně…

…skleněné poháry se kácí a krvavě temná tekutina se pomalu rozlévá…

…málo místa, málo prostoru…

…kouřová smyslnost…
Něžná, silná, čistá, smutná…

Nasládlé hebce kouřové delikátně pikantní kořeněné pačuli vymazlené téměř neviditelnými křehkými květy jasmínu…

…nemá se to…
Ale kdo to vidí.?.
Nikdo. Jen mé svědomí…
A jestli se mám smažit v pekle..?.

Tak ať je za co…!
Božská
LUXUSNÍ
vůně pro ni i pro něj… http://www.youtube.com/watch?…

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 13. srpna 2014 21:53
Reakce na Miru:

Jo. Tom Ford, to jsou emoce.

Krásně se to čte. Platí i pro wendulku, andry a moudjahidine.

Offline barbucha blogger
Avatar
30392 příspěvků moje polička 16. srpna 2014 12:27

Vyhrabala jsem starej dopis...

Milá paní Fordová!

Předem mého dopisu Vám děkuji za možnost seznámení s Vašimi oblíbenci. Oba mládenci dorazili v pořádku a byli vřele uvítáni, dokonce jsem jim podala obě ruce!


Jako první vrazil do dveří Mr. Champaca , poněkud zbrkle – přičemž mu z kapsy vypadla lahev nějakého likéru. Toto faux pas však vzápětí napravil, neboť mi, jak se na gentlemana sluší, předal pěknou kytici, kde v záplavě zelených listů probleskoval zajímavý, exotický žlutý květ poněkud ostřejší vůně.

Dlužno dodat, že zmíněný gentleman je velmi společenský, skoro bych až řekla extrovertní, a evidentně velice dbá na osobní hygienu, neboť kam se hne, tam za sebou zanechává příjemný závan drahého santalového mýdla.

Jeho druh, pan Urban Musk , je poněkud mírnější povahy – jak již ukázal jeho dárek na uvítanou, který nebyl ani tak okázalý, ani tak exotický, jaký zvolil jeho přítel: jemná sladká čokoláda mi však přišla k chuti.

Škoda jen, že pan Urban se nedokáže zcela zbavit stop svého povolání – ovšemže proti stájníkům nic nemám…jen nevím, zda by měli nosit růžovou košili a polévat se Visou, ono to pak člověka trochu plete…


Nicméně návštěva byla velmi přínosná pro všechny zúčastněné – usuzuji tak z toho, že se pánové bez námitek zdrželi několik hodin!

Přijměte prosím ještě jednou mé díky a přání mnoha úspěchů ve Vaší charitativní činnosti,
s uctivým pozdravem
Vaše barbucha

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 16. srpna 2014 12:52
Reakce na barbucha:

Původně jsem se sice zdráhala, ale po tvém dopise k sobě pana Urban Musk asi taky pozvu :) .

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 16. srpna 2014 15:44
Reakce na wendulka:

to bez debaty, ten stojí za to!

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 16. srpna 2014 16:11
Reakce na barbucha:

Dobre, že si ten starý dopis našla. 

dusty
Avatar
16. srpna 2014 20:30
Reakce na barbucha:

Vyhrabala jsem starej dopis...

Milá paní Fordová!

Předem mého dopisu Vám děkuji za možnost seznámení s Vašimi oblíbenci. Oba mládenci dorazili v pořádku a byli vřele uvítáni, dokonce jsem jim podala obě ruce!


Jako první vrazil do dveří Mr. Champaca , poněkud zbrkle – přičemž mu z kapsy vypadla lahev nějakého likéru. Toto faux pas však vzápětí napravil, neboť mi, jak se na gentlemana sluší, předal pěknou kytici, kde v záplavě zelených listů probleskoval zajímavý, exotický žlutý květ poněkud ostřejší vůně.

Dlužno dodat, že zmíněný gentleman je velmi společenský, skoro bych až řekla extrovertní, a evidentně velice dbá na osobní hygienu, neboť kam se hne, tam za sebou zanechává příjemný závan drahého santalového mýdla.

Jeho druh, pan Urban Musk , je poněkud mírnější povahy – jak již ukázal jeho dárek na uvítanou, který nebyl ani tak okázalý, ani tak exotický, jaký zvolil jeho přítel: jemná sladká čokoláda mi však přišla k chuti.

Škoda jen, že pan Urban se nedokáže zcela zbavit stop svého povolání – ovšemže proti stájníkům nic nemám…jen nevím, zda by měli nosit růžovou košili a polévat se Visou, ono to pak člověka trochu plete…


Nicméně návštěva byla velmi přínosná pro všechny zúčastněné – usuzuji tak z toho, že se pánové bez námitek zdrželi několik hodin!

Přijměte prosím ještě jednou mé díky a přání mnoha úspěchů ve Vaší charitativní činnosti,
s uctivým pozdravem
Vaše barbucha

S Mr. Champaca sa rada zoznámim, čistotní vonní gentlemani - moja voľba!

Edit: kurnik, zasa som ťukla na nesprávne tlačidlo, ospravedlnujem sa za zbytočnú duplicitu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30392 příspěvků moje polička 16. srpna 2014 21:47
Reakce na wendulka:

Původně jsem se sice zdráhala, ale po tvém dopise k sobě pana Urban Musk asi taky pozvu :) .

No hlavně že se máš na co vymluvit :-)

Offline Afrika
Avatar
123 příspěvků moje polička 21. srpna 2014 10:10

Pán veľkomožný,  píšem Vašej jasnosti pánovi Fordovi, aby som im dala na známosť, že ich veľactená dcérka menom Violeta dnes pánobohu vďaka nás potešila svojou návštevou a prišla na toto bohom zabudnutô miesto. Je to pre celú našu rodinu veľká pocta, lebo až doposiaľ sme nemali česť poznať nikoho z Fordovie rodiny.  Dcérenka má krásne belavé vlásky (terazky sa tuším tomu hovorí blond) a vonia ako tá božia lúka a les dohromady.  Úfame, že sa u nás zdrží čo najdlhšie.  Ďakujeme za toto požehnanie a neľutujeme žiadnych prostriedkov, ktoré sme museli vynaložiť, aby sa táto vzácna návšteva mohla vykonať (konkrétne  35 € a 5 € sme museli zaplatiť za koč).  Privolávame pánovi veľkomožnému veľa zdravia a tisíckrát pozdravujeme, celá rodina poddaných Afrikovie. 

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 23. srpna 2014 11:47

VELVET ORCHID Tom Ford
…medový rum

líně stékající, hladící kůru mandarinek
(jak přejíždět dlaněmi lačně po dvou hebkých polokoulích…),
k tomu
citrusově sladká šťáva z pomerančů vymačkávaná do pylu z orchideí,
na husto namačkaného a stěsnaného do korzetu z vláčných magnoliových a jasmínových květů,
a nakonec opilost balzámů a pryskyřic

obtáčející a utahující svá chapadla poživačnosti

kolem čichových buněk i mozku…
Velvet Orchid je temná

černě fialová marmeláda s pomalinku vmíchávanou teplou, až horkou, 30ti procentní a stále houstnoucí smetanou…

Vůně Toma Forda mají
děj
několik poloh
x barev
neuvěřitelnou hustotu
proměnlivost
ultra mega šťavnatost
(neznám jiné, tak šťavnaté a přitom snadno snesitelné a nositelné, ba přímo návykové vůně)

ukočírovanou lehkou rukou mistra parfuméra –

něco jako kočí, jenž lehkým pohybem ruky, zápěstím, zvládá plnokrevné dvojspřeží…

Velvet Orchid je Black Violet s medovinovou smetanou…
…a v horku je nádherná

10/06/14

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 24. srpna 2014 10:34

NOIR DE NOIR Tom Ford 

…Tom je mág!
Jeho vůně jsou tak dekadentní.!
Vzdušné a hutné.
Těžké a povznášející, unášející vás do nejdivočejších fantazií…
Zklidňující a zároveň čekající na ten správný okamžik a
explodují..!

Špetka šafránu utlučená černou hutně šťavnatou růží máčenou v lehkém likéru z oudu, černém jako tér, konzistence v peci taveného černofialového skla, kdy oheň sotva probleskuje tmavou hmotou…
Vanilka ztěží zvládá alespoň občasné nadechnutí…

Černé lanýže zasypané květy působí groteskně, pitoreskně, téměř nepatřičně,
zvrhle…
Je to labužnická hostina, kdy si prsty, ne – celými dlaněmi nabíráte dobrotu a z prstů ji s přivřenýma očima slastně olizujete…
Možná ke konci trochu znuděného nazelenalého tónu z lišejníku – jak životem otrávený pracháč válející se v poduškách, přežraný jídlem i všemi požitky…
Třeba.
Nelze napsat konkrétnější popis.
To jsou záblesky myšlenek, obrazů, jenž vám napřeskáčku lítají v hlavě a mění se při každém opětovném přičichnutí k vůni
Noir de Noir…

01/10/10

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 24. srpna 2014 10:40

WHITE PATCHOULI T. Ford
(není to můj typ vůně, ale je moc hezká!, a flakony Toma Forda se mi také líbí!, jsou jak čokoládové pralinky z lepší bonboniery…)
Působí na mě tak nějak mléčně…?.,

jako kdyby jste v mléce vařili na mírném ohni už nějakou dobu naložené pačuli, s vanilkou a trochou medu…
Začátek je výraznější – to ten koriandr a pačuli, za chvíli se přidávají a vůni zjemňují květiny.
Pačuli je zde ze všech složek nejvýraznější, přesto právě díky ostatním ingrediencím působí jemně…
Je zmiňován i mimo jiné jasmín, no a v kombinaci s ibiškem pižmovým + světlá dřeva – nevím jestli do nich patří i santal..?., ale tahle „trojice“ vytváří tradiční lehce živočišný tón

(a ten já ráda…).

06/04/09

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 24. srpna 2014 10:43

…vůně po sexu…

…zvednete se nazí z postele a
jen tak, jak vás Pán Bůh stvořil jdete a z jemné kožené bundičky si vytáhnete cigárko…
Za chvilku se z právě čerstvě prokrvených rtů(…) vznáší mezi řasami stříbrný hebký proužek kouře…
Slastně si ještě jednou potáhnete a vložíte cigaretu do druhých úst…

…znovu se svalíte do peřin a rozkošnicky se přitulíte, schoulíte, zaboříte se do teplého a vlhkého velkého těla a vnímáte vůně…
Vůně čerstvého vzduchu, který si přes těžké závěsy stejně cestu do pokoje našel,
a přinesl sebou odér noční kvetoucí zahrady…
V téhle vůni kombinace konvalinek, kůže, delikátního kouře, průzračně vzdušného pižma a špetky šafránu je prostě
DOKONALÁ.!
aneb
Tom Ford WHITE SUEDE

01/10/10

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 24. srpna 2014 11:05

…Tom… 

…vlastně všechny jeho vůně(i ty dříve zkoušené)

- to je jak kvalitní základ šatníku, protože každá jednotlivá vůně je specifická, osobitá a musíte/bylo by dobré je mít všechny dohromady

(pokud je to možné…),

jako třeba:

pořádný džíny

malé černé

jedno kvalitní sako a kalhoty(= kostým)

upnutý rolák

kašmírový svetr

kvalitní lodičky a polobotky, kozačky

vlněný kabát

bílá košile

vestička…

Prostě v pohodě bych zvládla nosit VŠECHNY jeho vůně.!

(některé radši, ale také máte radši nějaký kousek oblečení víc než jiný…)

JASMIN MUSK – jiskřivý jasmín, ženský...

BLACK ORCHID EdP- gurmánská

BLACK VIOLET – smyslná až na půdu(ale ještě není jisto, jestli k něčemu dojde…, dalo by se říci, že budoucí možnou „oběť“ chcete dopředu pořádně pozlobit…)

URBAN MUSK – šikézně smyslná(…je velmi pravděpodobné, že k něčemu dojde…)

WHITE SUEDE MUSK – vůně na ráno, na rozjezd… Čerstvý vzduch, ranní cigárko, prostě co mohou být všechny vůně po probuzení… A nebo naopak – po koupeli, do noční košile

CHAMPACA ABSOLU – …nemám rád/neumím nosit/necítím se v nich – květinovky(až na vyjímky).

Ale tahle je parádní! – hladivá, svěží, ale ne studená, čerstvá, chumlací, gurmánská, usměvavá, laškovná, ale hlavně krásně ženská – tu bych v poho zvládla

(aneb – luxusnější a sofistikovanější Bvlgari Pour Femme. Přibližně).

NOIR DE NOIR – kombinace všeho výše zmíněného, resp. The Winner. Když jedinou – tak tuhle(asi jako kdybych na pustý ostrov kromě flašky Addictu popadla i jedny džíny=Noir de Noir…).

Není úplně gurmánská, ale kousek žvance a dobrého tam je…

Není to květinovka, ale růže na úrovni je přítomna…

Není to erotično v láhvi, ale smyslné podtóny má…

…Fordovy vůně jsou jako jeho modely – jednoduché ale velmi kvalitní.
Nekomplikované, přesto skrytě rafinované.
Není v nich ona složitost, kdy máte u některých vůní pocit/otázku – co tím chtěl vlastně „básník říci“?, přesto
nejsou to stjůpyt pokusy selebryt o voňafku.

…a JSOU provokativní
(Přesně jako jeho reklamy. I když se mi líbily už předtím, ale až takhle zpětně,po vyzkoušení jeho některých vůní, chápu, že je nemohl udělat jinak…).
Skrytě provokativní – něco jako jediný detail celého looku – nevíte, co přesně,

v podstatě máte jednoduché kalhoty, košili, boty…

Ale nějaký, jeden detail – střih košile, doplněk, typ účesu – prostě něco a celý výzor je šik...

03/10/10

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 26. srpna 2014 20:01

Plum Japonais 

 ...nemusím psát nic.

Vendulka to už napsala...

Pouze dodám, že

JE poznat, že jde o Toma Forda.

Po všech stránkách...

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 26. srpna 2014 20:20
Reakce na Miru:

Ty jo, úplná shoda? Tak to mě těší. Já právě měla vzorek Japon Noir od tebe, proto jsem si na ní hned vzpomněla.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 03. zaří 2014 18:45

Noir de Noir

Mistrovský počin. Málokdo umí udělat "noir" vůni bez použití hromady ohořelého dřeva, koňské dávky oudu nebo aniž by vám způsobil slastnou smrt udušením pod hromadou kytek. Tom Ford ano.

Tohle je příběh o jedné růži, tak tmavě rudé, až se v pohasínajícím světle zdá černá. O růži, královně noci, sametové a hebké jako JEJÍ hlas. Je to růže pro ni.

(source:youtube)

Od počátku do konce je to geniální tango šafránu s růží, do které se jen pomalu vkrádá nesladká vanilka a pačuli s mikroskopicky dávkovaným oudem (oud mi většinou vadí, ruší mě ale tady ho nevnímám, jen když se soustředím a zhluboka a zblízka nasávám) a podle mě i nějaký ten kvítek černé fialky a jemně olejově pižmově ořechový nádech (lanýž?). 
Po celou dobu ale tanec těch dvou jen sledují z povzdálí. A tak už to zůstane až do konce, jen intenzita pomalu slábne.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 05. zaří 2014 14:23

Od října by se měla rozšířit kolekce Private Blend o Patchouli Absolu. 

(obrázek:nstperfume)

Složení (neověřené): bobkový list, rozmarýn a mech, pačuli, guiacwood, cypriol, violet wood(?),  kasmere, tonka, ambra, pižmo, kůže

To vypadá na podzimní pačuliovou smršť (viz novinka Laboratorio Olfattivo ...)

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 05. zaří 2014 14:36
Reakce na MirkaU:

Patchouli s kůží, dřevem a tóny chypre. Hm, to vypadá, že tohle by mohl být pořádný Ford jako je Lutensovo Bornéo 1834. Teda pokud nezradí samotná pačuli a nebude plesnivět a ještě si teda nedovedu představit, co tam udělá ten bobkový list, z toho mám taky obavu.