Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 02. června 2017 08:06

Goliášek je náhodou moc chytrá kočička!!!

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 02. června 2017 09:24

Mám teď brouka v hlavě. Docela by mě zajímal váš názor. Na FB Andrea Peper shání peníze na léčbu psa. Její psík je brácha Toníka, tak mám trochu obavy. Ale zdá se mi to nějaké divné. Nevíte někdo něco víc o té dysplazii? U takhle malého štěněte? A pak- někdo jí tam odpovídá, že štěně přetěžovala- co je přetěžování štěněte? Toník je drak. Hoďka a půl ostré chůze- úplně v pohodě. Ale jestli ho nepřetěžuju?  

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 02. června 2017 09:57

ionicera Já si tedy osobně myslím, že každý, kdo si pořizuje psa (nebo jakékoliv jiné zvíře) musí počítat s tím, že může být nějaká léčba potřeba. I obyčejná "chřipka" může stát pár tisíc, nemluvě o tom když štěně sežere co nemá a musí na operaci, srazí ho auto, pokouše jiný pes, objeví se třeba problémy s klouby. Každý, kdo k sobě připoutá živého tvora o tom má přemýšlet dopředu. Když na to nemám, tak si ho prostě nepořídím. Bohužel lidi takto moc často nepřemýšlí. Kolikrát ani nemají na kvalitní krmivo a pak brečí, že veterina je drahá... Je to prostě nezodpovědnost.

Sbírky chápu u psů zachráněných a adoptovaných. Jinak dnes už se dá i na veterinách domluvit na splátkovém kalendáři, případně existují přímo speciální půjčky na veterinární ošetření..

Přetěžování štěněte je složité definovat. Neměl by sám chodit po schodech a átěž by si měl tak nějak určovát sám. Takže vyrazit s ním na hodinovou chychlejší procházku, kterou v klidu zvládá je ok, ale nutit ho běhat u kola, nebo na celodenní tůry, kde už v poledne nemůže, ale prostě musí šlapat dál, není dobré. 

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:09
Reakce na ionicera:

Tak správné zatěžování štěněte je velké téma, někdo vám řekne, že do půl roku až roka nechodí se psem víc než půl kilometru, někdo dělá s 4měsíčním 12kilometrové tůry, obojí mi přijde jako úlet. My jsme běžně chodili tak ty 2 kilometry po lesích a loukách (hádám, že ta vaše hodina a půl se neděje po asfaltu), postupně jsme přidávali. Cid by byl samozřejmě dal víc, ale třeba flati i další velký plemena rostou fakt před očima, v tom období rychlého růstu už třeba mají tu váhu, ale ještě ne odpovídající svalovou výbavu. Takže jsme trochu brzdili v rozletu a snažili se zaměstnat i hlavu.

U retrívrů je povinné vyšetření na dysplazii kyčlí a dělá se i vyšetření loktů, chovatel, který vám Toníka prodal, by to měl mít k nahlédnutí, ostatně často to chovatelé uvádějí rovnou na stránkách. Informací o ní je plný internet, můžete mrknout třeba sem.

Jinak nevím, oč přesně jde, ale majitelé, kteří sotva si pořídí štěně, už pořádají sbírku na léčbu, mi nejsou úplně sympatičtí, nemalé náklady na veterinární úkony jsou to, čeho by si měl být každý, kdo si psa pořizuje, dopředu vědom.

Edit: MPLee byla rychlejší :-)

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:14

Titul největšího otesánka vyhrává kocourek s červenou mašličkou 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:17

S názory se sbírkou na náklady léčby s vámi naprosto souhlasím. Rodiče Toníka by měli být v pohodě, i když do teď nemáme PP, prý dojde do půli roka poštou. 

Procházky děláme v lese, je na volno a pobíhá si. No- po schodech chodí. Máme patro a jakmile jsme tam, prostě přijde za námi. Nějak nechce chápat, že do patra nesmí.  Ale není to často. 

Když tak přemýšlím, chodí na jeden zátah tak 5 km. Když nejdeme, tak totálně nevyblázněný doma.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:18
Reakce na MPLee:

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:21

Goliáš byl teda taky dost malej, když přišel o mámu, ale už to byla šílená dravá šelma, která šla po mase a naprosto samostatná jednotka. K nám přišel cca v 7 týdnech. Já mu tenkrát koupila nějaký sušený kotěcí mlíko, ještě jsem se rozplývala, jak to se psem pijou spolu z jednoho talířku a pak se po tom oba svorně po***li. Od tý doby mu teda žádný mlíko nedávám, jen občas kysaný, že třeba olíže kelímek od kysaný smetany a tak.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:33
Reakce na ionicera:

Dysplazia je dedičné ochorenie bedroveho kĺbov. Operatívne sa rieši pohyb a bolesť ale vyliečiť úplne sa táto choroba nedá. Stadia su rozne. Tonicka mozte nechat otestovat(tusim tak od 6 mesiacov sa uz da). Na toto treba uz myslieť pred tým než si stena zadovážite. Fena a pes by mali byť otestovani na toto ochorenie,  a pripustiť by mali byť iba v prípade neg.vysledku. prax je samozrejme iná. Nám chovateľ dolozil že rodičia boli testovaní na luxaciu patelly, očné vady a sluch. Co samozrejme nevylucuje ze pes na to nemoze ochoriet ale aspon je mensia pravdepodobnost. Je to aj dobra vizitka chovatela, ze nemnozi halabala ale zalezi mu aj na zdrav.stave vrhu.

Ja som Amy nosila az do jej 7 mesiacov po schodoch, ked bola uplne mala nenechavala som ju skakat na a z gauca(robila som jej rozne rampy), nechodila som s nou na dlhe prechadzky, nechodila som s nou velmi na slnko, nebehala som s nou. 

Co sa tyka financii, vzdy vas moze nieco prekvapit. Nez som si zadovazila Amy bola som pripravena na to, ze mozu nastat nemale naklady na vet, ale vysledna ciastka za jej prvy rok zivota ma tiez mierne prekvapila. Ale ma svoj sporiaci ucet kam jej odkladam ak by nahodou....a to dufam ze sa budeme dlho veterine vyhýbať.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:39
Reakce na paktofonika:

psa jde taky pojistit, ale nejsem si jistá, jak moc se to vztahuje třeba na vrozený vady atd. Je to asi jako s každým pojištěním, když se nic neděje, tak se to nevyplatí, jakmile se něco děje, tak jo.

Ale u těch úrazů nebo třeba torzí žaludku se to pak šplhá na docela kulantní sumičky.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:52
Reakce na Potrefenáhusa:

No keby som vedela hned tak by som ju poistila. Teraz sa mi to uz neoplati, budeme sa stahovat do zahranicia, dam ju poistit az tam. A dufam ze dalsi rok to bude len očkovanie. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:53
Reakce na ionicera:

Ja dufam, ze vam PP nakoniec pridu. Uz som citala par pribehov ako majitelia steniatka cakali a cakali a cakali....

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:59

Když uspořádám sbírku na Bonniiny operace, přispějete mi?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 02. června 2017 11:00
Reakce na dzizisketa:

já jo, ale teda musela bych asi nejdřív něco vyrejžovat z Goliáška :-D

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 02. června 2017 11:21
Reakce na dzizisketa:

Když uspořádám sbírku na Bonniiny operace, přispějete mi?

Já klidně, když bude třeba, což platí o kterémkoliv chlupáčovi tady z toho vlákna, ale to je přece jen něco trochu jiného :-).

ionicera Ty schody, jestli po nich lítá víckrát denně, bych možná zkusila nějak omezit, třeba pomocí nějaký dočasný zábrany.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. června 2017 11:31
Reakce na ionicera:

já teda nevím, ale nám nějaké papíry dali hned v chovatelské stanici? :-O aspoň myslím, musím se zeptat.

dysplazie se má rentgenovat až po dokončení vývoje psa, třeba v roce a půl, my se na ni chystáme někdy asi v září.

to, že rodiče mají dobré výsledky, neznamená, že potomek bude ok, bohužel :/ tak snad budeme mít štěstí.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 02. června 2017 11:38
Reakce na Jiná Realita:

Neznamená, ale šance je o dost vyšší než tam, kde se to nesleduje. A věřím, že Pupík bude v tomhle ohledu samá nula :-).

Jinak mně se zdá, že jsme PP dostali hned při odběru, a jestli ne, tak ve 3 měsících jsme ho už 100% měli.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. června 2017 11:54
Reakce na Zina:

Ja som dostala PP hned do ruky pri odbere. 

Offline Katrin_kouří_cigarety
Avatar
156 příspěvků moje polička 02. června 2017 11:56
Reakce na Potrefenáhusa:

aji Marvin!

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. června 2017 11:56
Reakce na Jiná Realita:

Ma sa rentgenovat az po dokonceni vyvoja psa, ale ak je zavazne podozrenie uz u maleho steniatka je dobre tuto diagnozu potvrdit co najskor,