Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 24. července 2018 10:27

dzizisketa josef na znameni toho, ze u nebude spat jinde roztrhal dva pelechy a pocural deky. Do postele si nosi plysaka. mazlik no

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 24. července 2018 10:36

ice 

Bonnie si do postele nosí míčky. Ale střídá to, někdy spí i v pelechu (většinou přes den), na fatboyi, u postele a pod postelí, nebo se griluje na balkoně.

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 24. července 2018 10:38

A propos, nepoužíváte tady někdo výcvikové sukně? Mám vyhlédnutou jednu od Ataneru (samozřejmě s oranžovými detaily!), tak bych ráda věděla, jestli jsou k čemu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 24. července 2018 10:42
Reakce na Mutziputzi:

Mám stížnost a už mě to štve, už po Xtý na Fanouše zaútočil volně jdoucí pes, nejsem pro povinnost vodit na vodítku, ale už mě nebaví kecy ala Von tohle nikdy neudělal a Promiňte to je poprvý...furt a já to vim dopředu, až na P5 zavedou povinně vodítka, hned budete vědět proč!

​Já jsem pro povinný zavedení vodítek vždy a všude, bez výjimky. Pro mě je každá vycházka zkouška nervů, páč vždycky potkáme nějakýho takovýho vontonikdyneudělal - a samozřejmě, vždycky je to hovado zvíci telete. Na vodítku tady choděj všichni malí psi, a vo to víc se u nás potlouká těch telat navolno. Vraždila bych!

I když mam pocit, že ta povinnost už existuje, rozhodně v městský zástavbě... začnu ty čokly fotit a posílat to na místní služebnu. Ať se naše pomáhat a chránit družstvo trochu víc zasnaží. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 24. července 2018 10:45

A včera přiletěla zřítelnice (která ještě ne úplně do chlupáčů patří, až na nohy  ) - Otík, jindy k ostatním dětem dost netečnej, se do ní okamžitě zamiloval, sedí jí vytrvale u nohy a kouká na ni jak na svatej obrázek 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. července 2018 10:46

barbucha No já mam pak hroznej vztek na toho vola s nevychovancem i na sebe, páč neumim reagovat a vždycky Fanouše málem uškrtim, je fakt, že vypisováním svých emocí zde toho moc nevyřešim, stejně jsem ztratila psí známku, jdu volat "informativně" na město

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 24. července 2018 10:49

Mutziputzi 

Fanouš nemá čip? Já nějakou známku vyfásla, ale někam založila, dyk neni potřeba... 

A když tam budeš volat, rovnou je pořádně propruď s tím běháním na volno, jak to teda je!

Online Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 24. července 2018 10:52

barbucha a jako ale neni úplně blbý mít na psu viditelně připíchnutou jednoznačnou identifikaci, hlavně pro případ ztráty

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. července 2018 10:54

barbucha Má čip, ale měl i známku...tak pro sichr nahlásim, aby si na něj nevzal ňákej vořech hypotéku ne?

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 24. července 2018 11:18

Potrefenáhusa Mutziputzi 

Ale asi jo - nicméně pokud ho bude chtít někdo ukrást, tak ho známka zajímat nebude, a poctivej nálezce ho, ve spolupráci s policajtama identifikuje i přes čip  Mají ty čtečky, už jsem viděla jak kontrolujou čokly (hlavně kvůli poplatku teda).

Online Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 24. července 2018 11:20

barbucha jestli máš ten čip na sebe zaregistrovanej? jinak já po několika zkušenostech s odlovem cizího psa a následným velmi dlouhým řešením skrz městskou policii, co s ním mám dělat, bohužel přiznávám, že pokud vidím psa, kterej na obojku nemá nic, dost rapidně klesá moje snaha to nějak řešit, protože řešení je pak minimálně na půl dne.....jinak stačí zavolat rovnou majiteli a fertig.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. července 2018 11:21

Potrefenáhusa A&P známky nenosia, dokonca aj tie o zaplatení poplatku a očkovaniu proti besnote mám na krúžku s príveskom pretože nechcem aby cvengali, určite by im to nebolo príjemné ale rozmýšľam že ušijem takú malú kapsičku na suchý zips kde by boli známky a adresa, tak aby sa to dalo pripnúť na postroj alebo obojok. Skúšala som silikónové návleky na známky ale búchalo to aj tak. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. července 2018 11:23

Potrefenáhusa Ta registrace čipu je automatická při registraci psa, ne? Resp. údaje by měly souhlasit, k čemu by to jinak bylo kromě výrobců čipů dobrý?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. července 2018 11:24

ice Jozef je super boží. Teraz som videla na instagrame pesvnudzi že majú fenku čsv na adopciu tak ak by si náhodou chcela parťáka pre Jozefa :D Ale to už by si musela prikúpiť rovno ešte jednu posteľ. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. července 2018 11:25

Mutziputzi No keď sa pes čipuje tak sa registruje na majiteľa v tomto prípade chovateľa psa, až pri jeho kúpe sa preregistruje na nového majiteľa. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. července 2018 11:26

ice jozífek nemá chybu 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. července 2018 11:27

paktofonika No tak právě, nese aktuální data, tak proč by neměl bejt na majitele registrovanej? Podle mě ho jinak magistrát nepřihlásí.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. července 2018 11:31

Mutziputzi To neviem, malo by to byť aktuálne ale neviem ako je to napríklad u adopcií či v prípade ak má pes čip tak sa dá preregistrovať. Ináč neviem ako u vás ale mestský úrad s tým nemá nič, aspoň nám čip nikto nekontroloval. Vypísala som papiere, zaplatila poplatok, dostala známku a hotovo. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 24. července 2018 11:31

Mutziputzi vono je těch registrů psů, krom toho, co píše paktofonika, několik, taky těch čipů je několik typů, prej ne všichni policajti a útulky maj k některým čipům čtečku. Vidím to ale docela často, že si utulky stěžujou, že se k nim dostal pes, kterej sice má čip, ale neni spárovanej s žádnou adresou. Takže ukon na veterině nesnačí, je potřeba to ještě zadat do registru (což v případě vašich psů s PP nebo v případě psa, kterej prolezl slušnějším útulkem už někdo udělal)

Prostě čip nemusí vždycky stačit, na známku městský části i na vzteklinu bych se klidně vybodla, ale telefonní číslo na obojku mi přijde důležitý

Online Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 24. července 2018 11:33

Mutziputzi ale já mám pocit, že ten čip žádný data majitele nenese, že je tam jen číslo, který se až v nějakým registru spáruje s adresou. že to neni, že by ho pípli čtečkou a vyjela jim adresa a telefonní číslo.