Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 14:12

MPLee teda to jsou nohy dlouhý!!!

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 14:14

Samantha Tak samozřejmě záleží na konkrétním psovi. U nás čistíme zuby i 15 letým psům, pokud jsou jinak zdraví a naprosto bez problémů. Bez předoperačního vyšetření a šetrné anestezie bychom do toho ale nešli ani my, ani rozumný majitelé. Konec konců, u psů nad 10 let je fajn si rozbory krve preventivně jednou za rok udělat...

Jinak čištění zubů sonickým kartáčkem bez uspání nabízí v Praze Dogtown a spousta lidí si to chválí, ale osobní zkušenost s nimi nemám... 

Offline Samantha
Avatar
1814 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 14:17

MPLee 

Za chvíli se to bude týkat i nás (tedy naší psiny).

Mohu se zeptat, nemáš zkušenosti s kartáčkem nebo s tím psím městem?

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 14:20

Samantha Právě, že nemám. Ale spousta lidí od chrtů si je chválí. Já netrpělivě čekám, až se psovi něco na zubech usadí, abych to mohla vyrazit vyzkoušet (čiště ze zvědavosti ) Tak pak kdyžtak dám vědět 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 14:22

MPLee asi by na to měl bejt pes zvyklej na manipulaci v tlamě?

Offline Samantha
Avatar
1814 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 14:23

MPLee 

Netrpělivě  

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 14:24

Potrefenáhusa Bojíš se, že by Rufíček zákeřně zcvakl a kartáček by už nešel tam ani ven?

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 14:28

Potrefenáhusa Předpokládám, že by asi měl být trochu zvyklý. nebo aspoň neagresivní a se spolupracujícím majitelem. Já se tam snad objednám na zkoušku na příští týden  Fakt bych ráda věděla, jak to tam probíhá, ať nešířím nějaké špatné info   

Jo a nohy má Gino dlouhý na 2 normální psy...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 14:30

Potrefenáhusa Amy si nechá od cudzieho urobiť všetko, pri mne robí drahoty. Som teda nesmierne hrdá na ňu a na seba že sme sa dokázali dohodnúť a zvládneme ostrihať pazure bez pomoci. Zuby tiež v pohode, labky na utretie nastavuje sama. Percy je splachovaci, tomu je to jedno. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 14:31

dzizisketa 

(von teda do lidí nekouše, i když ta poslední natřikrát veterina s prasklou anální žlázkou se obávám, že jeho víře v dobro lidstva dala dost zabrat...)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 14:32
Reakce na MPLee:

Jo a nohy má Gino dlouhý na 2 normální psy...

​na Rufíčky tak čtyři :-D

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 14:36

MPLee krasavec 

Potrefenáhusa ten rufík  

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 15:00

paktofonika U nás naopak, když měl Cid rozřízlou tlapku, tak na veterině jsem na něm při ošetření klečeli čtyři a veterinář trochu pomstychtivě říkal, že si to s ním užijeme doma. A doma nic, nechal si v klidu udělat všechyn procedury, zvládl to v pohodě jeden člověk.
Ale oba flati se na veterině bojí, kdo se nebál, byl jezevčík, ten tam chodil rád, a až do jednoho nepříjemného úkonu asi v 9 letech se nebála ani vlkodavka.

Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 15:00

Dalia ja se snazim mu ty zuby cistit nasucho, Curaprox kartackem, ale on to bere jako hru a porad mi ho okusuje :)

a jednou za tyden cca davame kost, tak snad si zuby cisti i tim, on je zatim mlady, takze zuby ma krasne

jinak bratruv mopsik mel z te narkozy pri cisteni zubu u veterinare nekolik dnu tik hlavy, takze az tak bez rizika to uplne nebude

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 15:01

MPLee Mně se právě zdá, že to kolem těch zubů zarudlé má. Stoličky jsou čisté.

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 15:09

BTW, kosti. Nevěděl by někdo prosím, kde se dají v centru Prahy (Staré Nové Město, Malá Strana, Anděl, Vinohrady, Vršovice a ty směry) koupit nasekané morkové kosti? Dodavatel do našeho marketu na metru má výpadek. Předem díky

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 15:10

A ještě k Desenskýmu a slibuju, že už pak k němu nenapíšu ani ň :-D. On psy učí, respektive vychovává, akorát je to taková nenápadná forma. A není pravda, že se dají jeho rady uplatnit jen na velký psy, jezdí tam i lidi se zpovykanýma prckama, platí ne ně stejný finty, jako na ty větší. Pravda je, že to nemá takovou tu podobu "teď vás tady vítám, tak si tu sedněte a teď si povíem a předvedeme tohle a tohle", spíš se člověk musí sám nějak přiblížit, ptás se a dávat pozor. Ne každýmu to vyhovuje, spíš jsme asi zvyklí na tu první formu, mě nevyjímaje. Ale z toho, co říká, se dá hodně vzít, a za sebe musím říct, že mi v začátcích s Terkem a pak při problémech s Belisou rady v jeho poradně dost pomohly. 

Jinak ten pořad se mi nelíbí a nelíbí se mi ani on v něm, imo na to prostě není vhodný typ.

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 15:13

dzizisketa Není to v centru, ale ještě vloni je mívali na Budějovické, dole na úrovni metra, jak jsou tam ty obchody, bylo/je i řeznictví. Mívali je pravidelně, akorát občas odpoledne už byli vybrakovaní.

Offline Annis
Avatar
25 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 15:13

dzizisketa  Vinohrady - řeznictví JIKO na rohu Francouzské ul. u zastávky Jana Masaryka.

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 15:35

Zina ked bola ešte Elza v puberte, prišiel k nám jeden pán, čo tvrdil, že je cvičiteľ psov a hned sa hrnul niečo s nou vyskúšať. Ked otvoril bránku, to naše teľa sa k nemu rozbehla a on ju ked už bola tesne pred ním, kopol do rebier kolenom. Taký náraz to bol ako hrom. Elzička spadla a ja som myslela že ho zaškrtím. Povedal, že takto sa odnaučí skákat na ľudí. A potom navrhol, ze ak chceme, on si ju vezme na pár týždnov a naučí ju poslušnosti. A že ju vtedy nemožme ani príst pozrieť. Tak som ho poslala slušne do....preč.