Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 06. dubna 2018 15:13

Allania fakt zerou ryby? tjo to je zajimavy. kone totiz nemaji zlucnik, proto zivocisnou potravu blbe travi

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 06. dubna 2018 15:16

u nás včera královně všech moří a KillBillce Viktorii Daník nakousl ucho a kousl jí do krku... samozřejmě ne moc, ale pár kapek krve ukáplo... Dan už si to nenechal líbit

Offline Allania
Avatar
172 příspěvků moje polička 06. dubna 2018 15:22

viktorka_od splavu Slyšela jsem to, i jsem to četla. Prý to bylo v důsledku výbuchu sopky, kdy zahynula většina koní a zaniklo spoustu pastvin. Ti zbylí koně se prý naučili kvůli hladu jíst i ryby. Oni jsou fakt od jiných koní hodně odlišní. Jsou maličcí a vypadají spíš jako poníci. Nicméně je to jedno z nejčistších plemen na světě a třeba když nějaký kůň vyjede do světa na dostihy, už se nesmí vrátit na Island z obavy zavlečení chorob.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 06. dubna 2018 19:47

Idem si sem tak trochu odložiť. Chystám sa prvýkrát v živote na kúpu vlastného psa. Mám jasno v tom, že šteňa s PP, plemeno už tiež dlho vybrané a kopu informácii načítaných. Pozbierala som si tipy na chovné stanice a narazila som medzi nimi na jednu, kde majú šteniatka cca za 2 týždne k odberu. Už len posledné bolo voľné, tak som pani okamžite skontaktovala a do hodiny odpovedala, že rezervácia je možná a požiadala ma rovno o údaje pre prípravu kúpnej zmluvy a dátum, kedy dorazím. Bola som natešená, než mi jeden člen rodiny zhrozeným hlasom oznámil, že by posledné šteňa z vrhu určite nebral, že v tom bude nejaký háčik, ešte keď mi tak rýchlo odpovedali a hneď po mne chceli údaje... no ja neviem, je to asi blbosť? Chovná stanica pôsobí inak seriózne, snáď by psa neponúkali, ak je s ním niečo v neporiadku, predsa len im ide o dobré meno. Máte niekto prosím nejakú radu, na čo si dať pozor? Nechcem vystupovať podozrievavo, ale nerada by som bola za idiota, ktorý sa nechá napáliť...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 06. dubna 2018 19:58

Wanda von Dunajew Vždycky bývá jedno štěně poslední 

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 06. dubna 2018 19:59

Wanda von Dunajew Zkuste si najít třeba na fb nebo jiném servru nějakou skupinu majitelů daného plemene. Většinou ostatní majitelé rádi zkušenosti s chovateli napíší a poradí :) 

nevím o jaké plemeno jde, ale rozhodnem si pohlídat zdravorní testy rodičů. Poslední šteně z vrhu nemusí být ničím horší nezm první zamluvené. Záleží jestli chcete psa na výstavy/sport/do chovu, nebo jen jako mazlíčka. Správný chovatwl by se na tohle ale měl zeptat dřív, než štěně zarezervuje. Zdá se mi trochu zvláštní, že vám prcka zarezervují jen tak, bez předchozí návštěvy... Ale nemusí to nutně znamenat nic zlého :)

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 06. dubna 2018 20:37

Dadoo No to bol presne aj môj argument, že jedno musí zostať posledné  ale u tohto konkrétneho člena rodiny som zvyknutá, že mi musí vždy niečím prekaziť radosť.

MPLee Vďaka za reakciu. Ja psa na výstavy v zásade nepotrebujem, mala som možnosť ich pár absolvovať ako doprovod a nie je to niečo, v čom by som sa vyžívala. Hlavne ako parťáka na výlety a do života, čo som aj chovateľke napísala. Z komunikácie mi príde ako zodpovedná a rozumná osoba a intuícia mi napovedá, že tam žiadny háčik nebude. Akurát tým, že celý ten proces absolvujem prvýkrát a nemám s čím porovnávať radšej uvítam akúkoľvek radu niekoho skúsenejšieho. Navyše by som sa tam síce rada šla pozrieť, ale je to pre mňa dosť z ruky a už asi nemá cenu tú cestu absolvovať, keď termín odberu je tak blízko.

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 06. dubna 2018 21:15

Wanda von Dunajew Že je štěně poslední by určitě nevadilo. Spíš že vám rovnou chystá kupní smlouvu? A vy se tam nechcete předem podívat?

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 06. dubna 2018 21:24

Wanda von Dunajew já se jela podívat do chs 800km vlakem a autobusem. Určitě to má cenu. Nenechávejte první návštevu na odběr. Půl hodinka s chovatelkou u čaje vám dal víc než 100 mailů a telefonátů. Uvidíte jak vypadají její psi, jak se chovají, jak na vás lidsky pulsobí chovatelka.. Určitě vyražte :)

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 07:54

Ranni zpravy v dobre spolecnosti 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 08:43

jinx to ani nejde jinak 

u nás bez zprav

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 09:15

Potrefenáhusa ano, ano, to znam 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 12:29

cml, help!

koupila jsem kocourovi broadline pipetu. verzi od 2.5 do 7.5 kila (nebo nějak tak, ještě je verze do 2 kil). kocour má tak 3.5, max. 4, ale spíš max. těch 3.5.

zatím jsem mu dávala jen frontline, to je takové malinké balení. broadline je obrovské, v pipetě je hrozně moc tekutiny. to mu mám dát fakt všechno? podle mě to poteče po srsti a ještě to pak někde olízne 

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 12:58

jinx Ono ale zalehnutí takovou něžnou kočičkou jako je Su je něco úplně jiného, než když se na tebe vyvalí Goliáš s Rufíkem. 

Potrefenáhusa Ne, že bych měla něco proti G+R, jsou naprosto úžasní, ale ten pocit zalehnutí, uf, nemůžu dýchat. 

Offline Emi
Avatar
1048 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 13:20

Jiná Realita Jo, v téhle je toho jak na slona. Pipetu je potřeba dávat za krk, tam si to neolíže. Musíš rozhrnout srst a dávat to jen na kůži. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 13:41

Emi to vím, ale prostě takhle velké množství mu tam podle mě nevetřu ani náhodou 

Offline Emi
Avatar
1048 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 13:47

Jiná Realita Jde to, ale dost špatně. Je potřeba udělat dva nebo tři kratší proužky vedle sebe a pořád u toho hlídat, aby vše teklo jen na kůži.

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 14:50

Gino si jaro opravdu užívá 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 16:08

Jiná Realita jestli je jak golias, tak stihnes vymackout tak pětinu...

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 16:14

MPLee 2D pes.