Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 07:06

dzizisketa děkuju

Offline Lucylle
Avatar
33 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 08:49

dzizisketa Ja som bola na Desenského prednáške... a nesmrdí

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 08:51

Lucylle 

To jsem ráda, tajně jsem v to doufala, podvědomí a předchozí zkušenosti jsou sviňa

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 09:13
Reakce na Zina:

Jo, a už vaši psi línají? Naši se do toho pustili s úděsnou vervou - včera jsem otevřela sušičku (kterou jsem si přivezla právě za účelem boje s chlupama) a připadala jsem si jak v ústí vlkodlačí  jeskyně. Takový to sítko úplně zahlcený a hlavně celej ten kulatej otvor orámovanej černýma chlupama!

​u nás to samý, jen ten filc je zrzavej

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 11:16

Všimla jsem si, že se Jollince začíná dělat zubní kámen na špičácích. Zkoušela jsem jí to vyčistit, ale nejde to. Jak často psům čistíte zuby (pokud vůbec ano) a čím?

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 11:23

Dalia My ničím, při krmení kostma to moc není třeba, obrousí si to sami. Jinak se to dělá na veterině, ultrazvukem, ale bohužel v narkóze.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 11:27

Zina Takže psí pasta na zuby a kartáček nestačí? Ty já tedy zatím nemám, tak jsem to zkoušela jen mokrým tamponkem. 

Různých kousacích kostiček má k dispozici stále dostatek.

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 11:32

S tím asi spíš poradí jiní, nás od toho zachraňuje barf. A prodávají se sice různé vyráběné kosti proti zubnímu kameni, ale imo to moc nefunguje.
Co by mohlo fungovat, je přidat do krmení řasu kelp, ta ten kámen naruší a měl by pak jít seškrábnout mechanicky, třeba nehtem.  

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 11:36

Zina Děkuji za odpovědi. 

Offline Samantha
Avatar
1814 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 11:37

Zina Dalia 
snad lepší je ta troška zubního kamene, než narkóza

já bych , Dali, ještě asi počkala ,  i pro zdravýho pejska to může být zátěž

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 11:43

Samantha Určitě!  Mě to jen vylekalo, když jsem jí koukla do tlamky. Napadlo mě, ab z toho neměla zánět dásní.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 11:46

Samantha není, on ten zubní kámen a záněty dásní jsou pro psa dost nebezpečný, zvlášť ve vyšším věku, vyplavuje se to do krve atd., navrch pes může přijít i poměrně mladej o zuby. Malý plemena mi přijde, že na to trpěj víc než velký, jak maj ty zoubky blízko u sebe v malý tlamě. Ale to čištění je dobrá prevence, jen je potřeba to dělat často, nejlíp každej den (byl nám doporučenej kartáček curaprox surgical), jen je dobrý na to psa navyknout, třeba mu ze začátku jen sahat na tlamu, pak přidat sahání prstama do tlamy, na zuby a tak.  Nebo dávat ty kosti syrový, to fakt funguje nejlíp, a přijde mi, že to funguje i na již vytvořenej kámen, prostě se to tím obrousí a oláme, zuby vydržej, jsou na to dělaný. S kelpou mám dobrý zkušenosti, jen takový ty žvejkací tyčinky apod., to na to fakt nefunguje vůbec.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 11:47

p.s. (nečistim, dávám ty kosti a kelpu, to naštěstí žere i kočka)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 12:10

Dalia Ešte predtým než psy prešli na Barf čistila som pravidelne aj každý deň. Čiastočne aj z dôvodu že žrali exkrementy. Používam kefku Curaprox kids a pes si musí zvyknúť. Používala som normálne pastu zo Zverimexu ale keďže aj to zloženie je na nič prešla som na mix z kokosového oleja. Psy majú krásne zuby aj keď sú v podstate ešte mladý a Percy je ešte šteňa. Ale tak prevencia. Teraz na Barfe majú kosti ale raz za pár dní im čistím aj tak. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 12:17

paktofonika Prosím, můžeš mi dát recept na ten mix z kokosového oleje?

Offline Samantha
Avatar
1814 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 13:25

Potrefenáhusa 

Jo, souhlas. Ale pokud má pes toho zubního kamene v menší míře s podomácku se to dá odrušit, tak je to 100x lepší než narkóza.

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 13:28

Koupila jsem si číslo Nového prostoru, které jsem předevčírem dočetla, jen proto, že prodejkyně měla roztomilého mazlivého malého pejska. Na Masaryčce, bacha na to!

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 14:04

Dalia Samantha Zubní kámen je rozhodně mnohem horší než narkóza. Samozřejmě záleží kolik ho má a v jakém je pejsek celkovém zdravotním stavu. Ale narkóza na čištění zubů neni tak hluboká jako na operaci, je to spíš hodně lehoučké přispání. Před tím se správně dělá kompletní předoperační vyšetření s rozborem krve a riziko je pak minimální. Z vetriny odchází pejsek normálně po svých domů, jako tam přišel 

Nechávat zubní kámen a zánět dásní je nebezpečný hazard. Jednak se pod kamenem a kolem něho ukládá spousta bakteríí, které pak krvácejícími zanícenými dásněmi pronikají do krve. Napadají tak játra, ledviny i srdce a zatěžují celý organismus. Nemluvě o tom, že když se to nechá zajít dál, často se dáseň a zub uplně rozruší, tvoří se kolem píštěle plné hnisu (z horních zubů kolikrát prohnijí až do nosu) a kromě toho, že to musí psa pěkně bolet se pak musí většina zubů vytrhat... Kdyby někdo toužil po nechutných fotkách, mám jich celou sbírku 

Kelpa je fajn, ale spíš jako prevence, než když už je kámen na zubech. Každopádně pokud je to opravdu jen trošička na špičákách ( hlavně se podívejte dozadu na stoličky, jak to vypadá tam) a není zánět dásní (tzn žádná červená linka u zoubků), tak se to kolikrát dá seškrábnout na veterině zubním háčkem. To se dělá normálně za vědomí 

Offline Samantha
Avatar
1814 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 14:08

MPLee 

Jojo, taky se to dá takto striktně prohlásit. Každý , veta nevyjímaje, má ale svůj názor.

Mým známým odmítl veterinář starému pejskovi nechat zuby vyčistit, prý by to už nemusel přežít (ten pejsek, vet je OK)

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 14:09

A jeden chrtík. Nadšený z teplého počasí