Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 19:29

Já jsem na Šustu zvědavá, ale ještě jsem ho naživo neviděla, tak nemůžu soudit. A Desenskýho tu nijak neadoruju, viz co jsem napsala výš, ale párkrát jsme byli u něj na free sobotách, jednou s Terkem na individuální návštěvě (to teda kvůli zdraví, ne výchově) a vím i zkušenosti lidí z mýho fakt nejbližšího okolí, tak tam si na nějaký vlastní obrázek troufám.

Jako podivín to trochu je, rady cedí fakt koutkem úst, navíc občas je asi nenaloženej, třeba jedna návštěva našich příbuzných u něj byla vyloženě zbytečná. Ale psům fakt rozumí, kamarádům pomohl se psem, kterej by jinak asi skončil na injekci, a Terkovi hodně s bowenovými masážemi, když se mi ze dne na den skokově zhoršil. Tak za mě ty pozitiva jednoznačně převažujou.

A děkuju za pochvalu, fotil zase soused se svým super strojem, já jsem jen házela míčky :-).

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 19:37

Janulik03 Když mně absolutně nepřipadá, že by se choval nějak nevhodně.

Jedná velice klidně, někdy s lehkým pobavením. Není příliš emotivní, což při jeho práci přesně odpovídá. Je totální kliďas, spíše málomluvný, ale co řekne, sedí. Já na ty pořady koukám a jeho vystupování se mi vyloženě líbí. Nenechává se strhnout k přehnaným reakcím. Někdy z něj cítím trochu "zoufalství" nad hloupostí majitelů, ale despekt?? Určitě ne.

naopak oceňuji jeho střídmé vyjadřování, že z toho nedělá nějakou senzační šou.

Dceři vlastně nepomohl, ale podpořil ji, uklidnil.

Velmi se mi líbí jeho názor - když dcera říkala, že udělala nějakou chybu, že Dadoo něco třeba jednou povolila a pak bylo těžké to přístě chtít jinak - řekl jí, že to je hloupost. Ona je pán a pán může udělat chybu, protože je PÁN. A pes se s tím musí srovnat.

To ovšem platí VÝHRADNĚ u správně vychovaných a vychovávaných psů.

Protože u těch nesprávně, chaoticky, nebo vůbec, pak lidé psy nezvládají. Není to tedy recept pro každého. Jen pro ty, kteří to umí  

Mně osobně zase příliš nesedí ta kočičí odbornice, Klára Vodičková, ale přiznávám, že to bude nejvíc tím, jak vypadá a jak se obléká. Osobní antipatie. A přitom je to krásná holka.

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 19:39

Jo, a už vaši psi línají? Naši se do toho pustili s úděsnou vervou - včera jsem otevřela sušičku (kterou jsem si přivezla právě za účelem boje s chlupama) a připadala jsem si jak v ústí vlkodlačí  jeskyně. Takový to sítko úplně zahlcený a hlavně celej ten kulatej otvor orámovanej černýma chlupama!

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 19:43

Zina Čo je to línaní  (len si z teba robím srandu) 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 19:52

Zina Jo, příšerně! Ale z Berty jsou závěje a chuchvalce, které se dobře sbírají. Zato z Gigola! To jsou bílé jehličky, které jsou zapíchané všude. Nenávidím tohle línací období!

Jen co se trochu oteplí, půjde Berta dohola 

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 20:29

Zina som rada za mojho takmer bezudrzboveho psa. Nelina, lebo nemala asi ani zimnu srst. Ale chlpy z nej su, len take mini a rovnako pocas celeho roka. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 20:37
Reakce na Zina:

Jo, a už vaši psi línají? Naši se do toho pustili s úděsnou vervou - včera jsem otevřela sušičku (kterou jsem si přivezla právě za účelem boje s chlupama) a připadala jsem si jak v ústí vlkodlačí  jeskyně. Takový to sítko úplně zahlcený a hlavně celej ten kulatej otvor orámovanej černýma chlupama!

tjo ale já bych do toho psy nestrkala...

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 20:38
Reakce na Potrefenáhusa:

Dadoo mně Desenský super nepřijde, on sám asi psům rozumí, ale jeho rady v tom pořadu mi přišly naprosto nesrozumitelný a ty interpretace lidí mi taky přijdou většinou dost podivný. Nemyslím si, že je to úplně vhodnej typ pro tenhle typ pořadu, možná naživo je to lepší. Chvíli před svým psem musím myslet taky, a to je to joudík odněkud od Roudnice nad Labem ...

Ale já radši toho Šustu, no.

​no to ten pan nezna Bu, zkousim to roky, ale porad je napred 

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 20:48

Mně teda přijde, že Desenský musí smrdět. Já nemám takové typy už vizuálně jednat a jeho chování k lidem mi přijde často že jim neumí pořádně podat, co a jak mají dělat. Bonnie taky vousaté chlapy nemusí  my bychom u něj nepochodily. 

Zato od Šusty jsem se dala i cvičit  za buchtu. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 20:51

Jo, určitě musí smrdět. To je na první pohled jasné 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 20:56

Dadoo tak mně taky není dvakrát jako člověk sympatickej.. a mám pocit že pro majitele takových těch kapesních pejsáčků jsou jeho rady nesrozumitelný a nepoužitelný. kdo má psa-šelmu tak ten asi nemá na výběr a pochopit to musí a věřím že pomůže.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 21:07

já jsem s desenským viděla asi tak tři díly.

z těch proti němu nemůžu říct nic, co se tady namítá. přišel mi srozumitelný jak pro lidi, tak pro psy. těžkou zkousnutelný, to nepochybně.

zato jsem ani v jednom dílu nechápala majitele zvířat, podle mě byli všichni duševně narušení, zvířata by mít radši neměli a pokud si s ním nerozuměli, nebyla to jeho chyba.

osoba, která má doma několik let (!) zvíře, které jí močí na gauč, a ona to přechází. osoba, které kočka úplně promočila parkety močí, takže se zvlnily, a ona to vyřešila tak, že vedle toho postavila osvěžovač vzduchu. dva chlapi, kteří se několik let (!!!) dívají na to, že jim fenka močí asi každých pár minut (protože měla chudera chronický zánět měchýře nebo tak něco), a nenapadne je, že by to mohl být nějaký zdravotní problém. 

upřímně - já být na místě desenského, tak ne že na ně budu mluvit na půl huby. já bych je musela nakopnout, asi bych se neudržela. 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 22:35

tjo ale já bych do toho psy nestrkala...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 23:11
Reakce na Dadoo:

Není to tedy recept pro každého. Jen pro ty, kteří to umí  

​hm, právě, recept pro ty, kteří to umí....takže asi nic pro lidi, kteří v tom pořadu potřebovali pomoct? 

já jsem těch dílů viděla pár, bohužel, jak píše Jiná Realita - spousta majitelů o těch psech nebo kočkách neví vůbec nic, ale tomu se obávám Desenský prostě nepomůže. 

Ta holka mi naopak přišla dobrá, srozumitelná, s konkrétníma radama. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 23:48

Potrefenáhusa Můžeš si, prosím, přečíst znovu, co jsem psala..? Ta věta, kterou jsi vytrhla z kontextu platí pro jednu konkrétní souvislost. Nevztahovala bych ji na všechny jeho rady v dotčeném pořadu, natož na rady zcela nevědomým majitelům psa..

Ten pořad je snad o něčem jiném, není pro zkušené majitele.

A taky bych nezapomínala, že v TV se objeví jenom pár rad, pár vět.. Ty vzájemné návštěvy netrvají dohromady jen  15 minut. To, co v TV vidíme, je docela radikální sestřih. Zcela nepochybně jim toho řekne daleko, daleko víc a podrobněji, než se v Tv objeví. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 00:12

Dadoo no právě, pořad není pro zkušené majitele - mně třeba u Desenskýho přijde, že jemu ty věci nějak fungujou, spoustu věcí dělá intuitivně, má jistě velký zkušenosti, ale na dost velkou část lidí je to prostě nepřenositelný, nechci nijak rozporovat, že on psům rozumí a má napozorovaný jejich chování atd., ale právě proto mi to přijde dost neuchopitelný pro ty, co o tom nic nevědí. Přijde mi, že on ty psy nic neučí, proto je mi bližší šusta, asi i proto mi přijde dobrá ta kočičí holka - prostě jednoduchý praktický rady 

Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 06:44

Zina dekuji moc za snahu.

Jinak k Desenskemu - urcite psum rozumi, ale taky na me pusobi, ze pro nej je to hodne intuitivni vec a ze to neumi uplne dobre predavat lidem, cetla jsem i knizku, ale na konci jsem jen vedela, co je vsechno spatne, jak to lidi delaji spatne, ale neodnesla jsem si jedinou praktickou radu, jak to delat dobre (osobne jsem se s nim tedy nesetkala, jen TV a ta knizka)

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 06:56

Prosím co to je za pořad s Desenským a kde ho dávají?

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 07:01

ice 

Kočka není pes, na ČT1, teď už jde druhá řada. Přesný čas vysílání nevím, sleduju vždy více dílů z iVysílání.

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 07:02

Dadoo 

Ježíš, co se čílíš, tak prostě nemají Desenského všichni rádi, no.