Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Sweet Potato
Avatar
34827 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 11:14

dynda Jí bude 14. Já bych to chápala a respektovala, kdyby měla jiný program. Ale je doma zalezlá jak červ v jabku. Čumět na videa může i na pláži. Turistikou a poznávačkou ji prudit tentokrát ani neplánujeme, na to teď fakt není situace.

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 11:43

Sweet Potato Mácháč na ní

martek01 Mám na fcb "levnocestování", někdy jsou tam velmi zajímavý tipy na levnější letenky, ale je to dost o rychlosti. 
Já bohužel chodím s učitelem základky, takže mimo prázdniny se nikam nedostanem. A právě ta jarní Madeira za super cenu tam zrovna teď byla. 

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 11:46

martek01 Čtu, že řešíte hlavně děti, které chtějí moře a bazén, ne turistiku, takže dle mého Madeiru bych z úvah úplně vypustila, neboť ostrov má velmi málo pláží a snad až na jednu, jsou spíš menší a kamenité. Obecně Madeira není ostrov doporučovaný na koupání, nejen kvůli chybějícím plážím, ale i kvůli studenější vodě, pro děti spíš nevhodný. Strmé skály padají do hlubokého moře a některé ty malé pláže byly snad i uměle vytvořené. 

Jinak já miluji rostliny, takže jsem se tam těšila, ale už nikdy víc. Špatné služby, Funchal je ušmudlaný a pokud chcete cestovat, tak se serpentinám nevyhnete a mě bylo pořád blbě. Ale vím, že jsem ve svém kritickém postoji k Madeiře výjimka, lidé mě nechápou, co se mi nelíbí, já zas je, co jim se líbí, tak mě berte v tomto s rezervou:-) Ale děti a koupání na Madeiře opravdu ne. 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 12:00

martek01 Na Madeiru bych jela hned, ale ne s dětmi, a to máme doma malé turisty :) plaží málo, divoké, moře studené.

Kamarádka si s dětmi pochvalovala Gran Canarii Maspalomas. Pro nás to třeba není - moc velké, moc atrakcí, ale jako typ přidávám. 

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 12:03

martek01 Přesně jak píše Victoria, Madeira je skalisko trčící z moře. Je na ní celá jedna písečná pláž o délce 50 m, jinak se koupe v bazéncích upravených na útesech. Má to svoje kouzlo, ale je to něco jiného. Jo a ta voda měla v březnu asi 16 st., takže jsme tam sice vlezli, ale hodně rychle zase vylezli. Mně se Madeira líbila moc - na malém prostoru několik různých typů krajiny. A hlavně když člověk stojí na nejvyšším kopci, tak vidí do moře na několik stran, prostě ostrov. Levády jsou podle mě atraktivní i pro jinak nepříliš turisticky nadšené děti, akorát jestli někdo z vás netrpí závratí? To by mohl být trochu problém.

Ohledně ubytování neumím říct, my jsme celkem nenáročný a vybrali si na dvě noci nějaký jednoduchý hotel ve starém městě (Funchal) a hlavně jsme chodili treky a spali pod stanem.

No úplně jsem se zasnila... takže jestli andulka01 říká, že jsou letenky za dobrou cenu...

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 20:41

martek01 tenerifemy v prosinci vylezli z letadla a na letisti snad 30 stupnu. V Praze v dobe odletu -5:D

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 20:53

takže vám dámy děkuju!

hlavu mám jak balón a nevím nic. Madeira mě láka už dlouho. Ale je fakt, že na Tenerife by bylo asi lepší koupání..... no uvidíme. Hotelů je dost, horší jsou letenky. budu sledovat obě destinace a osud rozhodne

ješte dotaz ke covidu. když vyžadují PCR testy, to může indikovat doktor? Nebo to musí být nějaký jiný druh, resp. s jiným výsledkem. Když mě testovali v listopadu, tak mi přišla jen SMS. tady je potřeba potvrzení v AJ

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 14:06

martek01 Neposílali ti v té sms odkaz na stránky, kde se dá doklad stáhnout? Oni to všude dělají trochu jinak, nejlepší bude si tam zavolat nebo napsat a zeptat se. PCR může pochopitelně indikovat doktor, nebo na vlastní náklady, pro potřeby letadla je to jedno. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34827 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 14:13

martek01 S dětmi rozhodně spíš Tenerife. Vykoupou se, uděláte si výlet do Loro Parku, může je nadchnout i "marťanská krajina pod P.da Tiede.

Potvrzení bylo dřív za příplatek, začátkem prosince už nám ho poslali automaticky.

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 16:24

martek01 taky jsem to chtěla napsat, že na Madeiře to na válení na pláži moc není. Ale jinak krása, stojí za vidění a prochození.

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 16:27

Dostala jsem dneska nabídku na přelom září-října, 10 dní cestování po jižní části Portugalska. Tak jen doufám, že do té doby už ten virus potáhne kam patří, zrovna jsem ráno četla, jak jsou na tom v Portugalsku blbě. Na červen máme z loňska přeložené Norsko, takže logicky Norové zavírají hranice. Řekněte mi, že v červnu už to bude dobrý!

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 17:51

Sweet Potato taky se už přikláním k Tenerife. Tam se dá plácnout na pláž a nic nedělat

chtěli jsme na začátku dubna, jak jsou Velikonoce, ale asi počkáme do května

no hlavně Bureš plánuje zavřít hranice, tak pojedem do p.dele a ne na Kanáry

Offline Sweet Potato
Avatar
34827 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 17:53

martek01 Jako fakt? My chceme odletět 22.2. 

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 17:55

Sweet Potato teď vláda jedná a zavřený hranice je jedna z možností zpřísnění

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 17:55

Sweet Potato me to taky včera napadlo, ze misto lyží moře. Jak jsem hledala, kam se vůbec smí a jak, našla jsem to stanovisko EK a přešla mě nálada. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34827 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 17:56

continuity Koho?

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 18:25

Sweet Potato Evropské komise, či co to je. Já bych jela jenom po Evropě určitě. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34827 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 18:30

continuity Aha, já se snažila dosadit nějaké jméno.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 17:29

Sweet Potato Všimla jsem si, že jsi v koronavlákně projevila zájem o pobyt v maringotce. Pokud by stačila místo tatínka teta, tak bych věděla jedné na samotě na Šumavě. dzizisketa tam byla na předsvatební cestě myslím.

Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 20:18

brrr

AAno, bylo to tam jedinečné, neopakovatelné a báječné. Fakt nejlepší dovolená. Akorát když je mokro, blbě se tam bez náhonu na všechny čtyři jede.