Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline continuity
Avatar
33684 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 17:44

katkas k čemu rybičky? Koupi si kapra. 

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 17:58

continuity Aby to měla barevnější.

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 18:34

continuity žiadny kapor mi nesmie domov ( nemám ho rada a keď som čítala, aké sú to chudatka..)

katkas mám naťahovaciu rybičku, korytnačku aj žabu, to stačí

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 19:33

Mrakoplas .. a nasypat nějaké ty korále..

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 15:03

Isca Tyjo, to mi připomnělo, jak jsem si šla zaplavat do moře, a asi 100 metrů od břehu jsem o něco pod vodou zavadila rukou. Málem mně ranila mrtvice, že žralok ale byl to právě korál.

Offline Makara
Avatar
2235 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 21:05

Kterou cast Sumavy doporucite na dovolenou s nekolika teenagery? Prosta turistika neni z nejoblibenejsich. Potrebujeme lakadla. Kanoe, lanove centrum, skaly. Je jina moznost nez Lipno? Tip na vetsi chalupou (min. 13 luzek) by nebyl?

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 21:25

Makara nemaje teenagery nevim, jestli muj tip bude k necemu, ale napadl me Statek u medveda v Nove Peci. Je to uplne nove opravene, takze vse se otvira chipem, na pokojich je wifi a bluetooth repracek, je tam dobra cesta, Lipno je nedaleko. Byli jsme tam na podzim a majitel dodelaval spolecenskou mistnost s opekanim a sliboval posilovnu a koupaci jezirko na pristi rok. Nedaleko je schwarzenbersky kanal na svazeni dreva jako technicka pamatka. Jen to je mozna drazsi nez pronajmout si jen chatu.

Offline Makara
Avatar
2235 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 22:07

baltik Diky. Telepatie funguje. Zrovna sjizdim chalupy v Nove Peci, ale zda se, ze uz je pozde. Moc volnych terminu na vyber neni.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:27

andulka01  s tim rozhrkancem jsi mi pripomela, neni to teda letecka historka... kdyz jsme s nasima jeli do Bulharska karosou, nejak tesne pred revoluci, tak to byl dobrej masakr. Rozhrkanej autobus, cesta trvala snad 3 dny? Pres Madarsko a Rumunsko, sedeli jsme nekde vic vzadu, za nama uz jen horolezci co nas s brachou nechali spat na te sedacce posledni, meli u toho krosny a udelalo to jakoze postel, kam jsme se jako maly decka vlezly, vzpominam si, ze jsme je vzdycky potaji poslouchali v noci, jak si povidaj, ze manzelkam z Rumunska dovezou tak maximalne rybicky v oleji a podobne. V Bukuresti si pamatuju samosky kde meli jen okurky (nalozeny). Byla jsem kynderilovy decko, celou cestu nic, do sacku jsem se poblila pri vjezdu do kempu. A bulharsky plaze, nevim jestli je to porad stejny, ale tehdy fakt krasny. 

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:47

0zero7 Máme identický zážitek! Bylo mi pět, když jsme takhle jeli. Z Rumunska si pamatuju hory z okna autobusu a potkany na místech zastávek. Bulharsko senzační, k pláži jezdil pan s oslíkem s vozíkem melounů, hroznovýho vína a broskví. Od té doby kupuju žlutý meloun když natrefim, a furt to není tak dokonalá chuť jako byly tam.

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 19:44

0zero7 andulka01 Já ještě s láskou vzpomínám, když jsem jela vlakem do Ruska. Myslím, že tři dny do Moskvy a pak do Petrohradu. Bylo to v době, kdy byl v Rusku suchoj zakon, ale tolik alkoholu jsem snad v životě nevypila :-). Byla jsem tam tři týdny a domů si přivezla dvě známosti. A to jsem zapomněla, že jednoho jsem měla doma :-)).

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 19:47

andulka01 no! A v Bukuresti jsme meli zmrzlinovej pohar na terase nejakyho hogo fogo hotelu, nikdo nikde, decka zebraly u autobusu, desny to tehdy bylo celkem.

Ve Varne, kam jsme jeli nejakou superlodi jsme byli na veceri v restauraci, kde jediny jidlo co podavali bylo grilovany kure a hrnolky, a jak bylo dobry! A jeste ten bulharskej chleba cerstvej. 

999slusnej oddil!

Online Sweet Potato
Avatar
34830 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 19:59

0zero7 Připomnělas mi rumunsko-bulharskou hranici. Slavná Železná vrata. Celníci zastavili autobus, průvodkyni řekli "támhle odstavit, na dvě hodiny"

"Proč?" zeptala se.

"Tak na tři."

Rok asi 1996. Nemyslím, že by to teď bylo jiné.

Chtěli kartón cigaret. Nemáme. Támhle je jděte koupit do "duty free shopu". Zaběhla tam, koupila značně jetý kartón amerik. Celník ho vzal, mávl, ať jedeme. A ta jetost se v zápětí vysvětlila - nesl ho rovnou zpátky do toho shopu. Kdo ví, po kolikáté.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 20:04

Sweet Potato whoa, tak to jsem jeste neslysela, masakr! Prej tak na tri, husty. 

Pamatuju si jak maminka pasovala kazetak v 86 nejak asi. Taky dobra historka. 

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 20:05

0zero7 A na pláži smažený sardinky s hranolkama! A loď typu raketa. 

Sweet Potato Já tam byla v 1980, mala, moc si nepamatuju pokud byly nějaký problémy. Ale to Rumunsko mi teda utkvělo.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 20:08

andulka01 JJ to je ta co jsme s ni cestovaly do Varny, nemohla jsem si vzpomenou jak se ji rika. Sardinky jsme meli smazeny na utesy v krasne restauraci nad morem, to jsem asi uplne jak decko neocenila, ted bych tam jela hned. 

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 20:09

0zero7 Hele Chorvatsko tuším 1998, policajti nás stopli mockrát. Chtěli karton Plzně, jinak by nám "našli" technickou závadu na autě. V tý době normal, teď už ne.

Online Sweet Potato
Avatar
34830 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 20:27

andulka01 Když jsem byla malá, bylo pro mne Rumunsko země zaslíbená. Jezdili jsme tam vlakem k moři, na Mamaiu. Milovala jsem to tam. Tu cestu ve spacím vagónu skoro tolik, jako moře a pláž. Byli jsme jednou i v Bulharsku a Jugošce, ale Rumunsko bylo nej.

Naši tam měli přátele. A dala se tam koupit bavlněná trička. I když ten den, kdy se šlo od pláže na nákupy, jsem nesla hodně špatně:-))

Offline continuity
Avatar
33684 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 20:41

To mi připomnělo jak jsme jeli autobusem na výlet z Nessebaru do Instanbulu. Na hranicích nebylo živé duše, ani celníci ne, protože hráli Fenerbarchce a Galatasaray. Dvě hodiny jsme tam zkysli. Rok 2000

Offline continuity
Avatar
33684 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 20:42

Sweet Potato vlakem do Rumunska

Dodneška na to vzpomínám.