Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 20:50

continuity 

Haha, my byli v tom Turecku 96. 
Když jsme řekli, že jsme Češi, všichni vykřikovali "Nedvěd, Nedvěd"

Mně v první chvíli šrotovalo, jak můžou Turci vědět o koncertě bratrů Nedvědů na Strahově!

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 20:59

999 Ta tvoje cesta mi hrozně připomíná, jak jsem letos chtěla s kamarádkou Petrou (tobě důvěrně známou ) vlakem do Sarajeva.  Nakonec to ztroskotalo na tom, že nechtěla jet, protože dcerám zakázala jet do zahraničí a já se nestihla vrátit z Itálie. Ale je to super projekt, na který jednou určitě vyrazím a tebe si tam dovedu skvěle představit!! 

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 21:08

Garfie Doufám, že mě vezmete s sebou :-).

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 21:10

999 Jasně, stejně si chceme vzít soukromé kupé! :-)

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 21:17

Sweet Potato 

Já projela všechny ty "Balkány" asi o 10 let později, vždycky jsme jeli vybavení těmi úplatky, že je jako budeme vydávat podle potřeby a nikdy jsme to nepotřebovali. Někdy se domorodci snažili nás nějak hrozně vodrbat o peníze, ale z toho máme docela fajn zážitky nakonec. Jednou nás řidič odvezl v Rumunsku jinam, než jsme chtěli, jen na půl cesty a nějak to zkoušel, že jako zastávka, abyste se mohli podívat zde do tohoto nádherného kláštera, batohy tu nechte, počkám na vás. Ale kamarád se nabídl, že zůstane v autě, podívat se půjdou jen ostatní. V tom okamžiku to nějak vyplulo na povrch a celé to skončilo tím, že řidič se s námi přetahoval o ty batohy - my uvnitř, on ve dveřích z boku, kamarádka skočila za volant, startovala a řvala na něj česky, jestli si jako myslí, že mu s tou dodávkou neodjede, že se plete. On řval, že zavolá policii, my jsme říkali, ať ji zavolá... Nakonec nám vysázel zpátky půlku peněz a asi byl rád, že jsme mu přestali okupovat auto. A tak jsme neplánovaně navštívili Barsanu.

Z letišť mám nejhorší zážitek ze Šeremetěva, nic konkrétního, jen tam všechno bylo tak o 30 let zpátky, lidi jak stádo, služby s kyselým ksichtem, let vlastně v podobném stylu. Jedinou výhodou předpotopního letadla bylo hodně místa na nohy.

Nejhorší cesta byla jednoznačně 19. 9. 2001 z JFK do Prahy. Jela jsem tam přes Ameriku skoro dva dny autobusem, protože letadlem bych se do New Yorku třeba nemusela dostat, každou chvíli někde uzavřeli letiště, a pak už bych to zase po zemi nemusela stihnout. Z WTC šel ještě kouř, na letišti každou chvíli někoho z čekajících na lavicích vybrali a odvedli na kontrolu, všude policie, asi i armáda, to bylo hodně divný. Paradoxně jsem pak v letadle poprvé v životě, a na jednu patnáctiminutivou výjimku i naposled, usnula.

Zpožděný zavazadla nám vždycky dovezli druhý den, nikdy jsme kvůli tomu nemuseli měnit plány, zvlášť cestou domů mi docela vyhovovalo, že se s tím nemusím tahat. Akorát cestou na dovolenou s miminem mi vyšla plínová rezerva na cestu akorát do rána. To byla celkem klika, vůbec netuším, co bych dělala v cizím bytě uprostřed noci bez plín. Všude všechno zavřený Ráno už bych si poradila, ale to už zase dojely ty kufry.

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 21:18

Garfie Tak se mnou počítejte :-).

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 21:47

Garfie ty jo. To vypadá dobře. Já bych teda vzala i děcka, to uz by daly. Docela se nadchly.

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 21:55

Garfie Já chci taky! I s kolem. Bohužel na nic nehraju ani nemám moc cestovatelského zážitků na povídání. Ale tím směrem bych se vydat chtěla a teda tyjo, soukromym vlakem...

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 21:56

Garfie Bylo by ještě místečko?

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 21:56

andulka01 děti si začly plánovat, na co se do léta hrát naučí.

Tak maximálně dáme ukulele.

Offline moora
Avatar
7536 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 22:09

Garfie to vypada bajecne, hlasim se do kupe! Mostar

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 22:10

continuity Jejda, ono se musí na něco hrát? Tak to vám nezávidim.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 22:13

Sweet Potato když jsem si pustila to video z Ukrajiny, tak si myslím, že to spolucestujici zvládnou za nas. 

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 23:02

Jeli jsme vlakem z Prahy do Istanbulu. Přestup v Budapešti jako obvykle, tzn. běh z Keleti na Nugyati (nebo naopak, nikdy nevím, které je které). Další přestup v Bukurešti, a průvodčí nám tvrdil, že ten vagon jede do Istanbulu. No, tak jsme seděli a čekali. Vlak byl stále prázdný a najednou se rozjel. Dojeli jsme asi o 5 km dál do depa, kde začali vlak umývat. Do odjezdu do Istanbulu zbývalo asi pět minut. Naštěstí jsme v depu někoho odchytli. Lokomotiva s našim vagonem začala couvat zpátky, posunovači se zběsile dorozumívali praporky. Nakonec nám zastavili na peronu, na protější straně zatím výpravčí zdržoval vlak a my jsme rychle přeskákali z vlaku na vlak.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 23:08

Teda to je parádní akceaa dokonce by mohla jet i Růžena.. To zírám tedy, že můžou i psi

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 08:25

Jejda a já si ani nevšimla, že je to letošní!  Myslela jsem, že dávám odkaz na tu loňskou....tak to je paráda!!! Jela bych s radostí, jen teda to datum mi trochu nesedí, i kdybych tady byla, škola v JP začíná někdy v polovině srpna...:-( ale uvidíme! Hrozně se mi to líbilo!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 09:06
Reakce na Sweet Potato:

0zero7 Připomnělas mi rumunsko-bulharskou hranici. Slavná Železná vrata. Celníci zastavili autobus, průvodkyni řekli "támhle odstavit, na dvě hodiny"

"Proč?" zeptala se.

"Tak na tři."

Rok asi 1996. Nemyslím, že by to teď bylo jiné.

Chtěli kartón cigaret. Nemáme. Támhle je jděte koupit do "duty free shopu". Zaběhla tam, koupila značně jetý kartón amerik. Celník ho vzal, mávl, ať jedeme. A ta jetost se v zápětí vysvětlila - nesl ho rovnou zpátky do toho shopu. Kdo ví, po kolikáté.

no,ale to je furt stejny!Tam se nic nezmenilo.Muz uz preventivne kupuje recky kafe a kdyz se rumun zeptal co je v nakladaku nalozene(bylo tam nase auto,coz se nesmi)tak mu jako odpoved podal 20euro a jelo se vesele dal.Jezis zlaty trajekt.

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 12:02

Sweet Potato Pablo Neded byla reakce na Česká republika i v Kolumbii v r. 2006. Jen jeden osuntely starik v Bogote, vlekouci nekam cerny igelitovy pytel, odpovedel Vaslav Avel :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 12:34
Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 14:57

Garfie 999 continuity a ostatní, kdybyste mě vzaly do party, tak bych jela taky, doopravdy, vypadá to super!