Cestování

09. srpna 2014 10:36
Online continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 20:49

OliveOyl já když pojedeme, tak určitě cela rodina. Až se otevře přihlašování, zkusím tam nahnat další děti. 

Já si právě z dětství pamatuji ty cesty vlakem do Rumunska je to jedna z mých best vzpomínek. Už jsem i řešila nějaký nocak Praha-Košice, aby si to užili, tohle mi přišlo úplně do rány. A Bosna je

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 21:01

My takhle jeli na 4 dny na italske ferraty, vratili se do cr, u kamaradu v Brne si dali sprchu a nabrali dva jine kamarady a vyrazili do Bulharska. Sice autem, ale krome muze jsme ridicak meli vsichni pomerne cerstve. Zajimava to cesta, tam jsme jeli pres Srbsko, pak sjeli na 2 dny do Recka a vraceli se pres Rumunsko. Doted me mrzi ze na me vysla rada s rizenim pres Bukurest. Boze ja bych tak nekam vyrazila, az udame deti :) Dikibohu za to podzimni Chorvatsko... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 00:49
Reakce na 999:

0zero7 andulka01 Já ještě s láskou vzpomínám, když jsem jela vlakem do Ruska. Myslím, že tři dny do Moskvy a pak do Petrohradu. Bylo to v době, kdy byl v Rusku suchoj zakon, ale tolik alkoholu jsem snad v životě nevypila :-). Byla jsem tam tři týdny a domů si přivezla dvě známosti. A to jsem zapomněla, že jednoho jsem měla doma :-)).

​Pche!

To já jela vlakem do Moskvy (za hlubokýho socíku), aby mi ten vlak po přejezdu hranic někde v Čopu ujel (neb, jak bylo později řečeno, hodlal nahnat po přehození na širokorozchodnou trať zpoždění), zanechav mě jen s kabelkou a bez zavazadel čumící bezradně na peróně. Noc do dalšího spoje jsem přečkala díky laskavé nabídce sovětských drah v místní ubytovně - ratejně zvíci sokolovny, kde v jediném sále bylo jedno lůžko vedle druhýho (škoda jen, že na mě zbylo jen dětský a dodnes si pamatuju, jak mi - zkroucený - skrz tu síťovinu lezly prsty)... a pak jsem konečně poznala, zač je toho v zemi, kde zítra znamená již včera, loket  - anžto další spoj byl místní, žádnej degenerovanej kapitalismus -  to jest sestával z vagónů kde nebyly kupé ale pouze volně ložená lehátka, kam se porůznu ukládali cestující tu s lahví samohonky, tu s mečící kozou či kdákající slepicí, vlastní peřiny included... ale ta cesta byla k nezaplacení, ten pohled na vesnice sestávající ze zemljanek a vodního vedení, který obstarával osel chodící dokola kolem studny...

Online 999
Avatar
17532 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 08:08

barbucha To musela být paráda :-).

Online continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 08:17

barbucha

Já teda nezávidím, podle mě ke kulturnímu zážitku v rusku stačí i mezinárodní rychlík, kozy a samovary jsou tam taky. 

jak si pak našla kufry?

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 09:37

continuity 

Kufry vyzved místní známej, ke kterýmu jsem jela a kterej u toho původního vlaku čekal. Neztratilo se nic!

Offline Garfie
Avatar
23829 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 09:48

barbucha To je super!!  Až budu mít chvilku, vylíčím vám, jak jsem si umanula, že pojedu vlakem v Ghaně!!  (pozor spoiler-do cíle jsem nedorazila...)

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 20:11

Holky, byl někdo z vás na Madeiře? 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 20:36

martek01 Plha se hlásí

Offline eM
Avatar
1375 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 23:37

martek01 ano, ale už před deseti lety

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 08:47

OliveOyl eM je to tam krásný, žejo?

no já uvažuju, že bysme tam na jaře vyrazili.... 

resp. řeším naši dovolenou, chceme na jaře a jediný dva cíle v rámci evropy, kam se dá letět, je právě Madeira nebo Kanáry. Tak uvažuju, co bude lepší

Offline 711990
Avatar
17089 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 09:00

martek01hlasuju pro Kanary! La Palma

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 09:05

martek01myslím, že obojí bude fajn :) Kanáry neznám, Madeira se mi moc líbila, byli jsme začátkem dubna. Úplně nejkrásnější bude imho konec dubna, květen, když všechno kvete. My tam hlavně chodili, na túry jsem se inspirovala tady. Pro Madeiru u mě ještě mluví poncha, pití z místního rumu, citrusový šťávy a medu :))

Edit: v dubnu bylo na pobřeží kolem 25 stupňů a slunce, v horách půl tejdne poprchávání a 5 nad nulou, půl tejdne na dlouhej rukáv

Offline Garfie
Avatar
23829 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 09:15

martek01 Já neznám Madeiru, ale myslím, že na jaře bude chladnější, ale zelenější. :-) Tak si vyber. Jinak teda závidím, jednou jsem byla v subtropech na jaře a moje nadšení neznalo mezí, bylo to lepší než v létě, i když se nedalo koupat! 

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 09:20

nejvíc ze všeho na světě nesnásším vybírání dovolený! proto jezdíme furt na jedno místo do Chorvatska....

já se prostě neumím rozhodnout

mě bude v dubnu 40 a ráda bych prostě vypadla do pryč. omezením, ale krásným, žejo, jsou dvě děti (7 a 9) let, kterým turistika zase tak moc neříká. Ty chcou bazén a moře.

překvapuje mě, jak jsou hrozně drahý letenky. Ubytování se dá sehnat na krásný ceny, i se stravou, ale ty letenky, to je raketa. a je jedno, jestli ta Madeira nebo Dominikana. Ta byla taky ve výběru...

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 09:31

martek01 tak ještě vydrž, jestli se neobjeví nějaká akce na letenky, pak prostě poletíte tam, kam bude sleva :)

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 09:47

OliveOyl teď jsem našla zpáteční za necelých 5 tisíc, ale přes Londýn. a to teda nevím no, mimo EU, covid, blbá doba

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 10:52

martek01 Cha, my jsme postoupili do fáze "nechci k moři, nudaaa, nechci s váma na dovolenou, nudaaa, nechciiii, nudaaa". Takže ji asi povezeme svázanou a s roubíkem

Online dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 10:55

Sweet Potato 

Já jsem měla nechci, ani kdyby to bylo k moři, někdy od 15, 16? Tak si teď říkám, kolik dovolených s dětmi mám vlastně před sebou, když je jim 2 a 4 a letos se může klidně stát, že nepojedem pořádně nikam

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 11:03
Reakce na Sweet Potato:

martek01 Cha, my jsme postoupili do fáze "nechci k moři, nudaaa, nechci s váma na dovolenou, nudaaa, nechciiii, nudaaa". Takže ji asi povezeme svázanou a s roubíkem

​tak to znam moc dobre a jeste k tomu bylo,zaseee do Reckaaa.......

komunisty na neja byla poprve u more az ve 21letech.