Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. srpna 2020 08:30

continuity když jsme tam byli, tak mi přišlo, že karta se nevyplatí třeba oproti Korutanům, kde jsme byli před tím v rámci jedné dovolené.

K ostatnímu se neumím vyjádřit, my byli v Hallstattu a v nějakých termálech bez wellness, jen bazén.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 09:50

continuity continuity my tady prave jsme, dnes se chystáme do solneho dolu v Hallstattu. 

Jinak zajímavá je obří ledová jeskyně Eisriesenwelt ve Werfen, kousek od toho je i krásná pevnost Hohenwerfen, ty hrady přístupné jsou.  Nádherná je soutěska Liechtensteinklamm.

wellness máme v hotelu, nic veřejného jsme nevyuzivali a ani jsem si ničeho nevšimla.

v případě špatného počasí Salzburg se spoustou atrakcí, třeba Haus der Natur, jinak v horách nesčetné nádherné túry :) užijte si to!

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 10:33

continuity My byli jenom v Hallstattu. Skluzavky jsou dvě, samotnej důl je spíš atrakce, ale na stezce k dolu jsou povídání v audioprůvodci (přes appku, info dole u lanovky). Hallstatt samotnej byl bez davů asiatů zalidněnej tak akorát.

Online continuity
Avatar
33668 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 11:22

Evaeva OliveOyl Tulipe diky moc. Nejak si to proberu. Máme bydlení na tři dny z 12 tak jsme docela flexibilní. 

Uvidíme jaké bude počasí. Moc stabilně to nevypadá. 

Online brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 11:57

continuity My byli taky jen v Hallstattu a ten důl byl perfektní (bohužel nám nevyšlo muzeum). Od lanovky ke vstupu je to pojaté jako naučná stezka, v dole se jde s průvodcem. Jsou tam dvě skluzavky a ven se dostaneš takovým vláčkem. A kde se Ti poštěstí vidět 3 tis. roků staré dřevěné schodiště? :-)

Kolem jsou všechny jezera koupací, ostatně i to halštatské. A soutěska plus hrad (zřícenina zdarna) je pěkná ve Worschachu. Akorát je to už dost na východ od Salzburgu.

Online continuity
Avatar
33668 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 18:21

brrr díky

Ja balím a jde mi to jak psovi pastva. Podle předpovědi zažijeme všechny druhy počasí a teplotní rozpětí od 0-33C.

K tomu moři to byvalo nějak jednodušší. 

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 18:42

continuity Tak důl máme za sebou a souhlasim s brrr , bylo to bezva, zábavné i naučné, pro děti super. V Hallstattu je to teda trochu náročné s parkováním, chce to dát si časovou rezervu. Městečko krásné, jen až dost návštěvníků. 
Předpověď počasí jsme měli podobnou, nakonec ale přes den nepršelo ani jednou, toho oblečení na ten velký rozptyl teplot je třeba vzít víc, to je fakt :)

Online continuity
Avatar
33668 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 18:56

Tulipe já bych chtěla na ten zbytek pod stan někam do hor nebo k jezeru. Tak je to baleni takové výživnější. Začínám chápat muže, že se trochu vzpíral

Díky tobě v brrr  na tip na ten dul, tak dáme Hallstadt, děti o tom básní už dlouho. 

Online SunEclipse
Avatar
3106 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 19:12

continuity já byla v solném dolu v Berchtesgadenu a taky moc pěkně udělaná prohlídka

Offline Tabea
Avatar
4676 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 19:18

continuity Nepůjčují v dole oblečení/kombinezy? V Berchtesgadenu to tak je. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 19:33

continuity Nám se strašně vyplatila Kaprunská karta (Kaprun a Zell am See) Hned první den. Tak tipuju, že to bude podobné.

Online continuity
Avatar
33668 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 19:40

Sweet Potato diky, práve Zell am see nebo Kaprun je v plánu. Je to s těma kartkama hrozně komplikované, často vázáno na ubytování. Nevyznám se v tom vůbec a nemám ani silu to studovat a chlap akorat shání po všech certech ferratove sety. Letos to bude docela punkový výlet.

Já si nedělám starosti že bychom se tam nudili, spíš, že strávíme příliš casu  na miste rozhodováním. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 20:31

continuity Ta naše byla s ubytováním, zaplatila se nám s první lanovkou. A díky ní (respektive info brožuře) jsme se podívali na spoustu míst, která bychom asi jinak ani neobjevili.

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 20:39

continuity S tím stanem - ověřila bych si, jak teď fungují rakouské kempy. V Německu není ve Frankenjuře šance se ubytovat v kempu bez registrace ( nikdy dřív mne kemp nenapadlo rezervovat). Pokud zbytečně starším, tak se omlouvám za paniku.

Online continuity
Avatar
33668 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 20:42

katkas z jednoho mi napsali, že rezervace nedělají, apartmánu je pořád volných dost a pochybuji, že se to za pár natolik zhorší. Já nechci dělat rezervaci, už to téměř nikde nejde bez storna a pokud v pondělí ráno zavřou Rakusani hranice, tak přijdu ještě o dost peněz. 

Online Malenge
Avatar
4254 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 23:06

Prosím o tipy, co s tlupou předškolních dětí neminout v Jičíně a blízkém okolí. Uvítám i rady ohledně baby friendly restaurací apod. Děkuji.

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 00:57

continuity Úplně chápu. Ale tohle zní ok, omlouvám se za paniku :)

Online brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 08:25

Tabea continuity Jo, kombinézy půjčují. Tohle je po opuštění dolu.

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 08:26

Malenge Jicin je mesto pohadky a mely by tam byt snad nejaky atrakce kolem Rumcajse, kterej je mistni :) to by mohlo deti bavit. Jejich muzem se jmenuje muzeum hry, to by taky mohlo deti zaujmout? (Ale jako co v tom muzeu je, nevim, v jicine jsem byla parkrat jen pracovne a vubec to tam neznam. Pokud jste mobilni, na jicinsku je zamek stare hrady, kterej se zameruje na rodiny s detmi, maj tam pro ne spoustu atrakci, draky, princezny a tak. Ale taky jsem tam nikdy nebyla :)

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 08:26

continuity co zajet do Obertraunu (10 min) od Hallstadtu, vyjet lanovkou nahoru, je tam okruh - Ledove jeskyne, Mamuti jeskyne, Five Fingers? My jsme byli nadseni. Je to teda vylet skoro na cely den, nahore je udelany prochazkovy okruh, krasa a pohoda. Do dolu jsme nechteli, tak ten nevim, jaky je.