Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 05:39
Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 07:11

Tabea Zvláštní místo, ani jsem o něm do teď neslyšela. Tyhle ruiny zašlé slávy jsou hodně zvláštní...já na takové hotely narazila 2x, jednou v Togu a jednou na Okinawě, ten první nefungoval nikdy, ten druhý se zavřel do deseti let po otevření....

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 10:41

Mě na těch opuštěných stavbách vždycky fascinuje, jak si to přítoda rychle "vezme zpátky" nebo jak to říct. 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 12:40






něco k tématu

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 12:50

OliveOyl Mně je z těch opuštěných staveb vždycky hrozně smutno. 

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 12:56

Sweet Potato Jo, smutno, ale zároveň mě to fascinuje. Taky jsme loni na Balkáně par takových monumentu potkali...

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 14:23

Garfie Můžu mít blbý dotaz? Vy jste letěli do Říma a pak se nějak přesunovali do Florencie? A jak?

Ptám se, protože my jedeme v září na 10 dní do Toskánska (autem), budeme kousek od Florencie a říkali jsme si, že bychom jeli rychlovlakem se podívat na jeden den do Říma, kde jsme ještě nikdy nebyli. Tak jestli to stojí za to, přivítám každou radu, díky moc.  

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 15:09

Alena_In My jeli autem, bydleli jsme u Bolsenského jezera na sever od Říma. Tam jsme se vydali jen na dvoudenní výlet, spojili jsme to s nedalekým Tivoli. Asi v polovině pobytu za námi přiletěla neteř (měla jednosměrný let z Vídně za cca 350,-Kč) a vrátila se s námi autem, cestou zpět jsme se zastavili v Sieně a přespali ve Florencii.

Určitě se to dá udělat, jak máte v plánu, podle mě je to super nápad. A myslím, že se to v pohodě dá udělat i na otočku, ale pokud jste v Římě ještě nikdy nebyli, asi bych zvážila i přespání, zvlášť pokud chcete i do Vatikánu, ať nejste úplně zničení. A pokud chcete někam dovnitř, třeba do toho zmiňovaného Colossea nebo do muzeí, aktuálně se dají koupit lístky jen online. Lístek do Colossea platí i na na Forum Romanum a na Palatinus, do Colossea musíte jít na přesný čas, zbytek kdykoli během 24 hodin. Já bych do toho šla, Řím je opravdu vyprázdněný, úplně prázdné Svatopetrské náměstí jsem do teď viděla jen na fotkách. A to jsme tam byli až kolem desáté, tedy v době, kdy už se do Vatikánu stojí běžně dlouhé fronty. 

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 15:37

Garfie Díky moc za vyčerpávající odpověď, jsi zlatá. Jdu plánovat i s tím přespáním v Římě.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 15:59

Tabea To jsme urcite zahledli, kdyz jsme jeli z Kotorskeho zalivu do Dubrovniku a rikali jsme si, co to muze byt. Tak uz to vim. V Cerne hore jsme takovych mist videli taky dost. 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 16:34
Reakce na Sweet Potato:

OliveOyl Mně je z těch opuštěných staveb vždycky hrozně smutno. 

​viď? Mně taky. Vždycky si představuju, co se asi stalo, že všichni odešli. U těchhle kolem Sarajeva to teda moc přemejšlení nedalo.

Offline Tabea
Avatar
4676 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 17:15

Lamicka To bude ono. Mně přijde, že je tam v každé vesnici hotel, který byl ve válce zničený a čeká na demolici. Když se jede z tohohle směru do Dubrovníku, tak těsně před na skále je hotel Belvedere. Z vody nevypadá tak zničeně, jak hotely v Kupari. Ty hotely v Kupari fakt bijí do očí tou velikostí a masou betonu. Uprostřed jsou trosky hotelu, který byl postaven po 1.SV. Je to jak distingovaná kráska a neurvalí obři. Vůbec nechápu, jak ta malá pláž mohla stačit pro ca. 1500 hostů, což byla kapacita těch hotelů. O těch hotelích je celkem dost článku od urban explorers. Já bych se bývala ráda podívala i dovnitř, ale byla jsem tam sama s dětmi a syn tu neutěšenost dost špatně snášel. 
Místní tam teda chodí venčit psy a co z nich vypadne, to tam zůstane ležet...

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 17:18

OliveOyl Plus já OH v Sarajevu strašně prožívala jako dítě, takže o to víc mne to bere.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 17:23

Lamicka cerna hora

Byla jsem tam pred dvema lety, ve vnitrozemi v horach i u more, fakt se mi tam hodne libilo.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 17:53

Lilly_Ku my jsme tam byli v roce 2017, odevzdali jsme deti nasim u more v Chorvatsku a jeli jsme Mostar, Cerna hora, Peljesac, Dubrovnik. Cerna hora byla nadherna, taky se nam tam moc libilo.   

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 11:51

Máte prosím někdo tip, co rozhodně nevynechat s malými dětmi na Prachaticku a v okolí?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. srpna 2020 11:54

dynda určitě lesní hřiště u lázní sv. Markéty přímo v Prachaticích, kousek odtud je i obůrka s tuším daňky a divokými prasaty

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 12:03

Evaeva 

Děkuju, to zní skvěle pro prťata!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. srpna 2020 14:39

dynda na konci toho lesního hřiště je i překážková dráha pro mládež a dospělé, loni jsem litovala, že jsem v osmém měsíci.

Nevím, jak na obora přesně funguje, my tam nakukovali jen přes plot, to úplně stačilo, ale v některé dny se snad dá jít dovnitř.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 08:23

Několik dotazů na Salcbursko:

- těch dolních dolů je víc. Který by ste odporučili? Úplne nechci zadnej lunapark, určitě skluzavku, ale něco spíš naučného

- do kterých termálu se případně ohřát? Aby tam byly bazény pro děti a welness kam můžou?

- ty hrady, které stojí na každém kopci bývají přístupné?

Vyplatí se ta karta? Nikde nemůžu dohledat,na co všechno se vztahují slevy.