Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 19:05

Offline Malenge
Avatar
4237 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 19:13

Sweet Potato vyčerpávající  předám zbytku a uvidíme, co všechno stihneme, ještě jednou moc díky!

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 19:17

Malenge Není zač. Užijte si výlet a poreferuj.

Offline Makara
Avatar
2197 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 21:38

Malenge jeste jsem si vzpomnela - u hradu Kost rytirsky turnaj/pohadka o zaklete princezne denne ve 14 hod.

Offline Malenge
Avatar
4237 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 22:25

Makara To zní super, píšu do seznamu, díky.

Offline jitřenka
Avatar
671 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 09:59

barbucha , continuity - tak první info k Azorům. 

lety  Praha -  Mnichov, Mnichov - Lisabon, Lisabon - Ponta Delgada 

 a časově od 17,00 hod do 23,50 hod. No, to si užiju. 

Nazpátek budeme ušetřeni Mnichova. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 10:13

jitřenka 

To je ovšem úděsný. No snad přežiješ

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 22:33

jitřenka to by mě zabilo. Ač mám chlapa od letadel, spolehlivě mě vyřídí jeden start a pristani, natoz tohle.  

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 23. srpna 2020 19:00

Nakonec jsem změnila rodinné plány a místo na obvyklou Šumavu jedem na prodloužený víkend na Broumovsko? Vím, že je tam toho spousta, ale nějaké osvědčení tipy? Lezení ne, muž nestihne v Písku vyzvednout výbavu.

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 24. srpna 2020 11:40

brrr Koupaliště v Teplicích nad Metují, pokud bude ještě počasí.

Prohlídka Broumovského kláštera - je to hodina a docela svižná, nevím tedy, jak s dětmi, ale jsou snad i nějaké dětské... klášter má i krásnou zahradu.

Výstup na Ruprechtický Špičák.

Ale co vás přesněji zajímá? Restaurace, kostely, skály, atrakce pro děti?

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 24. srpna 2020 21:57

Aranel Dík, klášter je v plánu.

Budeme bydlet v Machově, tak bych uvítala nějaké tipy, co neminout v Broumovských skalách, případně nějakou osvěčenou restauraci.

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 24. srpna 2020 22:29

brrr S těma restauracema je to tam právě dost těžký. A už jsem dlouho neviděla, že by se v hospodě víkend kompenzoval zavíračkou v pondělí a v úterý!

Offline Lenka22
Avatar
1626 příspěvků moje polička 24. srpna 2020 22:53
Reakce na continuity:

continuity O Dubrovníku jsem velmi uvažovala, ale autom už se mi to zdá daleko a nikdo tam nelita přímo z Prahy. 

​Dočítám až teď, ale hlásím, že do Dubrovníku jsem přímo z Prahy letěla, bylo to v říjnu 2019.. Takže až se situace znormalizuje... Bylo to myslím se SmartWings. 

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 24. srpna 2020 23:29

brrr V Broumovskych skalach na me udelaly nejvetsi dojem kamenne hriby (jsou na cervene znacce). Okruzni cesta kolem Bozanovskeho spicaku (zluta znacka) je taky moc krasna. Tu mate blizko.

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 24. srpna 2020 23:49

Lenka22 no to já vím, že běžně se tam lítá, ale teď prostě ne. Otázka zní, co covid udělá s leteckým trhem, a jak ten nový normal nakonec bude vypadat. 

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 24. srpna 2020 23:53

Ginger Dík, o té žluté jsem uvažovala (kupodivu jsem doma našla aktuální turistickou mapu).

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 25. srpna 2020 07:26

brrr Na Broumovsku jsou super ty chatrajici kostely, ktery se snazej ted davat dohromady. S jidlem neporadim, primo z Broumova pochazi jeden h mych nejhorsich gastrozazitku. Ale pokud se budete pohybovat kolem Šonova (taky je tam jeden z tech kostelu), tak mrknete na tamni ovci farmu, kde z ovciho mlika delaji spoustu ruznejch veci. Ted meli na fb, ze zacli i se zmrzlinou. Ti majitele jsou moc mili a srdcari, kteri se porad perou s uskalimi v podobe vlku...

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 25. srpna 2020 13:23

razorblade brrr Mimochodem některé ty kostely jsou teď v létě otevřené. Ten v Šonově je můj nejmilejší. 

K těm hospodám: restaurace v klášteře (U tří růží) je taková jakože lepší s moderní gastronomií, ale obsluha teda pokulhává. Pak je restaurace Alka, to je taková normální maloměstská hospoda, dost levná (nevím, jestli to nemá na mysli razorblade ). Pak pizzerie Sudetka, tam není moc židlí a otevřeno je jen 15-21 (a o víkendu tuším zavřeno), pizza není špatná. Skvělé veganské bistro Kočka na Kari má naopak jen 11-14:30. No... čínský bistro jsem si netroufla zkoušet. V Hotelu Praha je jen kavárna.

V hotelu Veba jsem byla jen na víně, restaurace by měla být otevřená i pro veřejnost. Pak ještě u hřbitova je Restaurace u Kostela a tam nevím. Nicméně ten hřbitov jsem zapomněla zmínit - je tam jeden z nejstarších dřevěných kostelíků ve střední Evropě a hroby internovaných jeptišek a mnichů z 50. let a dál. To rozhodně stojí za návštěvu.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 25. srpna 2020 13:36

Aranel Heled, koukam na mapu a asi tofakt bude ta Alka proste jsem slezla z namesti k hlavni ulici a bylo to vpravo na rohu. Dala jsem si tam tehdy z menicka nejaky testoviny s kuretem a nejakou smetanovou omackou a bylo to cely uvareny z takovejch tech podravek a proste to byl chutove i vzhledove fakt desne ekl

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 25. srpna 2020 13:41

razorblade To musí bejt ono. Chtělo to ještě becherovku