Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Malenge
Avatar
4233 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 08:35

razorblade díky, Rumcajse znám, čteme večer dost často. Upřímně říkám, že jsem se ještě nevrhla na google, abych to celé omrkla. Doufala jsem v nasbírání nějakých doporučení rady, abych pak hledala na jisto. Třeba se někdo přidá s osobní zkušeností. Muzeum hry zní super, hned to jdu nastudovat. A Staré hrady též!

Offline razorblade
Avatar
8142 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 09:05

Malenge Ty stary hrady asi budou trochu kyc a lunapark, ale myslim, ze pro predskolaky by to mohlo bejt super :)

Offline continuity
Avatar
33427 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 09:16

Malengestare hrady jsou docela kýč, ale dá se to prezit. Jinak já bych vzdala bábovky a lopaticky a vyklopila bych je někde pod skalou na Prachove. 

Offline continuity
Avatar
33427 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 09:20

SunEclipse díky beru na vedi, asi se prostě rozhodneme podle toho, jak seman to bude hodit místně a časově.

A ještě mají tam skluzavky?

Offline continuity
Avatar
33427 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 09:23

Lamicka a byli jste v těch jeskyních? Já s jeskyněmi úplně nevím, v Dobsinske ledové jsme sice byli dávno, ale máme za sebou teď pár let v slovinskych a to je jiná liga (v celoevropském měřítku). Tak aby nebylo sklamani. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 09:50

Malenge Rumcajzova ševcovna. Jičínské Muzeum - v běžné expozici jsou interaktivní úkoly pro malé děti, na konci dostanou nějakou pidiodměnu (hrací kostku asi) V galerii (hned vedle muzea bývají fajn výstavy - byl tam Nikl, Formani, nevím zatím, co je leccos). V infocentru si můžete vyzvednout (nebo předem stáhnout) průvodce ke questům po okolí (zkusím doplnit link). Pod rozhlednou v parku je jeden vysloveně pro malé děti, v parku u Valdštejnské lodžie trochu dobrodružnější. Snad ještě funguje, bylo to super.

Valdštejnsá alej se dá projet na koloběžkách.

Koupaliště je super, ale asi to bude chtít do fronty brzy ráno.

Kousek od Jičína je Rumcajzova jeskyně, ale tam jsem nebyla.

U parkoviště pod vstupem do Prachovek je krásné Muzeum přírody (rybníčky, zviřátka)

Na jídlo s menšími dětmi se nám vždycky dost osvědčila samoobslužná jídelna kousíček nad Valdickou branou.

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 09:52

Malenge 
pokračování:Ta jídelna je po pravé straně, mezí ní a věží je malé dětské hřiště s nějakým vodním prvkem myslím. A kavárna se zahrádkou vedle toho hřiště.

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 09:57

Malenge Kousek od Jičína volně přístupná zříceninka Pařez, tam by nemusely být megadavy, co budou jinak určitě všude. 
Na případné návštěvy hradů asi rezervovat předem, letos obzvlášť. Na Kosti býval pidi dětský okruh. Na Troskách se dá absolvovat pěkná "úniková hra", v infocentru nafasujete instrukce a opravdového mluvícího robota!

Staré Hrady už někdo zmínil.

Koukni, jestli se netrefíte do Hradozámecké noci, mívají hezké programy. Třeba na Hrubém Rohozci jsme zažili fakt vydařenou večerní prohlídku-divadlo.

Offline Lamicka
Avatar
13332 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 10:08

continuity jj, byli, byli jsme v Ledove i Mamuti, nam to prislo uchvatne. Byla jsem v jeskynich jen na Kube, to byla vic prirodni prohlidka, vcetne celovky s plamenem na hlave, takze nemam moc porovnani. Pak jsme vyjeli uplne nahoru a obesli vyhlidky a 5Fingers. Chce to ale hezke pocasi, aby si to clovek nahore uzil. Zkusim nahrat par fotek.

Offline Makara
Avatar
2182 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 10:43

Malenge Rumcajsova jeskyne je kousek od penzionu Brada. Detem se líbila.

 A určitě doporučuji obr dětské hřiště - Stastna země v Radvanovicich. Tam je tedy gastronomie bidna, ale to dětem nevadilo. V horku je to trochu mazec, protože je na plném slunci, ale dá se jít schladit do Geoparku. Nebo mivali vodní skluzavku, Slámovy hrad, kukuřične bludiště. 

 Některé atrakce jsou dost velké i pro dospělé, takže i rodiče si mohou hrát. 

Offline SunEclipse
Avatar
3100 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 11:46

continuity ano, skluzavku mají is focením

Offline Malenge
Avatar
4233 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 18:23

Sweet Potato No tedy, děkuji

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 18:45

Malenge No jo, jezdíme tam s hejnem dětí už 15 let.

Za týden zas. A letos si kapku lámem hlavu, co tam budeme dělat. Některým dětem už je i 18 (jedou tam kvůli kamarádům), "všude už jsme byli", všude bude letos ještě víc lidí než obvykle, koupání poblíž nemáme.

Offline Malenge
Avatar
4233 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 18:45

Makara Děkuji!

Offline Malenge
Avatar
4233 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 18:48

Sweet Potato Jsem si říkala, že to nebude jen tak  tak si to hezky užijte, třeba natrefíte na nějakou novinku i letos. A ještě dotaz, na který budeš určitě umět odpovědět, jak s kočárkem na ty tvé tipy? Kam v pohodě a kam se určitě nepouštět?

Offline continuity
Avatar
33427 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 18:49

Sweet Potato

Třeba to s těma lidma nebude takový horor, my byli v kempu před týdnem a v neděli večer tam zbylo par stanu. Ke konci prazdnin se to docela vylidňuje. Muž jezdí pánskou vodu poslední víkend v srpnu a na rece jsou prakticky sami. 

Tak ať se výlet povede. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 16. srpna 2020 19:05

Malenge No s kočárkem není snadno ve skalách, ale to ti asi psát nemusím. Nicméně pokud byste mocí mermo chtěli třeba do Prachovek, dají se projít středem celkem v pohodě. Určitě nejde s kočárem ten quest u Logie, naopak k Milohlídce (rozhledna v Jičíně) je to příjemná městská procházka.

Muzeum přírody v Holíně s kočárkem myslím v pohodě, Šťastná země taky, Pařez je malinký, tam se snadno rozdělíte.

Nevím, jak tam budete dlouho a jak moc chcete popojíždět. 
Pokud chcete do skal, popojeďte si k Besedickým, tam se dá udělat několik různě dlouhých či krátkých snadných okroužků. Hezké jsou i Klokočky (a hrad Rotštejn), tam to ale s kočárkem není.

Ještě mne napadá Pěnčín, kdybyste jó nevěděli coby. Je to už dál. Ale s dětmi ideální. Sklárna s dětskou dílničkou (korálky, mozaiky z úlomků...), kozí farma. Případně výlet elektrovláčkem až na Černou Studnici.

Moc hezké muzeum je i v Turnově. Hezká expozice k přírodě a kamenům (opět úkoly pro děti, často i dílničky) a nová expozice o horolezectví. Do té zakonponovali slavné Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou.

Jo a v Dolánkách jednak Dlaskův statek, jednak pěkné Přírodní infocentrum. A skvělé jídlo v Abelově mlýně.