Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. července 2020 15:53

continuity no jo, já jsem nenapravitelný optimista.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 26. července 2020 21:07

continuity ověřila jsem si to teď u francouzského kolegy, roušky jsou tam povinné jen v uzavřených prostorách. Uff. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 26. července 2020 21:29

Mohučanka jak kde. Nebo je to hoax?

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 26. července 2020 21:41

continuity to nevím, on je od Dijonu, ale vyděsil se, napsal " Ne!!!" a za chvíli, že to ověřoval a jen vevnitř...

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 26. července 2020 22:15

Mohučanka no ono to neplatí všude a popravdě, kdyby se mě někdo zeptal jaké přesně pravidla platí na Karvinsku, tak taky nevím. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 26. července 2020 22:25

continuity 

právě jsem se vrátila z Paříže a roušky jsou v tuto chvíli povinné v uzavřených prostorách. Na ulici je nosí odhadem - o své vůli - minimálně třetina lidí. Do minulého týdne byly roušky povinné jen v metru.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 26. července 2020 22:36

vypadá to že bychom si zajeli tak na pět dní k Balatonu, nějaké tipy? (ubytování, která oblast je lepší apod?..) byla jsem tam naposled jako dítě v kempu pod stanem, teď bych ráda nějaký penzion, procházky, koupání, něco dobrého k jídlu:-)

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 27. července 2020 09:12

viktorka_od splavu poloostrov tihany. Historicke centrum, levandulova pole,  par dobrych restauraci a nepreberny mnozstvi zmrzlin.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 27. července 2020 09:41

ice oo dekuji, to vypada krasne!

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 27. července 2020 10:25

continuity jo, já trochu zpanikařila, oni tam pracují venku na slunci a v rouškách by to měli fakt blbý. Taky tam chceme jet na dovolenou...Tohle bude asi nějaké místní nařízení, kolega psal, že v blízkém městě roušky skoro nikdo moc neřeší ani vevnitř. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 28. července 2020 09:53

Pojedu na prodloužený víkend do Budapešti. Město trochu znám, byla jsem tam už několikrát, naposledy ale tak 6 let zpět. Co bych si neměla nechat ujít? Máte tipy na dobré restaurace s madarskym jídlem /bary/kavárny/památky a jiné? 

Offline 999
Avatar
17575 příspěvků moje polička 28. července 2020 10:06

Krehutka Doporučuju tuhle restauraci, je super. Není ale maďarská, je židovská.

https://www.mazeltov.hu/

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 28. července 2020 10:43

Krehutka My jsme byli v Budapešti myslím na čtyři dny a líbilo se nám (neumím psát moc stručněji, bude to dlouhý, sorry :D): 

Všechny možné památky v centru kolem řeky, takže parlament, most Szechenyi, hrad, citadela, rybářská bašta, atd., dá se to obejít všecko pěšky jako takový okruh po obou březích, kdy si přejedete třeba některým z přívozů které tam často jezdí z několika různých zastávek, což doporučuju určitě, pokud bude hezký počasí. A taky si to časově namyslet tak, aby pak člověk viděl všecko ještě jednou za tmy, až to bude nasvícený. 

Z dalších památek pak Velká synagoga a bazilika sv. Štěpána třeba, je tam toho dost a všechno stojí za to si myslím. U synagogy stojí za prohlídku i židovský muzeum a památník obětí holocaustu, myslím, že vstup byl přímo zahrnutý v ceně vstupenky do synagogy. 

No a pak lázně! Byli jsme v lázních Szechenyi a hezký moc, jsou tam bazény vnitřní i venkovní. No a tyhle lázně jsou v parku Varosliget kterej je taky moc pěknej na procházku, je tam jezírko a takovej hrádek uprostřed, no a hned vedle lázní je ještě ZOO a ta je taky prima. A hned u vstupu do lázní dobrej bufet s langošema. :)

Jeden den jsme si udělali výlet na Markétin ostrov, jen tak si ho obejít dokola, to bylo taky fajn, hodně místních se tam chodí rekreovat a je to taková sportovně-relaxační zóna uprostřed řeky, všelijaký fontány, minizoo, půjčují se tam takový ty šlapací vozítka a koloběžky,... 

Ohledně jídla, my chodili na brunche, jeden v Szimpla Kert a jeden v Mazel Tov co už doporučila 999 a oboje super, Szimpla ostatně je takový dost profláklý místo co se asi hodí nevynechat, mívají tam o víkendu právě ty brunche a farmářský trhy. A nevím teda jaká bude situace teď, ale Mazel Tov je lepší rezervovat předem, my bychom se tam tenkrát bez rezervace nedostali. Hned kousek vedle Szimply je pak Karavan, takovej dvorek s hodněmoc foodtruckama, tam se dá taky dobře najíst pokud neva jídlo venku. A na nákup nějakých tradičních maďarských potravin je dobrá Velká tržnice, taky prakticky v centru a navíc i hezká budova to je. 

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 28. července 2020 15:50

Krehutka Karavan už zmiňovala Karoleena a já ho také mohu jen doporučit.

Z kaváren My little Melbourne nedaleko židovské čtvrti, pak Warmcup a poblíž baziliky sv. Štěpána Espresso embassy. Všechny byly skvělé.

Z lázní Széchenyi se dá jet starou linkou metra do centra, to určitě doporučuji nevynechat

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 28. července 2020 16:24

999 Karoleena ISON Dekuji za tipy. Bydlíme na Andrássy ut., takže všude pár kroků. Většinu z těch hlavnich atrakcí už mám prochozenou, tak se asi budeme soustředit na jídlo /pití v hipsterskych čtvrtích, 4 dny asi nebudou stačit

Předpověď hlásí 30 na celý pobyt, tak snad to prezijeme bez úhony 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 28. července 2020 20:01

Krehutka jednou jsem tam byli ve vedrech a doporučuji půjčit kolo, kabelku do košíku a projíždět se kolem řeky. Já vedro nedávám a už vůbec ne v rozpáleném městě, ale na tom kole to bylo fajn.

Loni jsem tam měla rozlučku a prolezly jsme snad všechny ty ruins bary, doporučuju:-) A kousek od Liebling rooftop baru je docela vyhlášený falafel. 

Do Mazeltov bych taky raději udělala rezervaci.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 29. července 2020 13:50

nellielovett díky. S tím kolem to asi neklapne, ale vyzkoušíme několik lázní a na pokoji bude klimatizace, tak snad to bude k přežití. Ruina bary jsou v plánu, těším se. 

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 29. července 2020 14:30

Krehutka Co jsou Ruina bary? Budapešť mám v plánu v listopadu.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 29. července 2020 15:18

andulka01 to jsou bary/puby/kluby, které vznikají ve starých neopravenych baracich (ruinách). Např. https://ruinpubs.com/index.php?id=romkocsmak_lead

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 29. července 2020 19:34

viktorka_od splavu Jo, Tihany je super!