Domáca výroba kozmetiky

01. října 2014 08:20
Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 08. října 2016 00:18
Reakce na RoSa:

myslím, že jsme schopné dodat dost jednoduchých i složitějších receptů... ať už emulgovaných krémů a tělové péče nebo gelové a olejové péče... tak třeba by se něco mohlo hodit jako inspirace :-)

a teda, že se o to zajímal, resp. vyráběl mužský, tak to je docela neobvyklé... u mě doma si mužský jen řeknou, jak jim mám namíchat parfemaci a co od produktu chtějí...

Offline RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 08. října 2016 00:23
Reakce na tiny_fox:

tak u nás to bylo obráceně - i vařit jsem se pak musela naučit

fajn, až se k tomu dostanu, udělám inventuru tý bedny, co tu vlastně mám za materiál, a dám vědět (hodně už jsem toho podarovala mamce, která si vyrábí mýdla)

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 08. října 2016 06:52
Reakce na tiny_fox:

To je milé,vidět vás/tebe tu. A přínosné .

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 08. října 2016 07:56

snad to přínosné bude :-) už jsem přemýšlela, jak těch pár podstatných příspěvku sem zkpírovat a neměl by to být problém...

jo a ráda si potykám :-)

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 08. října 2016 10:36
Reakce na tiny_fox:

zdravím v tomto lehce skomírajícím vlákně a mám dotaz, zda stojíte o jeho resuscitaci? :-) tady jsme mívaly vlákno s návody na výrobu vlastní kosmetiky a hledáme nové útočiště... pár podstatných informací a vlastních receptů bych sem případně zkopírovala...

Anoooo!

Ja občas tiež niečo "ukuchtím", resp. aspoň pomiešam...momentálne som úplne nadšená domácim odličovačom.

Mňa k pokusom donútila totálne precitlivelá pokožka môjho mladšieho, aj keď už začína znášať niektoré kupenské krémy, ale občas ešte mám nutkanie niečo spraviť.

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 08. října 2016 10:51
Reakce na slniecko:

moc díky! tak já sem "přesypu" pár rad a návodů, aby to naše pokračování mělo na co navazovat...

domácí odličovač mám ve svých receptech taky - postavený na olejovém základě, počítám s tím, že rozpis postupně přidám... :-)

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 08. října 2016 11:41
Reakce na tiny_fox:

No, ten môj je strašne easy....1/5 oleja (dávam mandľový) a 4/5 ružovej vody. Zatriasť pred použitím. Ako mal by tam ísť nejaký EO kvôli konzervácii, ale radšej si ho robím po malých množstvách do liekovky, konieckoncov je to cvrnk-cvrnk a zatriasť a pri zručnosti z prelievania parfémov už ani nemusím nič merať :-D.

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 08. října 2016 13:59
Reakce na tiny_fox:

Těším se na slíbený denní KH gel 

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 08. října 2016 18:02
Reakce na tiny_fox:

Ráda vás tu vidím a s dovolením zopakuji své dva poslední dotazy z předchozí diskuze:

Píšete, že je lepší přimíchat vit.C do samostatného gelu bez KH a ten nanášet ještě pod KH gel, že se tím zvyšuje účinnost vit. C. Jak takový gel vyrobit? Napadá mě hydrolát + stabilizovaný vit. C + xantanová guma, ale nevím, jestli uvažuji správně. A kolik toho céčka dát?

A další dotaz mám ohledně urey, jak ji co nejefektivněji využít?

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 08. října 2016 18:36
Reakce na rozarka:

denní KH gel je na pořadu dne hned po nakopírování předcházejících rozpisů... :-)

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 08. října 2016 18:53
Reakce na AmelieM:

pojďme si tykat, jak je tu dobrým zvykem... :-) je mi to sice nezvyklé, ale nikoliv proti srsti...

uvažujete naprosto správně... jen xanthanové gumy nedávejte příliš, vytvážela by na pokožce takový ne úplně příjemný stahující efekt... xanthanouvou gumu je možné přidávat za studena...

s vitC se to má tak - neúčinější (a nejmíň stabilní) je klasický práškový vit. C (kyselina askorbová) např. z lékárny nebo drogerie (myslím, že DM ho má v nabídce)... nejlepší je namíchat množství tak na 2 týdny, protože už po této době sama uvidíte, že vám začne v závitech uzávěru hnědnout (oxidovat, tj. ztrácet účinnost)...

uvádí se, že kyselina askorbová bývá nejúčinnější v koncentraci od 15% do 20%, ale pro každodenní péči je to šíleně silná koncentrace! přidávám 2% klasického vit. C + 3% stabilizovaného vit. C (Sodium Phosphate Ascorbyl, ale můžete zaměnit s Magnesium Ascorbyl Phosphate)

využití urey myslíte v rámci emulgovaného krému nebo gelu?

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 08. října 2016 19:06
Reakce na tiny_fox:

Dobrá, pojďme si tykat :-D

Mám stabilizovaný vit. C, dokoupím tedy ještě ten práškový a vyzkouším to. S xantanovou gumou nemám žádné zkušenosti, nevím tedy, zda geluje hned nebo až po nějaké době (abych tam toho nedala moc). 

Co se týká urey, používám zatím jen gel a olejový mix a ráda bych ji někam šoupla :-D

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 08. října 2016 19:33
Reakce na AmelieM:

xanthanová guma geluje během cca 10 minut, je dobré jí rozmíchat nejlíp za pomoci kapučínovače - tj. rozmíchat v hydrolátu, 10 minut počkat, znovu rozmíchat, poukud je gel řídký, přidat x.g. o celé to zopakovat... na 100g hydrolátu bych pro začátek zkusila přidat 0,5g xanth. gumy...

s ureou do gelu :-) při přípravě odebrat trochu hydrolátu a v něm při zahřívání ve vodní lázni rozpustit cca 2% urey, po vychladnutí přidat k ostatnímu gelu... skvěle hydratuje a hlavně s dlouhodobých účinkem a zas na úplně jiném principu než KH nebo glycerin, takže to bývá velmi účinná kombinace...

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 08. října 2016 19:44
Reakce na tiny_fox:

Díky, v pondělí dokoupím práškové céčko a zkusím to.

Ureu tedy budu pomalu zahřívat, dokud se nerozpustí (nemám ještě koupený teploměr, tak to snad nepřeženu). Glycerin jsem dokoupila také, právě kvůli zvýšení hydratace. K tomu šoupnu nějaké peptidy, už se na to těším! 

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 08. října 2016 20:02
Reakce na AmelieM:

a peptidy jsi koupila na ekokoze? nebo jinde?

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 08. října 2016 20:30
Reakce na tiny_fox:

Nakupovala jsem na koze, konkrétně Syn-coll a pak další aktivní látky (nějak se nevyznám, co je peptid a co ne): Pentavitin, Relax rides, Peptamide 6, Algo Boost, ovesný protein, rostlinný kolagen a ureu. K tomu mám už z dřívějška Calcium 2 a vit. C. Nebudu to tam samozřejmě sypat všechno najednou, zkoušet to budu postupně. Je tam něco, co by se hodilo spíše na den nebo na noc, Pokud bych si KH gel rozdělila na denní a noční? 

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 08. října 2016 21:05
Reakce na AmelieM:

Jakou funkci mají peptidy v kosmetice? Ureu jsem zkusila ohřát v trošce destil.vody a přidat do KH gelu. Nevím,jestli se to tak může,ale konzistenci nezměnil,tak věřím,že neuškodí.

Offline RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 08. října 2016 21:12

Kupujete ingredience třeba taky tady?

Ty stránky znám od mamky - kupuje si tam tu kys.hyaluronovou. Jen nevím, zda to dělá správně (zamíchá si jí do krému, třeba DDML od Clinique)...

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 08. října 2016 21:13
Reakce na rozarka:

Vysvětleno je to třeba tady: http://www.medaprex.cz/cs/magazin-krasy/studie-a-odborne-clanky/peptidy-a-jejich-ucinnost-na-pokozku-19.html

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 08. října 2016 21:17
Reakce na AmelieM:

až sem dovkládám ty předchozí návody, tak dám dohromady zas nějakou souhrnější info k peptidům...

do denního má smysl dávat určitě Syn-Coll, ovesný protein i Pentavitin... ten denní gel by na rozdíl od nočního měl mít nějaký okamžitý efekt, někdy i jen velmi krátkodobý... prostě postarat se o vypnutější, hladší, jasnější pokožku (to je např. ten ovesný protein) + nakombinovat k tomu pár ingrediencí s dlouhodobějším účinkem (Pentavitin, Syn-Coll)