Domáca výroba kozmetiky

01. října 2014 08:20
Offline alalu
Avatar
56 příspěvků moje polička 14. října 2014 08:32
Reakce na slniecko:

tak ale tým je šecko jedno  , mne nie....ale voľačo vymyslím.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Destil%C3%A1cia_%28ch%C3%A9mia%29#mediaviewer/File:Simple_chem_distillation.PNG

My sme to robili v labaku aj takto

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 14. října 2014 14:24
Reakce na alalu:

No, takto som to v princípe vedela aj ja, že to vyzerá, len z čoho to zostrojiť...

A tam sviečka stačí na ohrev? A teplomer je tam nejako nutný? Veď buď sa mi to odparuje, alebo neodparuje, nie?Ci je tam nutné ešte pre niečo iné strážiť teplotu?

Offline alalu
Avatar
56 příspěvků moje polička 14. října 2014 15:45
Reakce na slniecko:

No, takto som to v princípe vedela aj ja, že to vyzerá, len z čoho to zostrojiť...

A tam sviečka stačí na ohrev? A teplomer je tam nejako nutný? Veď buď sa mi to odparuje, alebo neodparuje, nie?Ci je tam nutné ešte pre niečo iné strážiť teplotu?

Slni,

Skus tie banky v nejakej predajni zdrav.potrieb.(ja som mala este z labaku)/vola sa to frakcna banka,alebo kludne by si mohla pouzit i odsavaciu skumavku)

Kup dve-a nejaku zilku na stahovanie-take tie gumove.(maju aj ako rurky)Tu pouzijes ako spojku.Na tie vystupy.Alebo si rovno kupis chladic-tiez zo skla.

Staci ti na cojaviem pol l.Nemusis velku banku,tam by potom nestacila cajova sviecka.Vsak ale nejdes robit hned litre.

No a strazit si nemusis nic,lebo voda sa odparuje uz pod 100`C

A mas domaci destilovac.(teda aspon na take male veci)

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 14. října 2014 19:14
Reakce na alalu:

Vďaka! Informujem manžela, že sa už môže začať báť .

Offline Leisha
Avatar
79 příspěvků moje polička 15. října 2014 08:59
Reakce na Lalaith:

Konopnou mast jsem dělala ze slunečnicovýho oleje (do pokožky se dobře vstřebává a je levnej, z nějakejch lepších olejů - jako bambuckýho másla a kokosáku - by to asi taky šlo, ale ty by mi bylo líto tak moc zahřívat, jak je na to konopí potřeba).

Už hotovej konopnej olej zahušťuju asi 10-15% včelího vosku.

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 15. října 2014 09:09
Reakce na Leisha:

To je taky docela dobrý nápad... Možná by šel použít i rafinovaný kokosák? Bude mít lepší pořád lepší vlastnosti než ta vazelína. Ale asi ani ten slunečnicový nebude úplně špatný. Je pravda, že na bambuckým másle by se člověk taky nedoplatil, aby to stálo za to, budu to asi dělat ve větším množství... Včelího vosku mám nevyčerpatelnou studnici, přítelův tatínek je včelař. Nenapadlo by mě takhle si jen "zahustit" olej. 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 15. října 2014 11:18
Reakce na Leisha:

Prosím, ako to robíš s tým voskom? Mám ho doma, ale iba raz som ho skúsila použiť, do balzamov na pery s bambuckým maslom a po vychladnutí sa mi časť oddelila a klesla ku dnu kelímkov.

Offline Leisha
Avatar
79 příspěvků moje polička 15. října 2014 11:26
Reakce na slniecko:

Nijak komplikovaně, prostě ho jen nechám rozpustit v zahřátém oleji a zamíchám. Používám ho velmi často a do kdečeho (taky mám po ruce včelaře) a nikdy s tím nebyly potíže.

Ale jestli se ti kus oddělil... nebyl ten balzám s vodní nebo lihovou složkou? Poněvadž vosk sice maličko emulguje, ale jestli je tam tý vodní fáze víc než pár procent, tak to nestačí a nějakej emulgátor je potřeba...

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 15. října 2014 16:04
Reakce na Leisha:

bambucké maslo, včelý vosk, jojobvý olej, kokosový olej, levanduľový a ružový olej....hm, ten ružoý olej bol už kúpený v zmesi 5% ruža v kokosáku, žeby tam bol problém?

Offline Leisha
Avatar
79 příspěvků moje polička 15. října 2014 18:14
Reakce na slniecko:

Týjo, tak to nevím... nic, co by mělo dělat trable, tam není, tohle by podle mě mělo fungovat

Možná se to dělí při moc pomalým tuhnutí... když se třeba bambucký máslo nechává ztuhnout v moc teplý mísytnosti, dělá krystaly a škrábe... tak tak něco? Po těchdle zkušenostech směs buď nechám tuhnout v ledničce, nebo pokud je toho moc a nevejde se to, tak to před plněním do kelímků ušlehám....

Ale jestli to bylo dobře rozmíchaný a tuhlo to v chladu, tak vůbec netuším....

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 15. října 2014 19:12
Reakce na Leisha:

ahá! tak tam bude pes zakopaný, tuhlo to normálne v izbe...

 

a môže sa to dať rovno do mrazničky, alebo radšej iba chladnička?

Offline Leisha
Avatar
79 příspěvků moje polička 16. října 2014 09:46
Reakce na slniecko:

Já to dávám do chladničky, protože mrazící mám akorát maličkej foch v ledničce a skoro nic se tam nevejde. Ale v zimě dávám věci chladnout za okno do mrazu, trochu mi to přijde že čím rychleji to ztuhne tím líp (a jestli už je nějaká teplota moc nízká, toho jsem si nevšimla).

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 16. října 2014 16:22
Reakce na Leisha:

vďaka, tak to najbližšie vyskúšam

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 19. října 2014 19:01

Tak mi přišla velká objednávka z Ekokozy se spoustou věcí a dnes jsem vytvořila tónovaný balzám na rty/tvářenku, pleťový olej a na zkoušku 3 parfémy, jednoduché a spíš aromaterapeutické kompozice a myslím, že všechno se vskutku povedlo. Určitě budu experimentovat ještě dál.  

Mimochodem, právě na Ekokoze mají skleněné flakónky s rozprašovačem, jsou ze zeleného skla, takže asi vhodnější vzhledem ke světlu a slunci. Juli a Simple jsou asi elegantnější, ale i tyhle mi přijdou docela fajn - a hlavně krásně jemně rozprašují. A vůbec, obaly na kosmetiku tam mají moc pěkné - nejvíc se mi líbí ty hliníkové dózičky na krémy a mačkací lahvičky airless na krémy nebo i oleje. 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 19. října 2014 20:14
Reakce na Lalaith:

Áno, tie flakóniky majú nové, až tam budem najbližšie objednávať, plánujem ich skúsiť.

Daj potom vedieť, aké sú  používaní, či netečú a podobne.

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 19. října 2014 22:19

Já už je mám naplněné, tak taky napíšu, jestli netečou, zkusím je brzo přihodit do kabelky. Jak jsem psala, rozprašovač mají bezvadný, opravdu jemňoučká mlha. Jen mě zmátlo, že mají mnohem delší hadičku než je pořeba a člověk si ji musí odstřihnout, ale to není velký problém... A to zelené sklo se mi prostě líbí. 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 19. října 2014 23:45
Reakce na Lalaith:

To s tou hadičkou, tak ich dostávam aj od Vaňkáta

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 20. října 2014 07:58
Reakce na slniecko:

Áha, nové refany jsem měla už strašně dávno, tak si to nějak nepamatuju. 

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 07. října 2016 23:50

zdravím v tomto lehce skomírajícím vlákně a mám dotaz, zda stojíte o jeho resuscitaci? :-) tady jsme mívaly vlákno s návody na výrobu vlastní kosmetiky a hledáme nové útočiště... pár podstatných informací a vlastních receptů bych sem případně zkopírovala...

Offline RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 08. října 2016 00:01
Reakce na tiny_fox:

Ahoj, můj přítel kdysi vlastní kosmetiku vyráběl - tělová mléka, oleje do koupele, sprchové gely... Kupoval ingredience v německém Spinnrad, ještě toho tady mám kvanta - jen nevím, co s tím (stránky s návody, kterými se řídil, jsem nikdy nesledovala, zajímal mě jen hotový produkt).

Tak třeba bych mohla s tím nějak zatočit? Jen nevím jak...