Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Ounz
Avatar
19832 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 19:09

Gatita a že se vracím k tomu Ishigurovi, zjistila jsem, že to, co mám doma je 'vybledlá krajina s kopci' - prvotina, asi se do toho pustím, jsem zvědavá..

Offline Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 21:40

Ounz tak dej pak prosim vedet, jak se ti to libilo.

Ted jsem docetla western Silu psa od T.Savage a libilo moc, melo to vsechno - pribeh, charaktery, tema, atmosferu, napeti. Ani slovo navic, odsypalo to. Jen ty sceny se zviraty mi vadily, ale pasovaly do toho. Existuje podle toho i film, ale ten jsem nevidela. Kniha je kazdopadne super a nechapu, ze mi tak dlouho unikala, mozna ji tu vydali az ted.

A z Levnych knih jsem ted donesla Treti polocas od R. Kluuna, to vypada dost dobre, ale cist se mi to ted moc nechce (tema rakovina) a pak na radu mistnich Andele nad Teheranem, na to se tesim.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 11:56

K Ishigurovi jsem se dostala až po filmu (Soumrak dne) a moc se mi líbila i kniha. Atmosféra super... pak jsem ještě dala Malíře pomíjivého světa a líbil se mi taky. Jen teda Ishiguro není moc k rozveselení bych řekla... chce to správný naladění, aby laskavý čtenář nepropad rovnou depresi.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 18:37

Četla jste některá Geniální přítelkyně? Nevím, jestli stojí za to stáhnout si to jako audio. Nemám už teď v mobilu nic a mám problém na slunci číst.

Offline Stará existence
Avatar
251 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 19:49

Renusatko Četla a líbilo se mi to moc, určitě doporučuji.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 19:56

Renusatko ano

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 20:13

Renusatko Jo,poslední díl mě už úplně nebavil, ale první dva byly fakt dobré.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 20:15

Renusatko Ferrante je jedna z mých nejoblíbenějších autorek vůbec, takže já taky doporučuju!

A když už jsme u té italské tvorby, tak letos poprvé vyšel v češtině román Arturův ostrov od Elsy Morante, ke které se Elena Ferrante ve své tvorbě docela odkazuje, a je to krásná knížka, příběh o osamělým vyrůstání a dospívání jednoho kluka někdy v třicátých letech na Procidě, navíc v tak trochu neobvyklé rodinné konstelaci, moc se mi to líbilo a taky můžu doporučit, takový prosluněný lyrický čtení to je.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 20:42

Děkuji všem a stáhnu zatím první díl. 

Offline stes
Avatar
7348 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 09:35

Renusatko nemohla jsem se začíst, tak jsem raději koukala...Elena tam prakticky nemluví a kouká, kouká, kouká, je to pomalý, místy velmi nudný, většinou se tam nic neděje...ale má to něco do sebe, skvělý kulisy, vůbec zajímavá doba..

Offline Sweet Potato
Avatar
34828 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 19:22

Tak jsem přečetla svou první a asi poslední Klevisovou. Překombinovaná zápletka, zástupy postav, jedna nesympatičtější než druhá. 
A ten jazyk. "Řasy obtěžkané řasenkou", ok, nějaká metafora, kterou nepobírám. Ovšem "vlastnila štíhlou postavu", au.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 19:34

Sweet Potato A neměla, vzhledem k literárnímu žánru, tu štíhlou postavu třeba schovanou někde v kůlně nebo ve sklepě pod hromadou uhlí?

Offline Sweet Potato
Avatar
34828 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 20:00
Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 20:19

Sweet Potato Jinak jsi mi zbořila bábovičku, Klevisovou mi doporučovala kolegyně, se kterou se jinak shodujeme na soudci Ti, bratru Cadfaelovi a Agátě  tak nic , no.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. srpna 2022 20:23

Sweet Potato Cetla jsem Kroky vraha a hrozne moc se mi to nelibilo. Nuda, moc postav...Detektivky jinak ctu hodne. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34828 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 20:47

Jos No, o těch zrovna píšu. Třeba jsou jiné lepší?

Ale zase, přečetla jsem to za den. Jako prázdninové čtení se to dá. 

Offline Ounz
Avatar
19832 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 20:49
Reakce na Sweet Potato:

Tak jsem přečetla svou první a asi poslední Klevisovou. Překombinovaná zápletka, zástupy postav, jedna nesympatičtější než druhá. 
A ten jazyk. "Řasy obtěžkané řasenkou", ok, nějaká metafora, kterou nepobírám. Ovšem "vlastnila štíhlou postavu", au.

​tyjo to zní hrozně, nechápu, že je tak chválená, tohle by mě štvalo taky

Offline Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 20:51

Jos ja taky byla trochu zklamana, asi jsem cekala vic, kdyz to ma byt jedna z nasich nejlepsich detektivkarek. Cetla jsem to teprv letos a o nic jsem neprisla. Ale ze by mi to prislo jako uplna hruza, to zas ne.

Offline Sweet Potato
Avatar
34828 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 22:32

Ounz Gatita 

A jací jsou vůbec jiní současní čeští detektivkáři? Možná mezi slepými...?

Offline Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 06:28

Sweet Potatonikdo me ted nenapada