Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 19:24

brrr Mně se zdála u Cormorana sestupná tendence v kvalitě, ale ten poslední díl byl zase dobrej.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 19:32

Isca do tech se mi podle popisu nechce. Objednala jsem si toho C.Strika. Ja jsem se na to beztak chystala v cestine a nejak me to nedocvaklo, ze bych ho mohla zkusit v Aj

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 19:42

Fiction Abych pravdu řekla, hrozně rychle u knih zapomínám děj a když je víc dílů, tak v tom mívám zmatek. Je docela dobře možné, že byla ta poslední kniha s Cormoranem lepší. Každopádně pořad to není nic hrozného, vzhledem k tomu, že si s radostí přečtu i další díl.

Jo a Robin je mi dost nesympatická.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 19:51

brrr Já se v tom možná nějak ztratila, já myslela, že poslední díl (Neklidná krev), který vyšel jako letní novinka, má těch 970 stran, jak zmiňuje LadyMary , jsi ještě nečetla. Ale je možné, že jsi ho četla v angličtině..

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 21:07

Fiction Jo, četla jsem, ale už před dvěma rokama. Musím si někde osvěžit děj, jsem v tomhle uplně marná.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 21:18

brrr Tak to jo.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 07:36

Taky doporucuju Cormorana, ctu je od zacatku v Aj a cte se to pekne. Jinak zacinala jsem se ctenim v originale Harry Potterem:)

a ten co vyjde, to myslite tohle? To se tesim!

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 10:31
Reakce na brrr:

Fiction Abych pravdu řekla, hrozně rychle u knih zapomínám děj a když je víc dílů, tak v tom mívám zmatek. Je docela dobře možné, že byla ta poslední kniha s Cormoranem lepší. Každopádně pořad to není nic hrozného, vzhledem k tomu, že si s radostí přečtu i další díl.

Jo a Robin je mi dost nesympatická.

​Mně je spíš nesympatická snaha autorky pořád natahovat ten jejich vztah, aby to mohla řešit (= napínat laskavého čtenáře) ještě v mnoha a mnoha následujících dílech

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 22:44

Potrefenáhusa Karoleena baltik notna  mam docteno, byla to tedy pecka. Urcite si od Ishigura jeste neco prectu, jen si ted musim dat pauzu, abych to stravila:) Pritom jsem k tomu byla dost skepticka, to tema me vylozene odpuzovalo -  žánrově, tema x-krat zpracovane - ale uplne me to rozechvelo a bude to ve mne doznivat jeste dlouho. 

No zkratka jsem objevila Ameriku, ale spousta z vas to uz znala

Ted se chystam na Silu psa, to snad nebude tak emocionalne narocny, a stary to je taky, tak to asi taky vsichni znate:)

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 10. srpna 2022 20:45

Docetla jsem Knihkupce z Kabulu a opet skvela absyntovka. Cetla jsem jednim dechem. Formou, obsahem i rozsahem je mene narocna nez pribuzna Modlitba za dest (tam aby si clovek delal poznamky kdo s kym a proti komu). Zajimavx vhlef do fungovani mistni spolecnosti. Doporucuju.

Jinak jsem posledni dobou nemela stastnou ruku. Treba jsem zkusila Klevisovou a jeji Kroky vraha a vubec me to nebavilo. Pritom detektivky mam rada. Kniha Nemci od Katalpy me taky zklamala. Nejdriv nadseni, ale nejak se to cele pak rozplynulo do ztracena a kniha se me vubec nedotkla. 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 21:58

Jos Knihkupec z Kabulu je skvely, cetla jsem to uz davno, dokonce v anglictine. Od stejne autorky jsem si pak objednala jeste Angel of Grozny, ale tam jsem nejak narazela na jazykovou barieru a dost jsem s tim zapasila. Nevim proc, asi to psala trochu slozitejsim jazykem. A prislo mi to krutejsi nez ten Knihkupec.

A jestli ti sedel Knihkupec a zajimal by te treba i Iran, tak vrele doporucuju City of lies od Ramity Navai, to se mi libilo strasne moc. A je to dost sila.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2022 09:25

Gatita dekuju moc. Ja anglicky bohuzel moc nectu, vlastne jen odbornou literaturu. Je to asi tim, ze proste ctu pomaleji a casto neco dohledavam. Naposled jsem cetla myslim Dana Browna, na to jeste stacim . Iran me zajima taky. Tedy cetla jsem jen Sahinsah, opet z edice Prokleti reporteri a pohltilo me to. Ostatne autor je takovy zakladatel reportazni skoly v Polsku (a ze to je pojem i ve svete). O Cecensku maji brzy vyjit Kamenne veze (opet polsky reporter) a tesim se moc. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2022 09:30

Gatita A zajimave. Vlezla jsem do knihovny a od autorky se stejnym prijmenim (ale tato je Gina) mam Andele nad Teheranem. Ale to byl takovy kup v ramci Levnych knih. 

Offline Stará existence
Avatar
251 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 11:14

Jos Andělé nad Teheránem je moc krásná knížka!

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 10:19

Jos Stará existence tak Andele nad Teheranem si davam na seznam:) 

Docitam Silu psa a libi se mi to, takova klasika, dobre se cte. Ale na muj vkus je tam az dost naturalistickych scen se zviraty. Vim, k drsnemu divokemu zapadu to asi patri a ma to nejspis dokreslovat philovu povahu, ale nemam to rada. 

A kdyz jsme u westernovych romanu, tak Pet Cinanu obesenych v Idahu jste cetli? Vypada to hodne dobre, asi si to objednam.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 00:05

Už nevím,  kdo tu doporučoval doktorku Adelii.  Moc děkuji,  hodně se mi to líbilo. 

Úplně miluju číst tyhle knížky z historie ve čtečce v mobilu,  protože si hned ta místa,  o kterých se tam píše,  prohlížím v mapách.

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 20. srpna 2022 18:14

Dočetla jsem tady doporučované Sláma i hedvábí a bylo to skvělý. Fakticky to neodporovalo ničemu z té trochu romantické představy o japonské kultuře, kterou jsem zatím měla, ale dost to poopravilo a rozšířilo. 

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 10:50

Já teď čtu Ona to ví od Loreny Francové a líbí se mi to moc.  Taková trochu detektivka,  trochu psychotriler.

Jsem skoro na konci a pořád si nejsem jistá,  co z toho nakonec vyleze.. 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 16:22

Isca slamu a hedvabi jsem taky cetla, diky mistnim tipum:) Nektere kapitoly se mi libily hodne, neco me moc nebralo - napr. ty podrobnosti o remeslech, pokud to nebyla treba kadernice, to me samozrejme zajimalo moc:))

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 14:07

Dočetla jsem Děti Volhy. Na můj vkus až moc 'magický' a abstraktní, ten příběh je tim docela upozaděnej.